Platforma Waves a její projekt Vostok, který si podmaňuje ruské giganty

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Týdenní zprávy] Čína údajně spustí své CBDC dříve kvůli COVID-19

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Dceřiná společnost ruského high-tech konglomerátu Rostec, začala oficiálně spolupracovat s blockchainovou platformou Vostok. Informaci včera potvrdila zpravodajská agentura Tass.

Oficiálně se tedy potvrdila většina informací, o kterých jsme psali již dříve:

Na čem pracuje Waves a ruský státní konglomerát zahrnující 700 podniků?

Smlouva byla podepsána mezi pobočkou společnosti Rostec National Center for Informatization (NCI) a technologickou společností Vostok, která poskytuje blockchainovou platformu, jež kombinuje soukromý blockchain a Vostok, ten plní roli systémového integrátoru.

Vostok je projekt týmu známe kryptoměny Waves

Waves ekosystému se podařilo vysbírat od investorů v prosinci 2018 celkem 120 milionů dolarů na platformu Vostok. Ta využívá technologii Waves pro komerční, ale také vládní IT systémy.

Podle dohody bude společnost Vostok zodpovědná za vývoj blockchainových řešení pro NCI, která budou tvořit základní kameny infrastruktury.

„Partnerství s Vostokem poskytne NCI příležitost rozvinout své kompetence při zavádění blockchainových technologií na městské, regionální a federální úrovni.“

Tass uvádí, že Vostok již začal spolupracovat s významnou ruskou bankou Sberbank, dopravní společností Transmashholding, ruskou bankou VEB.RF, Rostec a telekomunikační společností Transtelecom v Kazachstánu. Celková výše těchto projektů by měla překročit 1 miliardu rublů (asi 15 milionů dolarů).

Závěr

Asi to nebude hned, ale za pár let by se tým Waves s jeho projekty, jako je Vostok, mohl dostat do opravdu vysoké hry. Také cena Waves tokenu odráží výsledky dobré práce i v tomto období, kdy většina kryptoměn je na 5 – 15 procentech své původní hodnoty od posledního hype. Waves ukázal, že je schopen jít proti trendu a posilovat, i když BTC padá.

Co číst dále?

[Bezpečnost] K čemu je VPN a proč začíná být její používání nutností

Zdroj: cointelegraph.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře