[Odpolední zprávy] • Tether v červenci uvede na trh stablecoin vázaný na britskou libru (GBPT) • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po masakru z minulého týdne, který v neděli ráno vyvrcholil novým 18měsíčním minimem na úrovni 17 500 USD, začala kryptoměna obnovovat některé zisky.

Od této hranice se poměrně rychle odrazila a o necelý den později atakovala hranici 20 000 USD. Nakonec nad tuto kýženou hranici pronikla a pokračovala v růstu. V důsledku toho se BTC včera ocitl na dohled 22 000 USD.

V tomto bodě však neuspěl a začal postupně ztrácet hodnotu, což vyústilo v propad na 20 000 USD. Od této chvíle se aktivu podařilo udržet nad touto úrovní a obchoduje se těsně nad ní.

Většina altcoinů v posledních 24 hodinách následovala BTC na jih. Ethereum po 7% denním poklesu opět patří mezi nejvýraznější poražené. V důsledku toho se ETH vrátilo pod 1 100 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Korektivní pohyb v rámci krátkého růstu

Kryptoměny

Tether v červenci uvede na trh stablecoin vázaný na britskou libru (GBPT)

Jen krátce po vydání stablecoinu vázaného na mexické peso představila společnost Tether nový produkt zaměřený na britskou libru. GBPT bude nejprve fungovat na platformě Ethereum, přičemž v budoucnu by se mohly přidat i další blockchainové sítě.

V oznámení společnosti se uvádí, že nový stablecoin se na trh dostane začátkem července na platformě Ethereum.

Stane se pátým stablecoinem Tetheru vázaným na fiat měnu, a to po největším podle tržní kapitalizace – USDT, eurovém EURT, offshorovém CNHT vázaném na čínský jüan a MXNT, který spatřil světlo světa nedávno a je vázán na mexické peso. [2a]

Banky, burzy, firmy

Společnost Uniswap se nezalekla medvědího trhu a koupila agregátor trhu NFT Genie

Uniswap Labs, jedna z nejvýznamnějších decentralizovaných burz DeFi, koupila za nezveřejněnou částku agregátor tržiště NFT, což je v současných zmatcích na kryptotrhu býčí krok.

Společnost Uniswap Labs v úterý oznámila, že získala agregátor tržiště NFT Genie. Tato akvizice umožní decentralizovanému krypto obchodnímu protokolu dále integrovat funkce NFT (non-fungible token) do svého produktového portfolia.

Několik posledních týdnů bylo pro nadšence a účastníky krypto byznysu s NFT obtížným obdobím, ale pro startupy a vedoucí pracovníky investující do konceptu kryptobudoucnosti to byla příležitost zdvojnásobit své úsilí. [3a]

Citigroup se spojila se společností Metaco a vyvinula platformu pro úschovu digitálních aktiv

Americký bankovní gigant Citigroup navázal spolupráci se švýcarskou firmou Metaco, která se zabývá kryptoměnovou infrastrukturou, za účelem pilotního provozu a vývoje platformy pro úschovu digitálních aktiv.

S touto zprávou přišel tým Citigroup pro služby v oblasti cenných papírů, uvedl dnes mluvčí banky pro The Block. Banka bude zkoumat možnosti úschovy tokenizovaných cenných papírů, jako jsou akcie a dluhopisy založené na blockchainu.

Citigroup, která má v úschově aktiva v hodnotě více než 27 bilionů dolarů, si pro vývoj platformy pro úschovu digitálních aktiv vybrala společnost Metaco, místo aby budovala vlastní. Mluvčí Citigroup na žádost The Block o komentář k úvahám o tomto rozhodnutí nereagoval. [3b]

CBDC, Regulace

Šéfka Evropské centrální banky vyzývá k regulaci zaměřené na bitcoin a DeFi

V reakci na krach na trhu, který upoutal pozornost lidí po celém světě, mohou staking  kryptoměn a půjčování nakonec spadat vedle bitcoinu do pravomoci regulačních orgánů.

Christine Lagarde, prezidentka Evropské centrální banky, se během svého vystoupení v Evropském parlamentu 21. června, týden poté, co společnost Celsius pozastavila veškeré výběry, stala první osobou, která výslovně požadovala větší dohled nad touto praxí.

Lagarde prohlásila, že případný druhý, následný rámec je nutný již vzhledem k rychlému tempu, jakým probíhá současný pokrok v tomto odvětví. Měla na mysli zákon o trzích s kryptoaktivy (Markets in Crypto-Assets, MiCA), který má vstoupit v platnost v celé EU do roku 2024. [4a]

Crypto.com získává předběžné schválení od měnového úřadu Singapuru

Společnost Crypto.com, nejrychleji rostoucí platforma pro kryptoměny na světě, dnes oznámila, že od singapurského měnového úřadu (MAS) obdržela předběžné schválení pro svou licenci významné platební instituce. Po udělení této licence bude moci společnost Crypto.com nabízet zákazníkům v Singapuru řadu platebních služeb v rámci zákona o platebních službách, včetně služeb digitálních platebních tokenů (DPT).

“Singapurský měnový úřad nastavuje vysokou regulační laťku, která kultivuje inovace a zároveň chrání spotřebitele, a jeho zásadní schválení naší žádosti odráží důvěryhodnou a bezpečnou platformu, na jejímž vybudování jsme pilně pracovali,”

– řekl Kris Marszalek, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Crypto.com.

Společnost Crypto.com pokračuje v aktivním růstu a rozšiřování svého ekosystému, který má více než 50 milionů uživatelů po celém světě. Společnost Crypto.com také nedávno oznámila, že obdržela od dubajského úřadu pro regulaci virtuálních aktiv (VARA) předběžné schválení licence MVP pro virtuální aktiva a plánuje v Dubaji spustit službu směnárny kryptoměn. [4b]

Katarská centrální banka je v “základní fázi” zavádění digitální měny

2,8milionový Katar se připojí k rostoucímu počtu zemí, které experimentují s konceptem digitální měny centrální banky (CBDC). Katarská centrální banka (QCB) je v současné době “v základní fázi” vydávání své digitální měny.

Dne 21. června během zasedání “Inflační test” na Katarském ekonomickém fóru guvernér QCB šejk Bandar bin Mohammed bin Saoud Al Thani prozradil, že banka pracuje na nalezení technologických řešení pro svou CBDC. V tuto chvíli je projekt v počáteční fázi, upřesnil Al Thání:

“Mnoho centrálních bank nyní zvažuje vydávání CBDC a my nejsme výjimkou. Jsme však stále ve fázi zakládání. Vyhodnocujeme výhody a nevýhody vydávání CBDC a hledáme vhodnou a správnou technologii a platformu pro vydávání našich CBDC.”

[4c]

Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan M.
Hodnocení článku :
     

MYslím, že aspoň těch 23300 dáme. To je ale jen 12.5% od aktuální ceny. 😀

spot_img