[Odpolední zprávy] • Tokijská univerzita bude nabízet kurzy v metaverse • a další články

4
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Teprve před několika dny, minulou středu, se cena bitcoinu vyšplhala nad 24 000 USD a dosáhla nejvyššího bodu za více než měsíc. Ve chvíli, kdy se býci začali více těšit na vyhlídku, že by mohli pokořit i hranici 25 000 USD, se však situace změnila.

Kryptoměna během jednoho dne ztratila více než 2 000 USD, když vyšlo najevo, že společnost Tesla ve 2. čtvrtletí prodala většinu svých podílů v BTC. Zpočátku se aktivum trochu vzpamatovalo a do víkendu vstoupilo na úrovni 23 000 USD, kde strávilo skoro celé dva dny.

O několik hodin později však medvědi znovu získali kontrolu nad trhem a tvrdě tlačili BTC na jih. V důsledku toho se kryptoměna propadla o více než 1 000 USD a propadla se na šestidenní minimum pod 22 000 USD.

Altcoiny během týdne letěly vysoko, v posledních dvou dnech se zastavily, ale nyní jsou hluboko v červených číslech. Ethereum patřilo k těm, kterým se dařilo nejlépe. Během několika dní se dostalo z 1 000 na více než 1 600 USD a na této hodnotě stálo i včera. Nyní však 5% denní pokles srazil druhou největší kryptoměnu na úroveň těsně na sever od cenovky 1 500 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Zamítnutí na 200MA, jdeme testovat strukturu dna

Kryptoměny

Rodiče se obracejí ke kryptoměnám, aby ušetřili na vysokou školu

Stále větší počet rodičů nyní využívá kryptoaktiv jako způsob, jak spořit na budoucí vysokoškolské vzdělání svých dětí.

Podle zprávy CNBC investovalo do kryptoaktiv 87 % rodičů, kteří svým dětem spoří na budoucí vysokoškolské výdaje. Zpráva cituje nedávný průzkum internetového magazínu Intelligent.com, kterého se zúčastnilo 1 250 rodičů.

Zpráva uvádí řadu způsobů, jak mohou rodiče investovat do kryptoaktiv na spoření na vysokou školu, aniž by „hazardovali“ s budoucností svého dítěte. Zpráva rodičům zejména radí, aby používali krypto s mírou a aby při přidávání digitálních aktiv do své spořicí strategie postupovali obezřetně. [2a]

Dogecoin copycat skončil jako „rug pull“

Podle bezpečnostní firmy PeckShield, která se zabývá blockchainem, je tento projekt „rug pull“. Podle firmy byla cena kryptoměny pumpována a shozena nasaditelem kontraktu.

Ať už za rug pullem stál kdokoli, podařilo se mu utéct s 10 000 tokeny BNB (2 591 573 USD) a stablecoiny binance USD (BUSD) v hodnotě 2 milionů dolarů. Aktiva jsou v současné době převáděna na burzu Binance.

O podvodníky, kteří se snažili obohatit využitím popularity dogecoinu, není nouze. Dogemother, jedna z nesčetných kopií této mince, skončila jako honeypot scam. [2b]

Záhadná BTC peněženka nashromáždila 3 000 000 000 dolarů za pouhé tři dny

Nová BTC peněženka nashromáždila obrovské krypto jmění poté, co za necelý týden shromáždila BTC v hodnotě více než 3 miliardy dolarů.

Data z BitInfoCharts odhalují, že velrybí adresa za pouhé tři dny, mezi 19. a 21. červencem 2022, získala 132 877 BTC, které měly v době psaní článku hodnotu přibližně 3 miliardy dolarů.

Peněženka, která byla vytvořena 15. června, 19. července vybrala 15 499 BTC v celkové hodnotě 345,9 milionu dolarů. Následující den investor navýšil na 45 499 BTC za nákupní cenu 1,06 miliardy dolarů. Poslední den velryba obdržela 71 879 BTC s cenovkou 1,64 miliardy dolarů. [2c]

Banky, burzy, firmy

Tokijská univerzita bude nabízet kurzy v metaverse

Tokijská univerzita, známá také jako Todai, se chystá ještě letos nabídnout řadu studijních programů, které se budou odehrávat v metaverse.

Podle sobotní zprávy místního zpravodajského serveru The Asahi Shimbun budou kurzy nabízeny studentům od středoškoláků až po dospělé pracující.

Publikace uvedla, že studijní programy v metaverse nebudou poskytovány prostřednictvím vlastní specializované fakulty, která nabízí tituly, ale budou fungovat v rámci fakulty inženýrství Todai a absolventů škol souvisejících s inženýrstvím. Studenti, kteří kurzy dokončí, obdrží certifikáty. [3a]

Japonská banka SMBC plánuje rozvoj podnikání v oblasti NFT

Finanční skupina Sumitomo Mitsui (SMBC Group), která provozuje jednu z největších japonských bank, v pátek oznámila, že bude spolupracovat s blockchainovým startupem HashPort na vývoji projektů non-fungible token (NFT) a Web3.

SMBC a HashPort podle pátečního prohlášení plánují zřídit takzvanou laboratoř pro podnikání s tokeny, jejímž cílem je experimentovat v oblasti podnikání s tokeny, jako jsou NFT.

V březnu se Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), největší japonská banka, spojila s Animoca Brands, aby „podpořila rozvoj trhu s NFT“. Ne vždy však šlo o hladký průběh. V únoru MUFG oznámila, že kvůli pomalým ziskům uzavře svůj podnik zabývající se blockchainovými platbami. V listopadu vydalo průmyslové fórum složené z některých předních japonských bank white paper, který měla prozkoumat možnost nové kryptoměny podporované bankovními vklady. [3b]

CBDC, Regulace

Kalifornie zrušila zákaz politických darů v kryptoměnách

Kalifornský úřad pro dohled nad financováním politických kampaní ve čtvrtek schválil opatření, které státním a místním úřadům opět umožňuje získávat finanční prostředky pomocí kryptoměn.

Hlasování státní komise pro spravedlivou politickou praxi (FPPC) o „nařízení 18421.2 Cryptocurrency Contributions“, které bylo předloženo minulý měsíc, ruší téměř čtyřletý zákaz zavedený během předchozího medvědího trhu s kryptoměnami v listopadu 2018.

Nesouvisející finanční limit na to, kolik může kampaň obdržet příspěvků, zůstává v platnosti pro Kalifornii, která se nyní připojuje k dalším 12 státům a okresu Kolumbie, které schvalují krypto-dary.

Předchozí regulace odpírala účastníkům politických kampaní právo získávat nebo přijímat finanční prostředky prostřednictvím kryptoměn. Toto rozhodnutí bylo mezitím zrušeno a kandidující subjekty nyní mohou přijímat finanční prostředky v této třídě aktiv za předpokladu, že je okamžitě převedou na fiat. [4a]


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: