Podle regulačního úřadu jsou bitcoinmaty ve Velké Británii nelegální

5
(3)

Obsah

Britský dohledový orgán (Financial Conduct Authority – FCA), který provádí dohled a regulaci nad kapitálovým trhem, varoval provozovatele krypto bankomatů ve Spojeném království, aby “odstavili své stroje”, nebo budou čelit donucovacím opatřením.

Podle údajů společnosti Coin ATM Radar je zájemcům ve Spojeném království k dispozici 80 bitcoinových bankomatů nebo pokladen, z nichž ovšem žádný nebyl schválen k poskytování služeb kryptoměnových bankomatů. To nemohlo zůstat utajeno britskému dohledovému orgánu, který ve svém prohlášení uvedl:

“Pravidelně varujeme spotřebitele, že kryptoaktiva jsou neregulovaná a vysoce riziková, což znamená, že lidé s velkou pravděpodobností nebudou mít žádnou ochranu v případě, že se něco pokazí. Lidé by tedy měli být připraveni přijít o všechny své peníze, pokud se rozhodnou do nich investovat”

Tato zpráva následuje po tom, co britská vládní agentura pro daňový dohled Her Majesty’s Revenue and Customs zabavila minulý měsíc tři NFT v rámci vyšetřování podvodů v hodnotě téměř 2 milionů dolarů.

V důsledku vyšetřování pak byly zatčeny tři osoby podezřelé z podvodu. Ve snaze skrýt nelegální aktivity používali podezřelí virtuální privátní sítě (VPN), ukradené identity, falešné adresy či neregistrované telefony. Jednalo se o vůbec první zabavení digitálního sběratelského předmětu (založeného na blockchainu) v zemi.

Nick Sharp, náměstek ředitele pro hospodářskou kriminalitu na finančním a celním úřadě Jejího Veličenstva, se vyjádřil, že se úřad:

“neustále přizpůsobuje novým technologiím, aby zajistil, že udrží krok s tím, jak se zločinci a neplatiči snaží skrýt svůj majetek”

Závěr

Používání bitcoinových bankomatů se dostává pod stále větší kontrolu i jinde ve světě. Kupříkladu v Singapuru nové licenční pokyny místního měnového úřadu (MAS) donutily tamní provozovatele bankomatů v lednu ukončit jejich provoz. Dobrá zpráva pro našince je, že v Čechách a na Slovensku zatím bitcoinmaty fungují v pořádku i nadále. Skvělým pomocníkem, kde všude se kryptoměnové bankomaty nachází, je stránka coinatmradar.com.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lubo
Hodnocení článku :
     

Hlavne že v iných krajnách repasujú svoje legálne ATM, vďaka lacnej pracovnej sile, aj na Slovensku SPC International Piešťany, 9 a 3/4 roka som bol pre nich robotník. Viem ako platia.

spot_img