[Odpolední zprávy] • Vysokoškoláci tvrdí, že krypto způsobuje stres, výkyvy nálad a nespavost • a další články

4.8
(5)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Poté, co se Bitcoin týden potýkal s problémy a propadl se až na 30 000 USD, postupně získává zpět ztracené pozice. Od té doby býci pokračovali v iniciativě a BTC vypumpovali až těsně nad 40 000 dolarů. Stalo se tak v době, kdy se objevily zprávy, že Michael Saylor ze společnosti MicroStrategy uspořádal setkání Elona Muska s předními těžaři BTC v Severní Americe za účelem vytvoření Rady pro těžbu bitcoinů.

Přestože se kryptoměně nakonec nepodařilo překonat hranici 40 000 USD a od té doby mírně ustoupila, stále se obchoduje nad 38 000 USD a na 24hodinovém měřítku je o více než 5 % výše.

Altcoiny utrpěly během pádu celého trhu ještě větší škody. Většina z nich však od té doby a zejména v posledních 24 hodinách zaznamenala působivé zisky. ETH patří mezi ty s nejvýraznějšími zisky po 15% pumpě na více než 2 600 USD. Ještě před několika dny přitom dosáhlo dna na úrovni 1 700 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – diagonála proražena, porosteme alespoň k 42k?

Kryptoměny

Průzkum: vysokoškoláci tvrdí, že krypto způsobuje stres, výkyvy nálad a nespavost

Jihokorejští vysokoškoláci, kteří investovali do kryptoměn, trpí celou řadou psychických problémů, píše list Korea Times. Někteří studenti tvrdí, že jsou závislí na kryptoměnách. Celkem 68,3 % z dotazovaných tvrdí, že se u nich vyskytly psychické problémy. Třetina účastníků průzkumu má výkyvy nálad v závislosti na vývoji cen jejich kryptoměn.

Průměrný student vysoké školy má s investováním do kryptoměn zkušenosti méně než čtyři měsíce, což znamená, že pravděpodobně nakoupil na vrcholu. Téměř 60 % z nich se vstupem na kryptoměnový trh skutečně přišlo o peníze. Průměrná ztráta činí 740 000 wonů (659 dolarů). Většina studentů investuje do kryptoměn peníze ze svých brigád, někteří z nich si berou prostředky od rodičů. [2a]

Marathon bude v Texasu hostit 73 000 těžařů, kvůli hrozícímu odchodu z Číny

Společnost Marathon Digital Holdings, kótovaná na burze Nasdaq a jedna z největších firem zabývajících se samostatnou těžbou bitcoinů v Severní Americe, oznámila uzavření dohody se společností Compute North, která bude hostovat přibližně 73 000 těžařských zařízení společnosti Marathon v novém 300megawattovém datovém centru v Texasu.

Podle prohlášení společnosti bude hashrate společnosti Marathon činit přibližně 10,37 exahashe za sekundu, průměrné náklady na těžbu budou 0,0453 USD za kilowatthodinu a provoz společnosti Marathon bude po instalaci těžařů přibližně ze 70 % uhlíkově neutrální. [2b]

Banky, burzy, firmy

Evropská centrální banka zveřejnila zprávu o rizicích Bitcoinu

Začátkem minulého týdne zveřejnila Evropská centrální banka novou zprávu o finanční stabilitě Evropské unie. Zpráva s názvem Financial Stability Review (FSR) podrobně popisuje potenciální rizika Bitcoinu a dalších aktiv souvisejících s kryptoměnami.

V kontextu širší ekonomiky ECB uvedla, že “známky bujení” u kryptoaktiv jsou potenciálně znepokojivé, ale že rizika pro finanční stabilitu jsou omezená. Zatímco Evropská centrální banka naznačuje, že kryptoměny nepředstavují téměř žádné riziko, jiné vlády považují jejich rostoucí používání a transakční hodnotu za hrozbu pro svou suverenitu.

Když začátkem letošního roku Bitcoin a další kryptoměny prudce vzrostly na historická maxima, indická vláda pohrozila jejich úplným zákazem. Když se turecká lira zhroutila a Turci se vrhli na kryptoaktiva jako na bezpečné útočiště, země podnikla kroky k zákazu jejich používání. Jižní Korea zase zavedla přísná pravidla a seznam by mohl pokračovat. [3a]

Investiční firma zažalovala Telegram kvůli vrácení tokenů GRAM

Ruský fond soukromého kapitálu Da Vinci Capital žaluje aplikaci Telegram kvůli problémům souvisejícím s vrácením investic do sítě Telegram Open Network (TON). Případ bude projednáván v Londýně.

Řídící partner Oleg Železko v rozhovoru pro televizní stanici RBC uvedl, že důvodem žaloby je to, že proces vrácení peněz neproběhl “zcela správně”. Uvedl, že nabídka na vrácení peněz přišla pouze 24 hodin před uplynutím lhůty. V důsledku toho bylo obtížné analyzovat dokumenty a vytvořit odpovídající rozhodnutí.

Investoři z Da Vinci Capital zaslali v únoru vedení společnosti oznámení. Zdroje uvedly, že investoři údajně požádali o vrácení 20 milionů dolarů. Vedení firmy se údajně obrátilo i na management společnosti. Všechny pokusy o smírné řešení sporu však byly odmítnuty. To vedlo k nevyhnutelnému rozhodnutí o žalobě. [3b]

CBDC, Regulace

Guvernér Federálního rezervního systému prosazuje digitální měnu centrální banky

Poté, co Jerome Powell, předseda Federálního rezervního systému, prohlásil, že centrální banka nespěchá s vydáním digitální měny centrální banky (CBDC), guvernérka Fedu Lael Brainard uvedla, že ve skutečnosti zintenzivňují výzkum CBDC.

Guvernérka Federálního rezervního systému začala více prosazovat digitální dolar poté, co předseda uvedl, že Fed s vydáním CBDC nespěchá. V pondělním projevu Brainard uvedla, že kryptoměna podporovaná centrální bankou by mohla přinést řadu výhod všem zúčastněným stranám.

Poskytování finančních služeb téměř 20 % “underbanked” amerických občanů je jednou z hlavních výhod, o kterých Brainard hovořila dnes ráno na konferenci o kryptoměnách. Brainard rovněž zmínila bezpečnost federálně podporovaného systému spolu s rozvojem efektivity a přeshraničních plateb. Tím by se výrazně snížil stres z transakcí mezi lidmi v různých zemích. [4a]

Korea se pomalu blíží k vlastnímu CBDC

Korejská centrální banka se snaží postupovat v zavádění digitální měny centrální banky pomalým, ale jistým tempem. Podle informací, které v pondělí 24. května 2021 odhalil list Korea Herald, pracuje korejská centrální banka na zavedení virtuálního prostředí, které by umožnilo vyhodnocovat, kontrolovat a testovat jednotlivé fáze nezbytné k digitalizaci její fiat měny.

V tomto ohledu banka plánuje rozdělit svůj výzkum do dvou částí: První je v podstatě teoretická, v níž bude zkoumat nejlepší vlastnosti CBDC, jeho kompatibilitu se současným právním systémem a také problémy, které by mohl vyvolat – jako je ochrana dat, offline transakce atd. Druhá, praktičtější fáze zahrnuje testování v reálném čase, mezinárodní transakce a platby za různých podmínek IRL. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Slavek

Studenti by prodelali i kdyby investovali kamkoliv jinam, kdyz nemaji elementarni znalosti o principu investovani…

spot_img