15.08.22 Analýza BTC/USD – Pomalu se otáčíme?

4.6
(10)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) ukončil další týden v rámci technického uptrendu. Jak jsem říkal ve včerejší video analýze, trh si doposud růstový trend udržuje. Ale je tam kupa signálů, které avizují změnu v kurzovém vývoji. Osobně se proto nijak netajím tím, že se mi současný pohled na techniku trhu nelíbí. Myslím si, že se brzy dočkáme minimálně pokusu to celé otočit zase dolů.

Proto buďte maximálně opatrní a vše si dvakrát rozmyslete. Poslední dva měsíce je BTC bez větší volatility. To je dlouhá doba. Jakmile proto dojde ke zlomu trendu, může to mít hodně rychlý spád. Tím chci říct, že je vhodné se dopředu připravit. Jakmile to začne, nemusíte včas reagovat.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Bohužel týdenní graf BTC nám příliš nepomáhá. Vlastně dle něj stále držíme trend. Kurz pokořil 200týdenní klouzavý průměr a udržel se nad touto dynamickou úrovní. Navíc se povedlo překonat S/R level 23 500 USD. Svíce z minulého týdne není žádná sláva, ale rozhodně není bearish.

Co potom? Jak jsem zmiňoval, je nutné sledovat i „nižší“ časové rámce. Na týdenním grafu to nejde moc vidět, ale kladné momentum dosti zesláblo. A vypadá to na potenciální zlom. Navíc v blízkosti 25 000 USD jsou velmi aktivní prodávající.

BTC

Že jsme nešli ještě dolů přikládám právě i podobě týdenního grafu. Zatím tu není k vidění žádný signál, ze kterého bych usoudil, že nastává otočka. Technicky platí pro bitcoin uptrend. Kromě toho na týdenní MACD má po bullish crossů. Což není zanedbatelný signál.

Závěrem

Hlavně na denním grafu je jednoznačně vidět, že se nám ta růstová struktura začíná lámat. Chce to ale jednoznačný zlom, breakdown dolů s nemalými objemy pro potvrzení. V takovém případě ten výprask uvidíme i na týdenním grafu.

Bohužel je vývoj hrozně pomalý. Vše trvá déle, proto je nutné zůstávat trpělivý. Ale ono to snad brzy přijde. A nebuďte špatní z toho, když klesneme zase pod 20 000 USD. Naopak, čím níž půjdeme, tím lépe. Je to nesmírná příležitost, která se vám stane možná i jen jednou za život. Chceme prostě vidět krev.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

Inflace a její vliv na finanční trhy

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pedro

Podle toho že chceš vidět krev, bych tipoval že jsi all in v stable coinu co? 🙂

Fantom

Všechno bude 🙂 I ta krev. Ale myslím, že zatím je ještě příliš brzy. Očekávám spíše Rudý říjen :D. Bull trap na 25k by byla docela malá. Ale je také možné, že ordery ukazují, že se lidé už dál do pasti nehrnou a okolo 25k utíkají. Přesto ale považuji za pravděpodobnější odraz od diagonály a průlom 25k.

Kaja

Vidím to na sobě a těch lidí bude asi přibývat. To, co jsem ušetřil měsíčně se poslední měsíce dost ztenčuje a proto jsem i nějaký zlomek btc prodal, abych měl i dál na život a nemusel jsem šetřit.. Sice jsem měl prodávat mnohem výše, ale už se stalo.
Pokud btc neudělá výraznější pohyb nahoru teď, lidi do toho skákat potom nebudou a asi nás čeká větší pokles. Já tipuju až listopad/prosinec/leden.
Možná bude rozhodování Ježíšek nebo Bitcoin 😀 Myšleno dárky nebo držba btc

jwfa

Prodal jste BTC, abyste měl na život? Jako vážně dáváte do krypta (nebo kamkoliv jinam) peníze, jejichž ztráta může ohrozit vaši existenci? Uf, to jste tedy slušný masochista.

Poslední editace 1 rok před přes jwfa
Zdenek

asi all in 😀

Maňas

Proč by byl masochista? Já to udělal stejně, nakoupil jsem za veškeré své úspory (někdy začátkem roku, nebo tak), na cca 55K, když všichni předpovídali, že těch 100K do 1/3 2022 dáme!!! A ejhle, někdo to chtěl hezky sestřelit (ekonomiku) a povedlo se. Zatím jsem v hezké cca 60% ztrátě (nekupoval jsem jen BTC).
Věřím ale, že půjdeme nahoru NAHORU, to bude jízda, akorát nevím, jestli za rok, nebo za 20 let 😀 Naštěstí práci mám a peníze pro mě nejsou až tak důležité.

Maňas

Hele, neříkalo se tady, když začal bear, že to vyklesá až na 12K?!!! Celou dobu se to tady omílalo a předpovídalo!!!! A ono asi nakonec, bylo dno těch 19K. Škoda, že už nemám nic, čím bych to mohl naředit 🙁 A půjčovat si 500K se mi fakt nechce. Tak alespoň ostatní snad mají větší štěstí, než já.

spot_img