Počet kryptomatů ve světě prudce klesá

4.5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nejnovějších dat počet kryptomatů ve světě prudce klesá. Od začátku letošního roku tak více kryptoměnových bankomatů ubylo, než jich bylo uvedeno do provozu. Co za tím stojí?

Počet kryptomatů ve světě klesá

Podle nejnovějších dat platformy Bitcoin ATM Map počet kryptomatů ve světě od začátku letošního roku prudce klesl. Během posledních 60 dní se z provozu vyřadilo více než 400 strojů, což představuje propad o více než 10 % celkového počtu.

Od roku 2014 se počet kryptoměnových bankomatů neustále zvyšoval. V období mezi prosincem 2020 a lednem 2022 bylo každý měsíc instalováno více než 1 000 kryptoměnových bankomatů. Medvědí období v minulém roce však způsobilo, že počet kryptomatů poprvé zažil pokles.

V září 2022 se tak stalo poprvé v historii, co počet bitcoinmatů zaznamenal čistý pokles. Od začátku letošního roku tak počet kryptomatů klesl o více než 400. Tento trend tak vyvolává otázky ohledně budoucnosti kryptoměnových bankomatů a jejich role v ekosystému kryptoměn.

Na svém vrcholu v srpnu 2022 činil počet kryptomatů ve světě 39 249. Od té doby tento počet klesl k březnu 2023 37 716. V České republice se aktuálně nachází kryptomat na 77 lokacích, zatímco na Slovensku 60 místech.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 23 711 USD dle KMC.

Závěr

Použili jste někdy bitcoinmat? Jaké jsou vaše zkušenosti? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na kompletní data o kryptoměnových automatech po celém světě se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mari
Hodnocení článku :
     

Jako článek dobré, ale ty procenta, ty vám teda moc nejdou.

spot_img