[Polední zprávy] • Binance koupila čínský startup DappReview • Hoskinson: Cardano chce 1 miliardu uživatelů a rebranding v roce 2020 • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Coinmate obnovil výběry EUR a CZK • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Dogecoin pumpuje po videu na Tik Toku • Telegram ukončí provoz TON sítě v srpnu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Trhy mají...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za uplynulý den. Pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Během včerejšího dne nedošlo k výraznějším pohybům na trzích. Bitcoin se stále drží kolem 7 200 USD, aktuálně mírně klesá. Mezi top 20 altcoiny je výrazněji v zelených číslech jen Monero (+2,33%) a Maker (+8,78%). Dominance BTC se drží na 66,6%. Fear & Greed index je aktuálně na čísle 28, což značí stále strach.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy najdete zde: BSV/USD, BTC/USD

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Banky / Burzy

Blockchain / technologie

Hoskinson: Cardano chce 1 miliardu uživatelů a rebranding v roce 2020

Charles Hoskinson nedávno během AMA na Youtube odpovídal na otázky o Cardanu a nadcházejícím kalendářním roce 2020. Hoskinson odstartoval s tím, že projde současnou situaci Cardana. Pokrok ve vývoji a nadcházející aktualizace Shelly jsou v pořádku. Dále  tým IOHK spolupracuje s několika marketingovými týmy, aby se připravil na velký skok v roce 2020. Konkrétně se kryptoměna Cardano má pokusit prosadit na hlavní trh, aby získala uživatele, pro které byla vytvořena. Podle Charlesových slov byla platforma postavena pro 1 miliardu lidí, takže týmy Cardano mají za úkol najít tuto miliardu uživatelů. Zároveň by mělo dojít k rebrandingu.

VeChain je o 33% výše po oznámení nového partnerství

VeChain zaznamenal 33% skok v hodnotě krátce po oznámení, že jeho blockchain Thor bude využitý k oživení klasické série her The Way of Tiger. To je série ninja / fantasy herních knih původně publikovaných v 80. letech 20. století. Vývojáři plánují pro nové karty a předměty ve hře použít blockchainovou platformu VeChain Thor.

Monero implementovalo hardfork, těžba by měla být nyní odolná vůči ASIC minerům

30. listopadu implementovalo Monero nový hardfork. Nová aktualizace také představila algoritmus PoW (proof-of-work), RandomX, který používá náhodné provádění kódu spolu s technikami zaměřenými na paměť, aby byl odolný vůči ASIC minerům – zařízením, optimalizovaným pro profesionální těžbu kryptoměn. Aktualizace je také údajně optimalizována pro CPU, aby došlo k větší decentralizaci sítě.

ETH, ukradené během hacku kryptoburzy UpBit, se přesouvají na neznámou peněženku

Jedna z adres, která se podílela na nedávné krádeži z jihokorejské kryptoburzy Upbit, přesouvá ukradené ETH v hodnotě milionů dolarů na neznámou peněženku. Whale Alert dnes ohlásila, že došlo k transakci s 10 000 ETH (~ 1,5 milionu USD) v 7:52 hodin (UTC). Transakci předcházel menší převod – 1 001 ETH v hodnotě zhruba 150 000 USD – o pět minut dříve, ze stejné adresy. V době psaní transakce pokračují – dalších 10 000 ETH je právě potvrzeno. V době psaní článku bylo dokončeno celkem šest transakcí. Společnost UpBit, kterou provozuje dceřiná společnost korejského technologického gigantu Kakao, minulý týden odhalila, že z její hot wallet bylo 27. listopadu ukradeno 342 000 ETH. K odcizení došlo v době, kdy burza údajně přesouvala aktiva mezi hot a cold úložištěm, což vede ke spekulacím, že incident mohl být spíše tzv. insider job někoho z firmy, než externím narušením.

Binance koupila čínský startup DappReview

Kryptoburza Binance získala čínský blockchainový startup, zaměřený na recenze decentralizovaných aplikací, DappReview, který sleduje téměř 4 000 decentralizovaných aplikací (dapps) postavených na více než 10 veřejných blockchainech, včetně blockchainů Ethereum a Tron.

Indická firma se spojila s australským startupem na vývoji peer-to-peer obchodování se solární elektřinou

Uttar Pradesh, největší stát v Indii, vyvinul infrastrukturu pro obchodování se solární energií založenou na blockchainu. Vládní budovy v Uttarpradéši budou používat solární zařízení k výrobě elektřiny, která pak může být prodána sousedním domácnostem pomocí blockchainové platformy Power Ledger. Tuto novou iniciativu povedou dva místní orgány, konkrétně Agentura pro rozvoj nové a obnovitelné energie Uttar Pradesh (UPNEDA) a Uttar Pradesh Power Corporation (UPPCL). Vláda již vytvořila rámec, regulující vzájemný přenos energie, jako součást první fáze. Poté bude následovat podrobná analýza k provedení nezbytných změn nařízení, které usnadní hladký proces.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře