02.12.19 Technická analýza BTC/USD – Bitcoin bojuje o udržení 7 000 USD, trhy krvácí!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Cena bitcoinů v současné době drží oblast podpory na 7 100 USD. BTC teď musí překonat oblast resistence na 7 400 USD, aby se v blízkém období mohl začít znovu bull run. 

Cena BTC v posledním týdnů klesla z 7 864 USD na moméntálnich 7 270 USD. V posledních dvou dnech došlo k novému poklesu ceny BTC z úrovně 7 864 USD na 7 139 USD.

Technická analýza BTC/USD

Vítám tradery a traderky u dalšího updatu na BTC/USD. Při pohledu na graf se BTC usadil nad úrovní 7 264 USD (současná weekly podpora). Před 2 dny se testovala oblast podpory 7 180 USD, kde nastal fake breakdown. Tento knot využili bulls na Long a vytáhli Bitcoin znovu na support. V současné době cena konsoliduje ztráty. Menší odpor je blízko úrovně 7 320 USD. To je blízko 23,6 % Fib. retracement level nedávného poklesu z 7,860 USD na 7,140 USD.

Další klíčový odpor je blízko úrovně 7 505 USD (weekly resistance line). Rovněž se kryje s úrovní posledního poklesu 50 % Fib. z nedávného poklesu ze 7 860 USD na 7 140 USD.

Bearish scénář

Pokud dojde k poklesu ceny pod 7 140 USD (fake breakdown), Bitcoin by mohl propadnout na nové 6měsíční low 6 400 USD. Hodnota na 6 400 USD je pokračovnaím support line dlouhodobého bearish kanálu ve kterém se momentálně BTC nachází, viz graf níže.

RSI indikátor BTC

Při pohledu na 1 m. indikátor RSI vidíme prolomení sestupného kanálu. Bitcoin poprvé za měsíc prolomil kanál (rezistenci) a bulls se hlásí k novému bull runu. Bude to ale stačit?

Na závěr několik otázek

Následující dny rozhodnou o tom, zda se udržíme nad 7 000 USD, nebo budeme muset hledat nové 6měsíční low hodnoty. Vážným kandidátem bude pak 6 400 USD, kde leží support kanálu. Poslední 2 roky před Vánocemi jsme byli stále v bearish formě a zdá se, že i letos tomu nebude jinak. Kam se ještě může Bitcoin podívat? Uvidíme hodnoty pod 6 000 USD a co v roce 2020 nadzvedne Halving na BTC ceny znvou nad 10 000 USD? 

Co číst dále: Coinbase drží na svých účtech téměř 1 milion BTC

[Polední zprávy] • Coinbase drží na svých účtech téměř 1 milion BTC • Vertcoin opět pod 51% útokem • a další novinky

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře