[Polední zprávy] • Bitcoin nakonec hranici 8 000 USD neudržel • Justin Sun oznámil giveaway za 2 mil. USDT • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Šéf Cardana uvádí nový fond pro startupy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Weiss Crypto Ratings: DeFi je teď nejzajímavější věc v kryptosvětě • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin se...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za uplynulý den. Pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Bitcoin nakonec hranici 8 000 USD neudržel a krátce se ponořil až k číslu 7 985 USD. Poté sice došlo k návratu nad support, ale aktuálně opět cena klesá. Bitcoin je tak nyní na rozcestí a následující hodiny rozhodnou o dalším vývoji. Nálada na trhu se nyní podle Fear & Greed indexu pohybuje kolem hodnoty 30, což značí spíše oblast strachu. Altcoiny jsou také téměř všechny v červených číslech, z top 10 je na tom nejhůř Binance Coin, který ztrácí přes 6%.

Naše aktuální analýzy najdete zde: LTC/USD a BAT.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Banky / Burzy

Regulace

Blockchain / Technologie

Justin Sun oznámil giveaway za 2 mil. USDT

Zakladatel Tronu Justin Sun na své oficiální stránce Twitteru oznámil spuštění další giveaway pro USDT, ve spolupráci s týmem OKEx. Nabízí uživatelům šanci získat část USDT, která byla na tento účel přidělena. Celková výše giveaway je 2 mil. USDT.

Platby kryptem i v Austrálii s kartou Bitrefill

Bitrefill, firma nabízející platební karty pro Bitcoin a další kryptoměny, oznámila, že její služba je nyní k dispozici i v Austrálii, a to u 72 obchodních a nákupních možností. Aby uživatelé mohli používat Bitrefill, nepotřebují účet ani se někam přihlásit. Všechny digitální karty lze zakoupit v BTC, ETH, LTC, Dash a Dogecoinu. Uživatelé mohou také získat 2% slevu při platbě přes Lightning.

Poloniex USA zavírá všechny účty k 16.12.

Kryptoměny musí uživatelé vybrat nebo přemístit jinam do 16. prosince 2019. Po tomto datu již nebudou mít přímý přístup k účtu. Kromě toho budou všechny kryptoměny zbývající na uživatelských účtech po tomto datu obchodovány a uloženy jako USDC.  Společnost Poloniex USA může za tyto služby účtovat poplatky v souladu s platnými předpisy.

Binance koupila velkou indickou kryptoburzu

Binance, světová největší kryptoměnná burza podle objemu obchodování, získala indickou kryptoměnnou burzu WazirX, která slouží více než 1 miliardě lidí v zemi. Tato akvizice, která byla oznámena ve čtvrtek, umožní Indům nakupovat a prodávat kryptoměny s indickými rupiemi v místní měně fiat (INR), počínaje 25. listopadem.

Masový únik uživatelských dat z GateHub a EpicBot

Podle Troye Hunta byla online zveřejněna hesla a další osobní informace, které patří až 2,2 milionu uživatelů dvou webů – jeden je kryptopeněženka GateHub a druhý poskytovatel herních bot služeb EpicBot.

FinCEN: Kryptoregulace budou přísnější

Ředitel FinCEN Kenneth A. Blanco během své přednášky na Chainalysis Blockchain sympoziu hovořil na téma kryptoregulací. Během své dlouhé řeči Blanco zmínil řadu témat, i když zejména se věnoval tématu, jak mohou být kryptoměny zapojeny do zločinů – poznamenal, že od května letošního roku jeho organizace obdržela přes 10 000 zpráv o podezřelých činnostech, týkajících se digitálních aktiv. Dodal, že k dalšímu zmírnění trestné činnosti související s kryptoaktivy povede integrace tzv. Travel rule (cestovního pravidla) – nařízení, které pověřuje poskytovatele peněžních služeb a finanční subjekty, aby nejen „ověřovali totožnost svých zákazníků, ale také budou vyžadovat, aby firmy identifikovaly původní strany a příjemce plateb 3000 USD nebo vyšší, “ píše FintechFutures.

Mitsubishi využije pro sledování lososů blockchain

Dceřiná společnost Mitsubishi Cermaq, světová jednička v chovu pstruhů a lososů s pobočkami v Norsku, Chile a Kanadě, oznámila, že budou sledovat lososa na blockchainu od vejce až po skladování prostřednictvím IBM Food Trust, která používá technologii blockchain.

Co číst dále?

Pepo: Nová sociální síť spojující kryptokomunitu

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře