[Odpolední zprávy] • Upgrade cardana odložen, odhalen nový časový plán • a další články

5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bitcoin se v uplynulém týdnu prudce propadl a o víkendu se dokonce poprvé za více než rok propadl pod 20 000 USD. Primární kryptoměna se navíc potápěla dál a v neděli dosáhla dna na 17 500 USD, což je nové 18měsíční minimum.

V tomto okamžiku však býci zakročili a trajektorii BTC obrátili. Namísto toho, aby aktivum zamířilo dále na jih, začalo znovu získávat půdu pod nohama a včera se vyšplhalo nad 20 000 USD. Také uplynulých 24 hodin se pro kryptoměnu vyvíjelo pozitivně, až na krátký ústup pod 20 000 USD. K dnešnímu dni stojí bitcoin vysoko nad 21 000 USD.

Po masakru, který se odehrál v minulém týdnu, a zejména během víkendu, zahájily altcoiny své zotavovací seance.

Ethereum patřilo mezi nejpodstatnější poražené. V jednu chvíli ztratilo ETH zhruba za týden více než 50 % své hodnoty a propadlo se až na 900 USD. Včerejšek však přinesl druhému největšímu kryptoměnovi úlevu a ten získal zpět 1 000 USD. Další denní nárůst ji nyní posunul nad 1 100 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Další signál pro retracement, kde je target?

Kryptoměny

Upgrade cardana odložen, odhalen nový časový plán

V nejnovějším příspěvku na blogu softwarová společnost, která stojí za vývojem ADA, odhalila, že má několik zbývajících položek, které je třeba spustit ve snaze zajistit, aby vše fungovalo podle očekávání.

Nigel Hemsley, vedoucí oddělení dodávek a produktů, uvedl, že tým bude potřebovat ještě několik dní na přehodnocení posledního stavu. Předchozí cílové datum hard forku mainnetu bylo stanoveno na 29. června.

IOG a Cardano Foundation se společně dohodly na novém cílovém termínu hard forku v testnetu na konci června. Po dokončení bude očekávaný termín, kdy se Vasil dostane do mainnetu, poslední týden v červenci. Rozhodnutí přichází poté, co se začaly šířit zvěsti o možném zpoždění upgradu. [2a]

Elon Musk: “Nikdy jsem neřekl, že by lidé měli investovat do kryptoměn”

Zatímco se kryptoměnový průmysl začíná vzpamatovávat po masakru, který jej v posledních dnech pohltil, podnikatel a miliardář a generální ředitel společnosti Tesla, Elon Musk, poskytl na Katarském ekonomickém fóru rozhovor, v němž se dotkl tématu kryptoměn.

Konkrétně Musk popřel, že by kdy řekl, že by lidé měli investovat do kryptoměn, ale potvrdil, že má určité investice do bitcoinu (BTC), a to v rozhovoru s šéfredaktorem Bloomberg News Johnem Micklethwaitem 21. června.

Jak vysvětlil:

“Nikdy jsem neřekl, že by lidé měli investovat do kryptoměn. V případě Tesly, SpaceX i mé osoby jsme všichni koupili nějaký Bitcoin, ale je to malé procento našich celkových peněžních aktiv.”

[2b]

Banky, burzy, firmy

Kryptoměna Huobi získává licence v Dubaji a na Novém Zélandu, zatímco thajská pobočka se uzavírá

Významná platforma pro obchodování s kryptoměnami Huobi pokračuje v rozšiřování své globální přítomnosti získáním nových licencí na Novém Zélandu a ve Spojených arabských emirátech.

Skupina Huobi získala 17. června licenci na inovace v rámci Mezinárodního finančního centra v Dubaji (DIFC), čímž si tam zajistila vůbec první licenci.

Licence DIFC není obchodní licencí, ale spíše opravňuje Huobi motivovat technologické startupy k založení operací v Dubaji, uvedla v pondělí finanční ředitelka Huobi Group Lily Zhang. Licence odemyká řadu výhod, jako je přístup k místnímu technologickému ekosystému a preferenční zacházení v oblasti technologického výzkumu a vývoje, kapitálových toků a daní. [3a]

Kryptoburzy a služby zažívají škody kvůli výpadku Cloudflare

Dnes ráno FTX, OKX, Bitfinex, Bitmex a Coinbase hlásí, že mají problémy s přístupem na stránky kvůli výpadku služby Cloudflare. Potíže měly i takové platformy jako Xumm Wallet a Discord. Prozatím byla provedena oprava a problém byl vyřešen.

Zatímco mnoho kryptoburz a služeb zaznamenalo problémy, Binance fungovala dál. Některé její služby, jako například CoinMarketCap, byly samozřejmě také pozastaveny, ale samotná činnost burzy se nezastavila.

Šéf Binance Changpeng Zhao na otázku, v čem spočívá tajemství úspěchu, odpověděl, že burza používá záložní nastavení Cloudflare, zatímco mnoho jiných spoléhá pouze na něj. [3b]

Kryptoburza Bitpanda získala registraci ve Španělsku

Bitpanda, rakouská kryptoburza, jejíž hodnota byla loni v létě odhadnuta na 4,1 miliardy dolarů, získala ve Španělsku registraci jako směnárna virtuálních měn a poskytovatel služeb úschovy digitálních aktiv.

Jméno společnosti se 16. června objevilo v registru španělské banky pro kryptopodniky. Samotný registr byl otevřen v říjnu 2021. V současné době zahrnuje 15 společností. V rozhovoru zástupce společnosti Bitpanda upřesnil, že firma v zemi de facto působí od roku 2014.

Španělsko je šestou evropskou zemí, ve které vídeňská společnost získala licenci. V prosinci 2020 se zaregistrovala u francouzského Úřadu pro finanční trhy, v květnu a červnu 2022 se stala prvním zahraničním poskytovatelem kryptografických služeb s registrací ve Švédsku a jako jedna z prvních získala italskou licenci VASP (Virtual Asset Services Provider). [3c]

CBDC, Regulace

Ministerstvo financí Spojeného království se vzdává plánů na zavedení KYC pro nehostované peněženky

Ministerstvo financí Spojeného království ustoupilo od plánů požadovat, aby všichni odesílatelé krypto prostředků shromažďovali informace, které identifikují příjemce těchto prostředků.

Ministerstvo financí uvedlo, že nemá smysl vytvářet pravidlo pro shromažďování údajů “poznej svého zákazníka” (KYC) pro nehostované neboli soukromé peněženky.

Ve zprávě ministerstvo financí uvedlo:

“Vláda nesouhlasí s tím, že by transakce s nehostovanými peněženkami měly být automaticky považovány za rizikovější; mnoho osob, které drží kryptoaktiva pro legitimní účely, používá nehostované peněženky kvůli jejich přizpůsobitelnosti a potenciálním bezpečnostním výhodám a neexistují žádné dobré důkazy o tom, že by nehostované peněženky představovaly nepřiměřené riziko, že budou použity k nezákonnému financování.”

[4a]

Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img