[Odpolední zprávy] • Uniswap překročil kumulativní objem obchodů ve výši 500 miliard dolarů • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bitcoin ztratil během několika dní více než 7 000 USD a několikrát se propadl pod 60 000 USD. K poslednímu takovému poklesu došlo o víkendu, kdy kryptoměna dosáhla týdenního dna 59 400 USD.

V následujících hodinách se situace rychle změnila. Bitcoin se odrazil, téměř okamžitě získal zpět 60 000 USD a dále stoupal.

Výsledkem bylo, že BTC dosáhl vrcholu nad 63 500 USD, ale nepodařilo se mu pokračovat v růstu. Místo toho ztratil přes 1 500 USD. K dnešnímu dni se zotavil asi o tisícovku a aktuálně stojí kolem 63 000 USD.

Většina altcoinů se během víkendu také stáhla, ale v posledních dvou dnech zaznamenala drobné zisky. Ethereum se krátce propadlo pod hranici 4 000 USD. Během jednoho dne však přidalo dalších 1,5 % hodnoty a v současné době se nachází vysoko nad 4 200 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – bude tweezer bottom úspěšné?

Kryptoměny

Shiba Inu získává 10 % za 24 hodin, když ethereová velryba nakoupila za více než 11 milionů dolarů SHIB.

Na pozadí nedávné solidní výkonnosti zaznamenal Shiba Inu (SHIB) za předchozích 24 hodin výrazný nárůst hodnoty, protože se tento decentralizovaný token blíží k hranici 0,00005 USD.

Stojí za zmínku, že během této doby 26. října 2021 nakoupila ETH velryba 276 592 553 073 tokenů SHIB, což odpovídá 11 510 207 USD.

Tato konkrétní velryba v současné době vlastní přibližně 13 448 334 USD v tokenu Shiba Inu, podle podrobností o transakcích poskytnutých portálem whalestats.com, a nechává mnoho pozorovatelů přemýšlet nad otázkou, zda se blíží další velký pohyb ceny v obou směrech. [2a]

Argentina: První ETF indexované bitcoiny debutuje tento týden

Zatímco média sledují vzestup Bitcoinu v Salvadoru, další latinskoamerická země může být brzy aktivní – jak z hlediska přijetí Bitcoinu, tak z hlediska jeho těžby.

Tento týden se Argentina údajně dočkala spuštění svého prvního ETF indexovaného podle hodnoty Bitcoinu.

Za projektem stojí společnost Matba Rofex group. V nedávném rozhovoru náměstek generálního ředitele pro finanční trhy Ismael Caram poukázal na to, že argentinský trh tradičně drží kapitál a aktiva související se zrnem. [2b]

Banky, burzy, firmy

Britský úřad FCA udělil registraci krypto startupu Crypterium

Britský poskytovatel krypto služeb Crypterium je nejnovější krypto firmou, která získala registraci od britského Úřadu pro finanční dohled (FCA).

Společnost Crypterium 25. října oficiálně oznámila, že ji FCA nedávno zaregistroval k poskytování kryptoměnových služeb místním občanům a firmám, a stala se tak jednou z mála firem, které prošly registračním procesem.

Podle údajů na oficiálních internetových stránkách FCA je společnost Crypterium od 11. října registrována k provozování “určitých činností v oblasti kryptoaktiv” v souladu s předpisy země proti praní špinavých peněz (AML). [3a]

Uniswap překročil kumulativní objem obchodů ve výši 500 miliard dolarů

Společnost Uniswap Labs uvedla, že její měsíční kumulativní objem dosáhl od spuštění v listopadu 2018 milníku půl bilionu dolarů. Na Twitteru 25. října dodala, že miliony uživatelů mají přímý přístup na trhy, kterým mohou “věřit, že fungují v jejich nejlepším zájmu”.

Podle vlastního dashboardu protokolu Uniswap v3 bylo v současné době za posledních 24 hodin zpracováno 1,3 miliardy dolarů v objemu obchodů. Protokol v2 zpracoval za posledních 24 hodin objem 583 milionů dolarů, což dává DEXu celkem téměř 1,9 miliardy dolarů denně.

DappRadar uvádí celkovou hodnotu uzamčenou pro Uniswap v2 i v3 ve výši 9,5 miliardy dolarů, zatímco vlastní údaje Uniswapu se blíží 8,7 miliardy dolarů. [3b]

CBDC, Regulace

Dubajský regulátor oznámil nové předpisy pro investiční tokeny

Dubajský úřad pro finanční služby (Dubai Financial Services Authority, DFSA) zavedl regulační rámec pro investiční tokeny v rámci svého úsilí o stimulaci digitálního finančního a technologického prostředí a zároveň o splnění požadavků a nároků účastníků trhu.

DFSA je nezávislý regulační orgán v Dubaji, který má na starosti monitorování a regulaci společností poskytujících finanční služby, které zde chtějí působit. Rovněž uděluje licence a reguluje jejich produkty a služby.

Podle zprávy emirátské tiskové agentury WAM definuje regulační rámec DFSA investiční tokeny jako “tokeny cenných papírů nebo derivátové tokeny”. [4a]

Rozsáhlá nařízení o stabilních mincích v USA se blíží

Dne 26. října agentura Bloomberg citovala nejmenované zdroje obeznámené s touto záležitostí ve zprávě týkající se nových přísných předpisů týkajících se stablecoinů.

Tento týden se očekává vydání velmi očekávané zprávy amerického ministerstva financí a souvisejících agentur. Podle zprávy je pravděpodobné, že udělí Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) a Komisi pro obchodování s komoditními futures (CFTC) pravomoc nad stablecoiny a vyzve Kongres, aby přijal legislativu, která bude stablecoiny regulovat podobně jako bankovní vklady.

Předseda SEC Gary Gensler prosazoval změny za zavřenými dveřmi poté, co opakovaně označil stablecoiny za “pokerové žetony”. Doporučení mohou posílit schopnost Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) uplatňovat donucovací opatření a politiku pro stablecoiny a kryptoaktiva. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img