[Odpolední zprávy] • Těžaři bitcoinů tvrdí, že zákaz v New Yorku bude neúčinný a “izoluje” stát • a další články

5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Tento týden začal divokou jízdou, která nejprve vynesla bitcoin z úrovně pod 30 000 USD na několikadenní maximum těsně pod 32 000 USD. Medvědi se ale o par hodin později připomněli a stlačili BTC opět na jih na 29 200 USD.

Volatilita však ani zdaleka neskončila, protože aktivum se opět vyhouplo nad 31 000 USD. Nicméně ani tam neuspělo a vrátilo se na známou půdu kolem 30 000 USD. V uplynulých 24 hodinách bitcoin dokonce sklouzl pod tuto úroveň na 29 500 USD. Nyní kryptoměna stojí na 30 000 USD.

Mezi většinou altcoinů je situace spíše negativní. Ethereum po menším retracementu sklouzlo pod 1 800 USD. [1]

Technická analýza: SOL/USD – Solana má po hlubokém poklesu

Kryptoměny

Těžaři bitcoinů tvrdí, že zákaz v New Yorku bude neúčinný a “izoluje” stát

Dva těžaři bitcoinu řekli, že pokud se zákon zakazující těžbu Proof-of-Work na dva roky v New Yorku stane zákonem, nakonec to vyvolá odliv těžařských společností ze státu a jen málo přispěje k dosažení zamýšlených cílů moratoria.

Generální ředitel společnosti GEM Mining John Warren řekl 8. června, že on i další těžaři nyní považují New York za nepřátelské místo, kde by si pravděpodobně nechtěli otevřít obchod.

“Těžaři nebudou uvažovat o tom, že by tam šli poté, co se zákaz stal součástí diskuse.”

Udržitelnost životního prostředí byla jádrem argumentace vlády státu New York proti těžbě metodou Proof-of-Work (PoW). Kontroverzní návrh zákona o zákazu těžby by v příštích dvou letech zakázal jakoukoli novou těžbu ve státě. Odmítl by také obnovení licencí těm, kteří již ve státě těží, pokud nebudou využívat 100 % obnovitelné energie. [2a]

Blockware: Celosvětové přijetí bitcoinu dosáhne do roku 2030 10 %

Podle nové zprávy by přijetí bitcoinu (BTC) mohlo být rychlejší než přijetí převratných technologií, jako jsou automobily a elektrická energie, a do roku 2030 by mohlo dosáhnout 10 % celosvětového rozšíření.

Ve své zprávě z 8. června společnost Blockware Intelligence uvedla, že k této prognóze dospěla na základě zkoumání historických křivek přijetí devíti minulých převratných technologií, včetně automobilů, elektrické energie, chytrých telefonů, internetu a sociálních médií, spolu s mírou růstu přijetí bitcoinu od roku 2009.

Na základě průměru a váženého průměru historických křivek přijímání technologií, jakož i tempa růstu přijímání bitcoinu, pak mohla zpráva dospět ke své předpovědi. [2b]

Banky, burzy, firmy

Mastercard se ponořuje hlouběji do NFT

Podle tiskové zprávy zveřejněné 9. června otevřel platební gigant Mastercard svou síť pro další nezaměnitelné tokeny.

Společnost poskytující finanční služby uzavřela dohody s několika významnými tržištěmi NFT, jako je například The Sandbox, aby bylo možné nakupovat digitální sběratelské předměty pomocí jejích karet.

Nejedná se o první vstup společnosti na scénu NFT. V lednu Mastercard zabodovala partnerstvím s Coinbase, které umožní nákupy na NFT tržišti této přední kryptoburzy. Společnost Mastercard uvádí, že chce nové technologie více zapojit, aby podpořila inovace. [3a]

Warner Bros. spojuje síly s Nifty a spouští Looney Tunes NFT

Společnost Warner Bros. oznámila spolupráci s Nifty ohledně NFT. Společnost Warner Bros. se rozhodla spustit NFT na oslavu 80. výročí seriálu Looney Tunes. Tyto NFT Looney Tunes by byly čerstvým přírůstkem do světa NFT, které jsou v poslední době na vzestupu.

Tato spolupráce s Nifty bude mít termín koncem tohoto měsíce. Společnost Warner Bros. se rozhodla uvést NFT do popředí zvláštním způsobem, kterým je vystavení příběhové kolekce nezaměnitelných tokenů s názvem “Looney Tunes: What’s Up Block?”.

Ta bude zobrazovat speciální příběh Looney Tunes zahrnující dějovou linii, spolu s níž bude také oslavovat 80. výročí postavičky Tweetyho. Hráči budou moci sbírat a následně se účastnit různých aktivit a zároveň získávat nové a exkluzivní odměny. [3b]

CBDC, Regulace

Yellen pochybuje o místě kryptoměn v systému 401(k), říká, že by je mohl regulovat Kongres

Ministryně financí Spojených států Janet Yellen zvážila zařazení kryptoměn do penzijních plánů a označila je za velmi rizikovou investici, kterou by měl regulovat Kongres.

Během akce pořádané deníkem New York Times ve Washingtonu 9. června se Yellen podělila o svůj názor na průkopnický pokus o zahrnutí kryptoměn do penzijních plánů, který podnikla společnost Fidelity Investments:

“Není to něco, co bych doporučila většině lidí, kteří si spoří na důchod. Pro mě je to velmi riziková investice.”

Diskuse kolem digitálních měn v plánech 401(k) se zúčastnilo ministerstvo práce a senátoři Elizabeth Warren, Tommy Tuberville a Cynthia Lummis. Yellen zašla tak daleko, že řekla, že Kongres by mohl regulovat typ aktiv, která mohou být zahrnuta do penzijních programů. [4a]

Zástupce guvernéra: RBI postupně spustí indický CBDC

Indická centrální banka (RBI) plánuje v tomto fiskálním roce postupně zavést digitální měnu centrální banky (CBDC), uvedl ve středu na tiskové konferenci T Rabi Šankar, zástupce guvernéra centrální banky.

“Proces zavádění CBDC bude postupný, aby nedošlo k žádnému narušení finančního a bankovního systému,”

– řekl Sankar podle listu Economic Times.

RBI ve své výroční zprávě za období 2021-2022 uvedla, že návrh digitální rupie musí být v souladu s cíli indické měnové politiky a finanční stability a zároveň nesmí způsobit žádné narušení. Zavedení CBDC bude před spuštěním zahrnovat ověření koncepce a pilotní projekty, poznamenala výroční zpráva. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img