[Odpolední zprávy] • Více korejských bank je vyšetřováno kvůli podezřelým transakcím • a další články

5
(1)

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Od poklesu ceny pod 23 500 USD na konci minulého týdne se BTC daří poměrně dobře. Aktivum na tento pokles okamžitě zareagovalo a v sobotu se přiblížilo k 25 000 USD. Tuto úroveň se mu nejprve nepodařilo překonat a ustoupilo o několik set dolarů. V neděli však znovu přešlo do útoku a poprvé po více než dvou měsících se této kýžené hranice krátce dotklo.

Následoval další retracement, ale býci byli odhodláni pokračovat ve stoupání. V důsledku toho BTC vyskočil na další několikaměsíční maximum těsně nad 25 200 USD.

Když se komunita konečně radovala a očekávala další vzestup, kryptoměna obrátila svou trajektorii a během několika hodin se propadla o více než 1 000 USD. V současné době se tak obchoduje za cenu kolem 24 000 USD.

Altcoiny se v posledních dnech vezly na vysoké úrovni, ale podobně jako bitcoin jsou nyní hluboko v červených číslech. Ethereum během víkendu vykreslilo vlastní několikaměsíční maximum nad 2 050 USD. Pokles o 4,5 % za posledních 24 hodin však srazil druhou největší kryptoměnu zpět na 1 900 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Pomalu se otáčíme?

Kryptoměny

Monero zavádí vylepšené funkce ochrany soukromí

Oblíbené monero pro ochranu soukromí o víkendu dokončila hard fork, který zavádí nové funkce ochrany soukromí a bezpečnosti. Nesporný hard fork, dokončený v bloku 2 688 888, vývojáři poprvé oznámili letos v dubnu. Původně byl plánován na červenec, následně byl odložen na 13. srpna.

Jednou z hlavních změn zavedených s forkem je zvýšení velikosti ringu z 11 na 16. V zájmu ochrany soukromí uživatelů monero spojuje digitální podpis osoby podepisující transakci s digitálními podpisy dalších 11 (nyní 16) osob, které transakci nepodepsaly, a vytváří tak nový podpis autorizující transakci.

Součástí upgradu sítě byly také změny algoritmu “Bulletproofs”, které mají zvýšit rychlost transakcí a snížit jejich velikost odhadem o 5-7 %, a také vylepšení mechanismu multisig. Mezi další vylepšení výkonu patří “značky zobrazení”, jejichž cílem je zkrátit dobu synchronizace peněženky až o 40 %, spolu s bezpečnostními opravami a změnami poplatků. [2a]

Nativní stablecoin sítě Acala, aUSD, se zhroutil na nulu

Acala rychle uvedla síť do režimu údržby a pozastavila swapy na řetězci, komunikaci mezi řetězci Polkadot a cenové kanály Oracle, aby zabránila odcizeným prostředkům opustit parachain.

V neděli došlo v decentralizovaném finančním centru Polkadot, Acala Network, k závažnému exploitu, který způsobil, že se jeho nativní stablecoin aUSD zhroutil z cílového 1 USD na faktickou nulu.

“Problém jsme identifikovali jako chybnou konfiguraci poolu likvidity iBTC/aUSD (který byl dnes spuštěn), což mělo za následek chybné ražby značného množství aUSD,”

– uvedla včera Acala na Twitteru.

Podle on-chain údajů jeden hacker chybně vytěžil přibližně 1,28 miliardy tokenů aUSD a poté malou část vyměnil za nativní token ACA a čtyři další tokeny společnosti Acala. Krátce po tomto incidentu Acala uvedla parachain do režimu údržby a pozastavila swapy, transakce napříč řetězcem a cenové kanály oracle, takže hacker zůstal v síti s přibližně 1,27 miliardy bezcenných tokenů aUSD. [2b]

Banky, burzy, firmy

Více korejských bank je vyšetřováno kvůli podezřelým transakcím

Několik dní po prvním zatčení v rámci vyšetřování podezřelých transakcí spojených s kryptoměnami v hodnotě několika miliard prostřednictvím několika poboček dvou jihokorejských bank odhalily úřady další neregulérní převody zahrnující další společnosti.

Jak se stalo, korejský Úřad pro finanční dohled (FSS) objevil další miliardu dolarů a další byly převedeny v rámci série podezřelých transakcí, čímž celková hodnota těchto převodů dosáhla 6,5 miliardy dolarů, informoval 15. srpna místní zpravodajský deník Korea JoongAng Daily.

Podle zprávy byla velká část této částky převedena ze zatím nezveřejněné kryptoburzy, načež byla převedena do zahraničí, včetně Hongkongu, Japonska, Spojených států a Číny. [3a]

Společnost Galaxy Digital ukončuje akvizici společnosti BitGo

Společnost Galaxy Digital v pondělí ráno oznámila, že ukončila dlouho očekávanou akvizici kryptoměnové úschovny BitGo.

V tiskové zprávě uvedla, že se tak rozhodla poté, co společnost BitGo “nedodala do 31. července 2022 auditované účetní výkazy za rok 2021, které by byly v souladu s požadavky naší dohody”. V tiskové zprávě se rovněž uvádí, že se neplatí žádný poplatek za ukončení smlouvy.

“Společnost Galaxy je i nadále připravena uspět a využít strategických příležitostí k udržitelnému růstu,”

– uvedl v tiskové zprávě Mike Novogratz, generální ředitel a zakladatel společnosti Galaxy Digital.

“Jsme odhodláni pokračovat v procesu kotace na burze v USA a poskytovat našim klientům prvotřídní řešení, díky němuž se společnost Galaxy stane pro instituce skutečně komplexním řešením.”

[3b]

Společnost Zipmex získala v Singapuru tříměsíční ochranu v souvislosti se zastavenými výběry z bankomatů

Kryptoburza Zipmex dostala šanci vyřešit problémy s likviditou, protože soud v Singapuru poskytl firmě více než tříměsíční ochranu před věřiteli.

Singapurský nejvyšší soud rozhodl, že každému z pěti subjektů společnosti Zipmex poskytne moratorium do 2. prosince 2022, aby mohl přijít s plánem restrukturalizace, informovala v pondělí agentura Bloomberg.

Cílem opatření je ochránit Zipmex před případnými žalobami věřitelů během období moratoria poté, co burza v polovině července náhle zastavila výběry kryptoměn na své platformě. Kryptoburza od té doby obnovila částečné výběry z obchodní peněženky Zipmex, ale ještě musí obnovit všechny výběry. [3c]

CBDC, Regulace

Rusko může do roku 2023 zavést “cílené” CBDC

Ruská centrální banka ve své poslední zprávě uvedla, že digitální rubl bude zaveden od roku 2023. Rusko pokračuje ve svých plánech na zavedení digitálního rublu.

Ve své poslední aktualizaci měnové politiky Bank of Russia uvedla, že její digitální měna centrální banky (CBDC) umožní zavedení technologie “cílení”, což znamená, že některé digitální ruble by mohly být určeny pouze k placení za konkrétní zboží nebo služby.

Podle centrální banky by technologie cílení (nebo také “barvení”, jak je označována) zvýšila efektivitu veřejných výdajů. Jako oblasti, které by z této technologie mohly těžit, byly konkrétně zmíněny veřejné zakázky a státní zakázky. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img