Plán bankrotu Voyageru byl schválen, zákazníci mohou zpočátku získat zpět 35,7 % pohledávek

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Úpadkový plán společnosti Crypto brokerage Voyageru byl 17. května konečně schválen Konkurzním soudem Spojených států pro jižní obvod New Yorku. Usnesení soudce Michaela Wilese o schválení postupu zveřejnil soud o den dříve. 

Bankrot Voyager

Takzvaný plán třetího bankrotu byl navržen 5. května poté, co Binance.US 25. dubna ustoupila od plánů na nákup aktiv Voyageru v hodnotě 1 miliardy dolarů. Tato dohoda překonala odpor americké vlády před zrušením Binance.US na poslední chvíli. Společnost nyní zlikviduje – tedy rozdělí svá aktiva svým věřitelům.

Spojení s FTX

V září, před obchodem s Binance.US, vyhrála FTX US aukci aktiv Voyageru a nabídla 1,4 miliardy dolarů, ale tento prodej selhal, když FTX zkolabovala. Prodej FTX by údajně umožnil věřitelům získat 72 % hodnoty jejich účtů. Společnost FTX v lednu zažalovala Voyager o 445,8 milionu dolarů a tvrdila, že splátky půjčky, které provedla v roce 2022, podléhají zpětnému získání, protože k nim došlo bezprostředně před bankrotem FTX.

Voyager na svých webových stránkách uvedl, že zákazníci mohou nyní očekávat, že zpočátku obdrží 35,72 % svých pohledávek, a to buď v kryptoměnách prostřednictvím aplikace Voyager, nebo v hotovosti po 30 dnech.

Velikost počátečního vymáhání věřitelů by se mohla zvýšit, pokud nebude nárok FTX/Alameda Research na preferenční vymáhání neúspěšný. Voyager zadržuje 445 milionů dolarů na pokrytí tohoto nároku. Kromě toho může Voyager stále získat prostředky od zkrachovalé společnosti Three Arrows Capital. Voyager vydal oznámení o prodlení společnosti Three Arrows se splacením půjčky ve výši 15 250 bitcoinů.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img