[Odpolední zprávy] • Vláda Zimbabwe může být o krok blíže k přijetí krypta • a další články

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Víkend začal na vysoké úrovni po zprávách, že by tento týden mohl být v USA spuštěn vůbec první futures ETF na BTC. Cena primární kryptoměny se v důsledku toho dostala na půlroční maximum téměř 63 000 USD.

Koncem soboty a začátkem neděle se situace trochu uklidnila, pak se opět zapojili medvědi a zatlačili aktivum na jih. Během několika hodin se Bitcoin propadl až pod 59 000 USD.

Po této výrazné korekci se však situace opět změnila. Hodnota BTC začala rychle růst, přidala téměř 4 000 dolarů a opět se přiblížila 63 000 dolarů. Poté Bitcoin mírně ustoupil a týden uzavřel kolem 62 000 USD. Aktuálně se jeho cena pohybuje kolem 60 800 USD.

V poslední době je poměrně běžné, že většina altcoinů nedokáže vykázat stejné zisky jako jejich lídr. Ethereum se o víkendu vyhouplo na 4 000 USD, ale brzy selhalo a nyní se vrátilo na úroveň těsně nad 3 800 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – nejvyšší týdenní close v historii

Kryptoměny

SHIB se v pondělí zelená, za 10 dní přibylo téměř 40 000 nových držitelů

Shiba Inu (SHIB), decentralizovaná meme měna, se v pondělí opět obchodovala v zelených číslech, protože maloobchodní poptávka po tomto aktivu zůstává na vysoké úrovni.

Na pozadí působivé nedávné výkonnosti totiž token konkurující Dogecoinu (DOGE) získal podle údajů prezentovaných společností Finbold za pouhých deset dní téměř přes 40 000 nových držitelů.

Předtím zpráva z 8. října 2021 ukázala, že Shiba Inu drželo 699 971 lidí. K 18. říjnu 2021 je to 738 483 držitelů meme tokenu, což znamená, že v době zveřejnění došlo k nárůstu o 38 512 nových držitelů. [2a]

Vláda Zimbabwe může být o krok blíže k přijetí krypta

Podle zprávy deníku Herald se ministr financí Ncube domnívá, že kryptoměny budou lépe sloužit jako nástroj investiční třídy než jako zákonné platidlo. Tento postoj naznačuje, že burzovní platforma Victoria falls by mohla v blízké budoucnosti uvést produkty založené na kryptoměnách.

V roce 2017 vydala Centrální banka Zimbabwe prohlášení, v němž jasně vyjádřila svůj postoj k používání kryptoměn v rámci země. Uvedla, že Bitcoin a další měny nejsou zákonným platidlem, a proto by se s nimi tak nemělo zacházet. Virtuální měny nejsou regulovány zimbabwskými zákony, tvrdila vrcholná banka. A jako takové představují riziko, že se stanou prostředkem pro praní špinavých peněz, podvody, daňové úniky, a dokonce i financování terorismu. [2b]

Banky, burzy, firmy

Epic vítá blockchainové hry, ale neočekávejte žádné Fortnite NFT

Herní platformy si v rámci svých ekosystémů vybírají strany blockchainu, kryptoměn a nezaměnitelných tokenů (NFT).

Po zprávách o tom, že společnost Valve zakázala hry související s kryptoměnami a NFT na platformě Steam, projevil jejich hlavní konkurent, obchod Epic Games Store vstřícný postoj k vývojářům blockchainu a používání kryptoměn ve videohrách.

Generální ředitel Epic Games Tim Sweeney uvedl, že Epic Games Store umožní hraní her využívajících technologii blockchain, pokud budou vývojáři dodržovat příslušné zákony a zveřejní své podmínky. Hry musí být věkově ohodnoceny příslušnou skupinou. [3a]

Institucionální burza Bitcoin Bakkt dnes vstupuje na NYSE

Bakkt oznámil, že dokončil obchodní spojení s VPC Impact Acquisition Holdings, účelovou akviziční společností („VIH“).

Spojená společnost nyní působí pod názvem Bakkt Holdings, Inc. a kmenové akcie třídy A a warranty společnosti Bakkt se začnou od pondělí 18. října 2021 obchodovat na newyorské burze cenných papírů pod tickerovými symboly „BKKT“, respektive „BKKT WS“.

Výsledkem podnikového spojení je hrubý výnos ve výši přibližně 448 milionů USD pro společnost Bakkt.

Očekává se, že výnosy z transakce budou použity na financování investic do schopností platformy společnosti a marketingového úsilí a na urychlení současných a budoucích partnerství, což podle očekávání společnosti výrazně urychlí růstovou trajektorii podniku. [3b]

CBDC, Regulace

CBDC je pravděpodobná, ale ne s blockchainem, říká bývalý prezident bostonského Fedu

Rosengren ve svých komentářích k potenciálu amerického CBDC naznačuje, že v budoucnu bude existovat. Protože by to vyžadovalo dohodu mezi Bílým domem, Kongresem a Fedem, uvedl také, že by to mohlo trvat dlouho. Zajímavé je, že Rosengren upřesňuje, že národní CBDC by se vzájemně vylučoval se stablecoiny a dalšími kryptoměnami.

Podle Rosengrena je technologie blockchain pro potřeby CBDC nedostatečná, protože chtějí mít dostatečnou propustnost a rychlost transakcí, že distribuovaný ledger není tak efektivním mechanismem pro splnění druhu provozních potřeb, o kterých si myslí, že je budou potřebovat. Dále se domnívá, že CBDC pro USA by se spíše podobal stávajícím systémům digitálních převodů peněz. [4a]

Bank of Japan usiluje o finanční koexistenci s CBDC

V pátek 15. října se výkonný ředitel Bank of Japan Učida Šiniči ve svém projevu věnoval tématu CDBC. Poznámky zazněly na druhém zasedání Styčného a koordinačního výboru pro digitální měny centrálních bank. Jasně řekl, že zatímco hotovost je v Japonsku stále žádaná, sektor digitálních plateb roste.

V současné podobě existují značné problémy s interoperabilitou digitálních plateb mezi soukromými poskytovateli platebních služeb. Podle Šiničiho to brání „plnému využití úspor z rozsahu a síťových efektů“.

Proto bude digitální měna vydávaná Japonskou centrální bankou (BoJ) jednoduchá a kompatibilní. Měla by fungovat jako nástroj pro soukromé firmy, aby mohly vyvíjet finanční a platební služby pro spotřebitele. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: