Peter Schiff nevěří v dosažení 100 000 USD za bitcoin, kritizuje akcie spojené s kryptoměnami

0
(0)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Peter Schiff poukázal na malou výkonnost akcií spojených s kryptoměnami. Ozvali se však zastánci Bitcoinu, kteří poukázali na špatný časový rámec, který Schiff sledoval.

Peter Schiff nevěří v růst bitcoinu

Zastánce zlata Peter Schiff zpochybnil předpověď odborníků na trh, kteří stanovili cílovou cenu bitcoinu v současné býčí dynamice na 100 000 USD. Schiff si také rýpl do spotových Bitcoin ETF a poptávky, kterou tyto produkty na současném trhu vytvářejí.

Peter Schiff je známým kritikem bitcoinu a často zpochybňuje jeho tržní hodnotu a případy reálného využití. Schiff svým vyjádřením vyzval analytiky, kteří tvrdí, že cena BTC by mohla překročit 100 000 USD. Jeho teorie je podpořena značnou poptávkou, kterou spotová Bitcoin ETF vytvářejí.

V příspěvku na X ze dne 16. dubna Schiff uvedl medvědí trend některých klíčových akciových trhů souvisejících s Bitcoinem. Mezi hlavní uvedl Coinbase, MicroStrategy, Galaxy Digital a několik dalších akcií spojených s kryptoměnami.

Položil si otázku, proč se vysoká poptávka po BTC neodráží v akciích společností navázaných na BTC.

Analýza akcií spojených s kryptoměnami z dlouhodobého a krátkodobého hlediska

Schiff uvedl, že Coinbase klesla o 21 %, Galaxy Digital o 26 %, MicroStrategy o 33 %. Několik akcií těžařů bitcoinů kleslo o dvouciferné číslo.

Zastánce zlata však nespecifikoval časovou osu těchto ztrát. A to navzdory tomu, že většina akcií spojených s Bitcoinem a kryptoměnami překonává od začátku roku 2024 tradiční tržní akcie s výrazným náskokem.

Teprve v minulém týdnu zaznamenaly mnohé z těchto akcií pokles v důsledku medvědího sentimentu na kryptoměnovém trhu.

Současné medvědí momentum na trhu s kryptoměnami také není velkým překvapením. Analytici trhu vysvětlili, jak BTC historicky zaznamenává cenové propady před halvingem a po něm nabírá na síle. Halving Bitcoinu je naplánován na konec tohoto týdne.

Schiffovo rýpnutí nezůstalo bez povšimnutí a na jeho příspěvek reagovalo několik zastánců Bitcoinu, kteří vyvrátili jeho selektivní údaje. Jeden z uživatelů poukázal na to, že akcie MicroStrategy meziročně vzrostly o 300 %.

Několik dalších oponentů ho upozornilo na to, že si vybírá zkreslující data. Zastánci Bitcoinu Dan Held a Willy Woo Schiffovi také připomněli, jak propásl příležitost nakoupit BTC v roce 2013, kdy se obchodoval za cenu kolem 1 000 USD.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel

Samozřejmě, když má nekdo hodně peněz ve zlatu, tak bude kritizovat btc….na to už se píše i pravidlo.

spot_img