[Polední zprávy] • Binance přidává EUR • Istanbul hardfork na ETH k 4. 12. • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Nová kryptoměnová burza dnes oznámena • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Meme token zalistován na kryptoburze Poloniex, cena vyletěla o 100 % • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin se nyní obchoduje v...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za posledních 24 hodin, pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Dnešní den začal pádem ceny Bitcoinu k hranici 9 000 USD. V době psaní článku pokračuje pokles a přidávají se i altcoiny, které také padají do červených čísel. Naše aktuální analýzy najdete zde: ADA/USD a komodita stříbro.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Burzy / Banky

Technologie

Regulace

Istanbul hardfork na ETH proběhne nejspíš k 4. 12.

Vedoucí vývojářů Etherea (ETH) Péter Szilágyi potvrdil 4. prosince jako očekávané datum pro nadcházející hardfork – Istanbul. Ve dvou tweetech, zveřejněných 7. listopadu, Szilágyi naznačil, že hardfork začne v bloku 9069000.

Binance v tichosti přidává ke svým fiat párům EUR

Binance, burza číslo jedna podle objemu obchodování, v tichosti oznámila podporu pro fiat páry s další měnou. Podle CEO Binance Changenga Zhaa má nyní Binance tři dostupné fiatové měny – euro (EUR), ruský rubl (RUB) a ukrajinskou hřivnu (UAH).

Standard Chartered se přidává k Ethereum Allianci

Britský nadnárodní bankovní gigant Standard Chartered s celkovými aktivy přesahujícími 685 miliard USD se připojil k Alliance Enterprise Ethereum. Standard Chartered jako člen Aliance uvedl, že bude spolupracovat s dalšími vedoucími představiteli odvětví s cílem posílit výzkum a aplikace blockchainu v bankovním sektoru. Ostatní bankovní giganti jako JPMorgan, ING, Citi a španělská bankovní skupina BBVA jsou již mezi 100 dalšími členy Aliance. Cílem Aliance je prosazovat využívání blockchainu Etherea jako otevřeného standardu pro posílení postavení podniků.

Binance US zalistovala VeChain

Binance.US, nedávno spuštěná kryptoburza, zaměřená na americké zákazníky, informovala o zalistování další kryptoměny, tentokrát projektu pro řízení dodavatelského řetězce VeChain (VET).

Ruská centrální banka nepodporuje kryptoměny, ale zkoumá národní stablecoiny

Ruská centrální banka nedávno vydala prohlášení, že „studuje,“ jak fungují různé pilotní projekty na státní digitální měny. Jak již bylo řečeno, banka potvrdila, že nepodporuje „soukromé peníze“ jakéhokoli druhu – konkrétně kryptoměny jako takové. Nicméně státní stablecoiny ruskou centrální banku zajímají.

Co číst dál?

Příští ekonomický pád bude zahrnovat nákup krypta – tvrdí Ron Paul

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře