[Odpolední zprávy] • Velryby za posledních 25 dní „sežraly“ 90 000 BTC • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Od víkendového poklesu pod 35 000 USD začala hodnota primární kryptoměny rychle růst, k čemuž přispěly pozitivní zprávy ze Salvadoru a Indie. Následně se BTC dokonce vyšplhal na 40 000 USD a výše. Býci nadále tlačili aktivum vzhůru, což vyústilo v téměř měsíční maximum 41 375 USD.

Snaha BTC o překonání hranice 40 000 USD však byla v tomto okamžiku zastavena. Medvědi tento pohyb zachytili a zahnali kryptoměnu dolů. V uplynulých 24 hodinách se situace mírně zhoršila a BTC klesl na úroveň těsně nad 38 000 USD. Od té doby se Bitcoin mírně zotavil.

Altcoiny si posledních 24 hodin příliš neužily. Ethereum pokračovalo ve svém volném pádu dalším 4% poklesem. V důsledku toho se druhá největší kryptoměna propadla pod 2 450 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Fed má po schůzi, co na to Bitcoin a ostatní trhy?

Kryptoměny

Velryby za posledních 25 dní „sežraly“ 90 000 BTC

Bitcoinové velryby si dělají zásoby, přičemž „milionářské“ adresy za posledních 25 dní nashromáždily přibližně 90 000 BTC v hodnotě 367 miliard dolarů.

Tuto akumulaci zjistil agregátor dat Santiment, který identifikoval, že peněženky držící 100 až 10 000 BTC, které Santiment popisuje jako adresy „milionářské vrstvy“, jsou nyní největším segmentem bitcoinových velryb a v současnosti tvoří 48,7 % nabídky Bitcoinu.

Nedávná nákupní horečka staví milionářské adresy na sedmitýdenní maximum počtu držených Bitcoinů, přičemž tyto adresy představují více než 9,11 milionu BTC – což je jen o pár procent méně než jejich maximum z poloviny dubna.

[2a]

John McAfee přiznává, že jeho kryptojmění je pryč, ale ničeho nelituje

S blížícím se soudním slyšením kvůli daňovým únikům John McAfee prohlásil, že mu z jeho jmění v kryptoměnách nic nezbylo. Přesto ničeho nelituje.

Poté, co John McAfee připustil, že by mu většina lidí pravděpodobně neuvěřila, tvrdil, že jeho jmění je nyní pryč. V souvislosti s rozhodnutím soudu ve Španělsku, kde sedí již téměř rok ve vězení, bývalý softwarový magnát vysvětlil, že v kryptoměnách nemá ukryty žádné finanční prostředky.

Konkrétně se situace vyhrotila na začátku letošního roku, kdy americké ministerstvo spravedlnosti vzneslo oficiální obvinění proti McAfeemu a jeho výkonnému poradci – Jimmymu Watsonovi mladšímu. Úřady oba obvinily z několika různých spiknutí za účelem spáchání podvodů za zjevné „pump and dump“ schémata a dokonce praní špinavých peněz. [2b]

Banky, burzy, firmy

Dtravel – decentralizovaný soupeř Airbnb

Bývalí manažeři online cestovních platforem se spojili se společností Travala.com podporovanou Binance, aby spustili decentralizovanou platformu pro sdílení domů podobnou Airbnb, která bude přijímat platby v kryptoměnách i tradičnějšími metodami. Platforma s názvem Dtravel bude fungovat jako konkurence Airbnb.

Na rozdíl od centralizovaných aplikací, jako je Airbnb, je Dtravel vlastněna komunitou prostřednictvím decentralizované autonomní organizace Dtravel DAO. Struktura DAO umožňuje peer-to-peer komunikaci a hlasování prostřednictvím nativního tokenu blockchainu a tokenu TRVL, který se brzy objeví na Binance Smart Chain a v síti Ethereum. [3a]

Podvodníci rozesílají obětem úniku dat společnosti Ledger falešné hardwarové peněženky

Důsledky závažného narušení bezpečnosti dat společnosti Ledger se projevují i po téměř roce. Jeden z přispěvatelů na fóru r/ledgerwallet na Redditu, který se sám identifikoval jako jeden z těch, kteří byli narušením postiženi, zveřejnil obrázky něčeho, co vypadá jako falešná peněženka Ledger Nano X, kterou obdržel poštou.

Zařízení zabalené ve zdánlivě autentickém obalu nicméně obsahovalo několik poznávacích znaků, které u přispěvatele vzbudily podezření. Nejvíce zarážející je, že k balíčku byl přiložen špatně napsaný dopis, který tvrdil, že je podepsán generálním ředitelem společnosti Ledger Pascalem Gauthierem a příjemci sděloval:

„Z bezpečnostních důvodů jsme vám poslali nové zařízení, pro zachování bezpečnosti musíte přepnout na nové zařízení. Uvnitř vaší nové krabice je manuál, který si můžete přečíst a dozvědět se, jak nastavit vaše nové zařízení. Z tohoto důvodu jsme změnili strukturu zařízení. Nyní zaručujeme, že k podobnému narušení již nikdy nedojde.“

[3b]

CBDC, Regulace

Jihokorejské kryptoburzy mají zakázáno nakládat s mincemi, které samy vydaly

Zdá se, že zvýšená regulační kontrola, která v poslední době postihla jihokorejský prostor kryptoměn, se rozšířila i na burzovní tokeny.

Podle čtvrteční zprávy agentury Arirang mají kryptoburzy zakázáno nakládat s jakýmikoli mincemi nebo aktivy, které samy vydaly. Zákon se vztahuje také na jakákoli aktiva vydaná rodinnými příslušníky, manželi nebo vzdálenými příbuznými a měl by vstoupit v platnost 26. června.

Podnikům, které nové předpisy nedodrží, může být pozastavena činnost a hrozí jim pokuta až 88 000 USD. [4a]

SEC opět odkládá rozhodnutí o VanEck Bitcoin ETF na červenec

Komise pro cenné papíry Spojených států amerických (SEC) opět odložila své rozhodnutí o bitcoinovém ETF VanEck a ve své zprávě uvedla, že chce, aby se k němu vyjádřila veřejnost.

Komise pro cenné papíry Spojených států opět odložila své rozhodnutí o bitcoinovém ETF VanEck, oznámil regulátor 16. června. Rozhodnutí následuje po prvním oznámení odkladu v dubnu, kdy požádal o prodloužení lhůty pro rozhodnutí o schválení o 45 dní. Další termín je stanoven na červenec 2021.

SEC nyní bude žádat veřejnost o připomínky k návrhu na uvedení produktu na burzu, který připravila společnost Cboe Global Markets. Investoři budou z rozhodnutí pravděpodobně zklamáni, ale budou se muset spokojit s tím, že rozhodnutí o ETF bylo pouze odloženo, nikoliv přímo zamítnuto. [4b]


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: