[Polední zprávy] • Bitcoin prolomil 8 500 USD • CME opce za jediný den překonaly BAKKT • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě.

Trhy

Bitcoin přes noc a během dopoledne posílil až přes 8 500 USD a zatím stále roste. Růst je připisovaný pozitivní reakci trhů na spuštění CME opcí na BTC futures. Většina altcoinů je také v zelených číslech a prudce roste. Nálada na trzích podle Fear & Greed indexu je poprvé po delší době v části „greed“ na čísle 56, tzn. na trzích začíná pomalu převládat FOMO.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nej coinů za včerejšek najdete zde: LTC/USD a přehled trhů za 13.1.

Kryptoměny

Kryptoburzy / banky

Blockchain / Technologie / Zajímavosti

Ethereum čeká přechod na PoS algoritmus, který nahradí dosavadní PoW

Ethereum, druhou nejcennější kryptoměnu na globálním trhu, čeká už brzy největší upgrade a to přechod z PoW na PoS. Generální ředitel společnosti Chromatic Capital Grant Hummer říká, že pokud bude úspěšně implementována, vytvoří významná vylepšení, díky nimž bude tzv. „ETH 2.0“ výrazně lepší než současná verze. Vývojářská komunita Ethereum se po mnoho let pokoušela implementovat řešení druhé vrstvy a učinila velký krok stranou v konsensuálním algoritmu PoS.

Visa chce koupit Plaid, fintech jednorožce zaměřeného na kryptoplatby, za 5,3 mld. USD

Platební gigant Visa chce koupit Plaid, krypto fintech jednorožce, za 5,3 miliardy dolarů. Společnost Visa oznámila, že akvizice by jí pomohla vstoupit do nových podniků a posílit její stávající obchodí model. Očekává se, že dohoda bude uzavřena v následujících 3-6 měsících, pokud ji schválí regulační orgány. Plaid pomáhá uživatelům propojit jejich bankovní účty s aplikacemi, jako je Venmo PayPal, a pohodlně sdílet své finanční informace. Plaid také slouží kryptografickým firmám, včetně Coinbase a Abra peněženky.

CME za jediný den předstihlo v objemech obchodování opcí na BTC futures BAKKT od spuštění

CME Group zahájila v pondělí obchodování s opcemi na BTC futures a za jediný den překonala svého rivala, Bakkt. Podle mluvčí uzavřela CME Group 55 kontraktů v hodnotě zhruba 275 bitcoinů nebo 2,1 milionu USD. Společnost Bakkt od svého spuštění 9. prosince zobchodovala za celou dobu od uvedení o něco málo více než 1 milion USD v BTC.

PewDiePie, youtuber s více než 100 mil. subscribery, zvažuje přesun z YouTube na DLive blockchainovou platformu

Největší nezávislý tvůrce na YouTube, Felix Kjellberg, známý pod jménem PewDiePie, vítá zprávu, že platforma DLive pro streamování videí, založená na blockchainu, se připojuje k Tronu a BitTorrentu (BTT). V novém videu Kjellberg říká svým 102 milionům subscriberů, že BitTorrent je „největší decentralizovaná síť pro sdílení souborů typu peer to peer na světě, využívající Tron (TRX).“ PewDiePie dále říká, že BitTorrent má více než 100 milionů uživatelů a říká, že věří DLive, protože má za úkol odměňovat jak tvůrce, tak diváky na platformě. „Jedním z důvodů, proč jsem se připojil k DLive, je to, že jejich posláním je nepřijímat žádné výdělky streamerů, a tak podporují streamery obrovským způsobem…“

OneGold platforma pro nákup zlata oznámila partnerství s BitPay

Uživatelé OneGold mohou nyní nakupovat, prodávat a vykupovat drahé kovy, jako je zlato a stříbro, i za kryptoměny. Společnost pomocí platební služby BitPay integrovala platby kryptoměnami do své mobilní aplikace a webu. Přijímají platby v BTC, ETH, BCH a několika stabilních mincích. Tato aplikace je k dispozici pro uživatele Android a iOS. Zákazníci BitPay, kteří se na svých webových stránkách rozhodnou využívat služby OneGold, však ušetří 2%.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře