10.06.22 Analýza SOL/USD – Solana má po hlubokém poklesu

4.9
(8)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Solana (SOL) se opakovaně potýká s nějakými technickými problémy, takže je tohle krypto v poslední době propírané spíše v negativním kontextu. Pro nás je nejpodstatnější, že token je momentálně 86 % dole od svého all time high. Čili se solana děsivě propadla a mnozí hodleři, co nakupovali zhruba na přelomu roku, musí být dosti v neklidu.

Mám pro vás takovou typickou anekdotu, kdy jsem se v říjnu minulého roku viděl s kamarádem, který do kryptoměn dříve vždy vstoupil blízko svého vrcholu. A pak prodával doslova blízko dna. Dlouho jsem ho neviděl a řekl mi, že je právě naložený v SOL. To byl pro mne jeden z těch mnoha red flagů avizující, že je bear market vážně blízko.

Mimochodem, včera proběhl stream, kde jsme měli několik stručných TA právě na altcoiny. Doporučuji dát odběr kanálu, abyste o další videa a streamy nepřicházeli.

Aktuální situace na 1W SOL/USD

Takže solana klesla od svého historického maxima o cca 86 %. To je samozřejmě ohromná ztráta, která však implikuje i něco pozitivního. Teoreticky vzato jsme blízko tržního minima. Respektive alespoň lokálního tržního minima. Trh jde víceméně po celou dobu jenom dolů. Výjimka je akorát březnový retracement, který znamenal více jak 80% cenový růst. Něco podobného by právě mohlo nastat v dohledné době.

SOL

Bohužel SOL dost možná přišel o S/R level 45 USD, který byl dle historického price action spolehlivý. Však zde došlo k pěkné reakci v minulém měsíci. Ale jak je na trhu nyní norma, býci toho příliš nevyužili. Přesněji řečeno nepokračovali v tom cenovém růstu, který byl zahájen. Nicméně od toho května můžeme sledovat, že nakupující jsou kolem těch 45 USD aktivní.

Jak to poznáme? Přece z objemů. Objemy jsou velice robustní faktor. Proto je nutné jej sledovat. Jakmile kurz otestoval aktuální cenové úrovně, objemy zůstávají zvýšené. Zatímco poslední tři zavřené svíce nejsou zrovna velké. Respektive se zobchoduje dost SOL, ale s cenou to příliš nehne. Čili prodávající musí vyvinout docela dost úsilí, ale přesto cenu víc nesrazí. Protože nakupující to vykupují.

Mimo jiné je dle objemového profilu v cenovém rozmezí 45-20 USD jeden velký likvidní cluster. Proto de facto celé to pásmo je jeden support. Určitě v řečeném rozmezí SOL jistou dobu zůstane. Polopaticky řečeno, pod S/R level 20 USD se jen tak nepodíváme.

Závěrem

Solana významně za půl roku klesla na ceně, ale přitom nedošlo k mnoha solidnějším korekcím směrem nahoru. Aktuálně jsme na úrovních, kde by právě k slušnému retracementu mohlo dojít. Ale je třeba mít na paměti, že je to pásmo docela široké.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

16 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ivan

Opäť výborná analýza, pozrel som si aj včerajší stream a veľké diky za profi prácu pre celú kryptokomunitu. Iba na okraj chcel by som sa opýtať, neviem ci správne chapem pojem ze keď ocakavame bearmarket rally, ten podľa mňa znamená, ze cena coinu bude padať a v bullmarkete by mala rast?

Fantom

Bearmarket rally znamená krátkodobý růst ceny v obecně dlouhodobém sestupném trendu. To je právě nyní. Například v polovině května když cena vzrostla z cca 27k na 31k. Dlouhodobý trend je ale zatím stále sestupný. Obecně je bearmaket rally zrádné pro hlavně začínající investory, kteří jej mylně považují za „odraz ode dna“ a očekávají otočení trendu v růst a místo toho přijde další hlubší cenový propad.

Ivan

Ďakujem Vám i Fantomovi za odpoveď. Som na krypte už dlhší čas a neustále sa je co ucit.

DejvLord

Tak CPI nic moc. Bylo zajímavé sledovat jak dříve reagoval BTC a až o chvilku později Americké indexy. Čekal bych že to bude naopak.

Milan

S cenou BTC jde jednodušeji manipulovat, což spekulanti využívají… 🙂

DejvLord

Jde na tom vidět jak je BTC ovládán spekulanty z Wall Street 🙂

Vojtech

Ale kdepak. Prostě trh otevřel až hodinu po oznámení. A otevřel taky se slušným gapem po skončení pre-marketu. Nebo mi něco uniká?

LHTS

To uz jse skoro evergreen ty patky. Clovek alespon „vi“ co ho ceka 🙂

Fantom

Každý pátek se vypořádávájí BTC opce. Binance má v pátek také vždy rozhodný den pro „Dual investment“ což je jen jiný název pro krypto opce na Binance – jsou i pro některé alty. Je to možná alternativa spotových obchodů, sám ji už nějakou dobu využívám, ale zatím jen v malých částkách.

DejvLord

Přesně tak. Pro obchody krása 🙂 Teďka ještě navíc se dalo čekat že CPI nebude žádná bomba. Takže se čekalo jen jak moc na houby to bude. Zatím jsme se koukli pod 29k a uvidíme kam až to nakonec půjde. Zda zkusíme i to low nebo ne. Dneska k ránu jsem uzavíral obchody abych se připravil na ten pokles. Už jsem něco koupil pod 29k a ještě čekám zda to půjde ještě níž.

DejvLord

Trh jsem sledoval přes e-mini futures ten jede až na víkendy pořád. Proto jsou na běžném trhu vidět gapy. Na tom e-mini futures to vidím přímo. Sleduju to abych měl představu o tom jak se bude trh vyvíjet jak se otevřou trhy.
A tam šlo vidět pár minut po zprávě jak se BTC dostával dolů a pak cca 2min. nato to šlo vidět na tom e-mini futures SPX i Nasdaq.
Ale bude to nejspíš tím že BTC je snadnější na manipulaci i obecně na obchodování.

Vojtech

Ok👍

Ivan

Súhlasím, ja osobne tieto akciové tituly sledujem na americkej stránke marketwath. com, co ja vlastne spravodajský ekonomický portál, kde sa okamžite dozvedám najnovšie ekonomické správy zo štátov, ale je tu hlavne prehľadná tabuľka, kde možno sledovať všetky aktuálne cenové grafy, nielen spotu, ale i futures a tiež forex(aj graf dxy index) a veľa iných. Stránku je potrebné niekedy znova načítavat, aby sa vám zobrazovali aktuálne správy. Snáď to niekomu, kto túto stránku ešte nepozná pomôže, čím viac vieme dajakú správu ako prví, tým lepšie pre naše rozhodovanie, aj včera som zavčasu popoludni po zverejnení prvých správ o CPI už tušil ze niečo nie je v poriadku.

DejvLord

Já to sleduji přes TradingView. Dá se tam toho nastavit dost. A i s free verzí se s tím dá slušně pracovat.
Ale pokud ti jde jen o ten jednoduchý přehled tak to tvé řešení je dostatečné 🙂 Dřív jsem tak taky pracoval. Pak jsem to ale potřeboval posunout o úreň výš abych si mohl zaznamenávat různé věci v rámci TA a na to je TradingView top 🙂

Ivan

Diky, skúsim to i na tradingView.

Reklama: