Platforma Waves a její projekt Vostok, který si podmaňuje ruské giganty

2
Waves-putin-vostok

Dceřiná společnost ruského high-tech konglomerátu Rostec, začala oficiálně spolupracovat s blockchainovou platformou Vostok. Informaci včera potvrdila zpravodajská agentura Tass.

Oficiálně se tedy potvrdila většina informací, o kterých jsme psali již dříve:

Na čem pracuje Waves a ruský státní konglomerát zahrnující 700 podniků?

Smlouva byla podepsána mezi pobočkou společnosti Rostec National Center for Informatization (NCI) a technologickou společností Vostok, která poskytuje blockchainovou platformu, jež kombinuje soukromý blockchain a Vostok, ten plní roli systémového integrátoru.

Vostok je projekt týmu známe kryptoměny Waves

Waves ekosystému se podařilo vysbírat od investorů v prosinci 2018 celkem 120 milionů dolarů na platformu Vostok. Ta využívá technologii Waves pro komerční, ale také vládní IT systémy.

Podle dohody bude společnost Vostok zodpovědná za vývoj blockchainových řešení pro NCI, která budou tvořit základní kameny infrastruktury.

„Partnerství s Vostokem poskytne NCI příležitost rozvinout své kompetence při zavádění blockchainových technologií na městské, regionální a federální úrovni.“

Tass uvádí, že Vostok již začal spolupracovat s významnou ruskou bankou Sberbank, dopravní společností Transmashholding, ruskou bankou VEB.RF, Rostec a telekomunikační společností Transtelecom v Kazachstánu. Celková výše těchto projektů by měla překročit 1 miliardu rublů (asi 15 milionů dolarů).

Závěr

Asi to nebude hned, ale za pár let by se tým Waves s jeho projekty, jako je Vostok, mohl dostat do opravdu vysoké hry. Také cena Waves tokenu odráží výsledky dobré práce i v tomto období, kdy většina kryptoměn je na 5 – 15 procentech své původní hodnoty od posledního hype. Waves ukázal, že je schopen jít proti trendu a posilovat, i když BTC padá.

Co číst dále?

[Bezpečnost] K čemu je VPN a proč začíná být její používání nutností

Zdroj: cointelegraph.com

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Petr Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host
Petr

Něco se začíná dít ….. buďto je ve vzduchu 30 % pád a nebo rúst

Petr
Host
Petr

Takže asi nic pravděpodobně se zase někde přesouvalo en velké množství nějakého krypta