Počet peněženek s celým bitcoinem přesáhl milion

5
(7)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Asi snem každého investora do kryptoměn je mít celý bitcoin. Počet peněženek držících více než 1 BTC aktuálně překonal historický milník. Je jich více než milion. A s rostoucí cenou roste i počet bitcoinových milionářů.

Při pohledu na graf si můžete všimnout, že i v roce 2019, kdy se cena tokenu pohybovala kolem 3 500 USD, nebylo držitelů celého bitcoinu tolik. Největší skok přišel na konci loňského roku. Tedy v době, kdy se cena propadla až na 16 000 USD. Evidentně to hodně investorů bralo jako skvělou příležitost a doplnilo svá portfolia. Aktuálně tedy máme 1 018 015 takových peněženek.

Roste i počet bitcoinových milionářů

Spolu s rostoucí cenou roste i počet bitcoinových milionářů. Data z BitInfoCharts ukazují, že počet adres držící v bitcoinu více než 1 milion USD se letos ztrojnásobil. K 1. lednu jich bylo 23 795 a nyní jsme na hodnotě 81 925. Jedná se tedy o nárůst 244 % za posledních 11 měsíců.

Závěr

Nejedná se samozřejmě pouze o fyzické uživatele. Část z těchto peněženek patří kryptoměnovým burzám a finančním institucím. Přesto zde můžeme najít i jistou souvislost s minulostí. Rekord v počtu adres s více než 1 milionem USD v BTC padl 9. listopadu 2021. Tedy den před tím, než token dosál svého současného ATH. Porovnání současného vývoje s historickým by tedy mohlo být vnímáno jako potvrzení nového býčího trhu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img