[Polední zprávy] • Bitcoin nakonec hranici 8 000 USD neudržel • Justin Sun oznámil giveaway za 2 mil. USDT • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za uplynulý den. Pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Bitcoin nakonec hranici 8 000 USD neudržel a krátce se ponořil až k číslu 7 985 USD. Poté sice došlo k návratu nad support, ale aktuálně opět cena klesá. Bitcoin je tak nyní na rozcestí a následující hodiny rozhodnou o dalším vývoji. Nálada na trhu se nyní podle Fear & Greed indexu pohybuje kolem hodnoty 30, což značí spíše oblast strachu. Altcoiny jsou také téměř všechny v červených číslech, z top 10 je na tom nejhůř Binance Coin, který ztrácí přes 6%.

Naše aktuální analýzy najdete zde: LTC/USD a BAT.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Banky / Burzy

Regulace

Blockchain / Technologie

Justin Sun oznámil giveaway za 2 mil. USDT

Zakladatel Tronu Justin Sun na své oficiální stránce Twitteru oznámil spuštění další giveaway pro USDT, ve spolupráci s týmem OKEx. Nabízí uživatelům šanci získat část USDT, která byla na tento účel přidělena. Celková výše giveaway je 2 mil. USDT.

Platby kryptem i v Austrálii s kartou Bitrefill

Bitrefill, firma nabízející platební karty pro Bitcoin a další kryptoměny, oznámila, že její služba je nyní k dispozici i v Austrálii, a to u 72 obchodních a nákupních možností. Aby uživatelé mohli používat Bitrefill, nepotřebují účet ani se někam přihlásit. Všechny digitální karty lze zakoupit v BTC, ETH, LTC, Dash a Dogecoinu. Uživatelé mohou také získat 2% slevu při platbě přes Lightning.

Poloniex USA zavírá všechny účty k 16.12.

Kryptoměny musí uživatelé vybrat nebo přemístit jinam do 16. prosince 2019. Po tomto datu již nebudou mít přímý přístup k účtu. Kromě toho budou všechny kryptoměny zbývající na uživatelských účtech po tomto datu obchodovány a uloženy jako USDC.  Společnost Poloniex USA může za tyto služby účtovat poplatky v souladu s platnými předpisy.

Binance koupila velkou indickou kryptoburzu

Binance, světová největší kryptoměnná burza podle objemu obchodování, získala indickou kryptoměnnou burzu WazirX, která slouží více než 1 miliardě lidí v zemi. Tato akvizice, která byla oznámena ve čtvrtek, umožní Indům nakupovat a prodávat kryptoměny s indickými rupiemi v místní měně fiat (INR), počínaje 25. listopadem.

Masový únik uživatelských dat z GateHub a EpicBot

Podle Troye Hunta byla online zveřejněna hesla a další osobní informace, které patří až 2,2 milionu uživatelů dvou webů – jeden je kryptopeněženka GateHub a druhý poskytovatel herních bot služeb EpicBot.

FinCEN: Kryptoregulace budou přísnější

Ředitel FinCEN Kenneth A. Blanco během své přednášky na Chainalysis Blockchain sympoziu hovořil na téma kryptoregulací. Během své dlouhé řeči Blanco zmínil řadu témat, i když zejména se věnoval tématu, jak mohou být kryptoměny zapojeny do zločinů – poznamenal, že od května letošního roku jeho organizace obdržela přes 10 000 zpráv o podezřelých činnostech, týkajících se digitálních aktiv. Dodal, že k dalšímu zmírnění trestné činnosti související s kryptoaktivy povede integrace tzv. Travel rule (cestovního pravidla) – nařízení, které pověřuje poskytovatele peněžních služeb a finanční subjekty, aby nejen „ověřovali totožnost svých zákazníků, ale také budou vyžadovat, aby firmy identifikovaly původní strany a příjemce plateb 3000 USD nebo vyšší, “ píše FintechFutures.

Mitsubishi využije pro sledování lososů blockchain

Dceřiná společnost Mitsubishi Cermaq, světová jednička v chovu pstruhů a lososů s pobočkami v Norsku, Chile a Kanadě, oznámila, že budou sledovat lososa na blockchainu od vejce až po skladování prostřednictvím IBM Food Trust, která používá technologii blockchain.

Co číst dále?

Pepo: Nová sociální síť spojující kryptokomunitu

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lakatoshi

Proc rozdava „jakoby“ USD misto toho svyho shitcoinu ? To uz je opravdu traparna..

Reklama: