[Odpolední zprávy] • Ukrajina přijala návrh krypto zákona, i když MMF bije na poplach • a další články

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bitcoin prošel tento týden také horskou dráhou. Postupně rostl až na 53 000 USD, ale během několika hodin náhle klesl o 10 000 USD a v úterý dosáhl dna na 43 000 USD.

Odrazil se a poměrně rychle se zotavil o několik tisíc dolarů. Po většinu včerejší obchodní seance se tak držel kolem 46 000 USD. Pokusil se atakovat 47 000 USD a dokonce tuto úroveň krátce překročil, ale medvědi se vrátili a opět jej zahnali na jih. Od této chvíle se BTC stále nachází na známé úrovni – těsně nad 46 000 USD.

Ethereum se během úterního propadu trhu propadlo z hodnoty nad 4 000 USD na hodnotu těsně nad 3 000 USD. Od té doby se však ETH pokusilo získat zpět většinu své hodnoty. Včera se dostalo nad 3 500 USD, ale 3,5% pokles ho srazil zpět na úroveň kolem 3 400 USD. [1]

Technická analýza: Altcoin Index a Shitcoin Index – mohutný prodejní tlak, zatím žádná náprava

Přehled trhu: Bitcoin po 10 000 USD propadu vymazává ztrátu!

Kryptoměny

Průzkum YouGov zjistil, že 27 % respondentů podporuje zavedení Bitcoinu jako zákonného platidla v USA.

Nový průzkum veřejného mínění zjistil, že 27 % obyvatel USA podporuje, aby vláda uznala Bitcoin za zákonné platidlo.

Podle průzkumu společnosti YouGov, která se zabývá výzkumem a analýzou dat, 11 % respondentů „rozhodně podporuje“ myšlenku, že by se Bitcoin měl ve Spojených státech používat jako zákonné platidlo, a dalších 16 % respondentů by to „do jisté míry podpořilo“.

Průzkum, kterého se zúčastnilo 4 912 obyvatel USA, ukázal, že tento návrh podporuje větší počet respondentů z řad demokratů než republikánů. Přibližně 29 % demokratů uvedlo, že buď rozhodně, nebo spíše podporují uznání BTC jako zákonného platidla, zatímco v případě republikánů se jednalo o 26 %. [2a]

Ripple se podílí na přesunu 204,7 milionů XRP, zatímco mince klesá na 1,09 USD

Bylo sdíleno, že za posledních 22 hodin bylo společnostmi Ripple, Binance, Huobi a dalšími velkými kryptoburzami přesunuto šest velkých zásob XRP. Tweety zveřejnila populární služba Whale Alert, s podrobnostmi z webu Bithomp, který poskytuje analýzu transakcí a peněženek XRP.

Sedmá největší kryptoměna mezitím pokračuje v poklesu a klesla na úroveň 1,09 USD. Podle Whale Alert bylo v XRP převedeno 225 171 272 dolarů prostřednictvím Ripple, Binance, Bitstamp, Huobi, Bitfinex, Upbit, Bittrex a Bybit.

Ripple převedl 40 milionů XRP na svou adresu RL18-VN, která se často používá k přesunu kryptoměn mimo společnost – na její partnery, kryptoburzy a finanční instituce. Tato peněženka slouží také k prodeji XRP za účelem získání fiatu na pokrytí provozních nákladů společnosti Ripple. [2b]

Banky, burzy, firmy

IOHK plánuje širší přijetí Cardano (ADA) v celé Africe

John O’Connor, ředitel afrických operací společnosti IOHK, která se zabývá vývojem blockchainu Cardano ($ADA), v nedávném rozhovoru hovořil o plánech své společnosti na rozšíření platformy chytrých smluv.

O’Connor, který dříve pracoval jako vedoucí oddělení strategie a komunikace v nadaci Cardano Foundation, se vyjádřil v rozhovoru pro kanál YouTube „Big Pey“, kde uvedl, že tým plánuje předvést technickou zdatnost Cardana v Africe poté, co v dubnu uzavřel dohodu s Etiopií o digitalizaci vzdělávacího systému této země. Zmínil také, že IOHK jedná s několika dalšími africkými státy o využití sítě Cardano.

O’Connor upřesnil potenciální partnerství a uvedl, že některé země se zajímají o digitální měny centrálních bank (CBDC), remitence a možnosti mikrofinancování. Řekl, že IOHK pracuje na vytvoření „sady nástrojů“ pro to, čeho by mohl blockchain Cardano dosáhnout v jednotlivých národních státech. [3a]

CBDC, Regulace

CBDC by mohly vést k „hluboce záporným úrokovým sazbám“

Podle deníku Wall Street Journal by digitální měny centrálních bank (CBDC) mohly mít skutečně negativní dopad na úrokové sazby, protože by tvůrcům politik poskytly další nástroj.

V článku z 8. září „Digital Currencies Pave Way for Deeply Negative Interest Rates“ (Digitální měny otevírají cestu k hluboce záporným úrokovým sazbám) vedoucí sloupkař James Mackintosh tvrdí, že rozdíl mezi CBDC a hotovostí by se zvýraznil, pokud by úrokové sazby klesly pod nulu. Lidé by byli více nakloněni držet fyzickou hotovost, aby „vydělali nulu“, než aby přišli o peníze na digitálním dolaru vydaném centrální bankou.

To znamená, že centrální banka bude mít větší páku na úrokové sazby, pokud bude vydávat digitální dolary, které nelze schovat pod matraci, dodal. [4a]

Komise SEC obvinila společnost Rivetz kvůli ICO za 18 milionů dolarů a požaduje vrácení „neoprávněně získaných zisků

Společnost Rivetz byla založena v roce 2013 a tato dnes již neexistující hardwarová firma zabývající se blockchainem byla obviněna z toho, že v období od července do září 2017 získala prostřednictvím neregistrované nabídky cenných papírů od více než 7 200 investorů 18 milionů dolarů.

Ve stížnosti SEC z 8. září jsou jako obžalovaní uvedeni společnost Rivetz Corp, zakladatel Steven Sprague a dceřiná společnost firmy Rivetz International. ICO se točila kolem tokenu RvT, který byl podle SEC propagován a prodáván jako investiční příležitost a sloužil k využití podnikání společnosti Rivetz v oblasti budování aplikace, ekosystému a hardwaru pro kybernetickou bezpečnost. [4b]

Ukrajina přijala návrh krypto zákona, i když MMF bije na poplach

Nejvyšší rada, ukrajinský parlament, oficiálně přijala návrh zákona č. 3637 o virtuálních aktivech, který poprvé právně uznává kryptoměny v zemi. Ačkoli digitální aktiva nebyla nikdy považována za nelegální, existovala v právní šedé zóně, protože je neuznal žádný ze zákonodárných orgánů země.

Nový ukrajinský návrh zákona definuje digitální aktiva jako nehmotný majetek vyjádřený ve formě elektronických dat, odhalila zpráva deníku Kyiv Post. Nabízí také podrobné vysvětlení, co jsou to digitální peněženky a soukromé klíče, protože tyto pojmy nebyly nikdy použity v žádném ukrajinském zákoně.

Pokud bude nový zákon schválen prezidentem Zelenským, bude dohledem nad jeho uplatňováním pověřeno Ministerstvo digitální transformace země. Ministerstvo bude rovněž pracovat na „usměrňování růstu odvětví“ podle stávajících standardů vypracovaných Finančním akčním výborem pro boj proti praní špinavých peněz (FATF). [4c]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: