Odpolední zprávy – Tesla drží 2 mld USD v BTC • První svatba v metaverse • 38 mln vybráno na zakladatele WikiLeaks a další…

4.8
(6)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Venezuele se nelíbí přehlížení vlastní měny, na krypto aplikuje až 20% daň

Adopce bitcoinu je ve Venezuele v posledních letech na vzestupu v důsledku hyperinflace a krize, kterou si prochází jejich národní měna. Venezuelany údajně zasáhla nová bitcoinová daň ve výši až 20 %

Venezuelská vláda schválila nový daňový zákon, jehož cílem je vybrat až 20% daň z transakcí z kryptoměnových transakcí. Cílem návrhu zákona, který byl podán 20. ledna, je vybrat 2–20 % z transakcí v jakýchkoli jiných měnách, než provedených pomocí venezuelského bolívaru a tamní kryptoměny El Petro.

Iniciativa si klade za cíl motivovat k používání národní měny, která se jen v loňském roce propadla více než 70 % hodnoty a za poslední desetiletí ztratila téměř veškerou svou hodnotu.

AssangeDAO vybralo 38 milionů dolarů na pomoc s osvobozením zakladatele WikiLeaks

Julian Assange v současnosti bojuje proti vydání do Spojených států po prosincovém  rozhodnutí britského soudu, který zrušil zákaz vydání. V současnosti je Julian zavřený v londýnské věznici, kde je od roku 2019.

Decentralizovaná autonomní organizace (DAO), která byla založena za účelem osvobození zakladatele WikiLeaks Juliana Assange z vězení, získala 12 569 ETH, tedy přibližně 39 milionů dolarů.

Dary začaly přicházet 4. února přes platformu JuiceBox, která kampaň hostuje.

Podle twitterového kanálu AssangeDAO se nyní jedná o největší vybranou částku v ETH přes službu JuiceBox. AssangeDAO tak překonalo ConstitutionDAO, které v listopadu získalo prostředky na nákup originální kopie Ústavy Spojených států.

Pokud bude Assange vydán do Spojených států, hrozí mu až 175 let vězení za zveřejnění pravdivých informací.

Koncept této pomoci byl inspirován organizací FreeRossDAO, která získala 12 milionů dolarů na osvobození Rosse Ulbrichta, zakladatele temného webového tržiště Silk Road.

První svatba v Metaverse je realitou, místo kostela si vybrali Decentraland

Velký den arizonského páru však nevyšel úplně podle plánu, což ukazuje, že metaverse je stále v plenkách. Pár z Phoenixu si však tento víkend pomocí svých digitálních identit své ano nakonec řekl.

Svatební obřad se konal v Decentralandu, za účasti svědků, úředníka Nejvyššího soudu Clinta Bolicka a virtuálního davu čítajícího 2000 hostů.

Nevěsta a ženich Ryan a Candice Hurley najali Rose Law Group, aby legálně formalizovala manželství. Zakladatel a prezident skupiny Jordan Rose tvrdí, že to byla vůbec první svatba pořádaná na blockchainovém metaverse.

Svatební obřad se konal na pozemku Rose Law Group v Decentralandu. Právní skupina vyvinula „rámec meta-manželství“ začleněním „virtuální předmanželské dohody“, která identifikovala virtuální identity a digitální aktiva páru zaznamenané na blockchainu.

Nechybí ani finální dokument o svatebním obřadu, jak jinak než v podobě NFT

“V současné době neexistuje žádný právní rámec pro manželství v meta vesmíru, takže to, zda bude nebo nebude právně závazné, je spíše otázkou jejich smlouvy.”

Přestože si pár představoval svatbu budoucnosti, setkali se s poněkud banálními technickými problémy. Decentraland se totiž nedokázal úplně dobře vypořádat s náporem virtuálních hostů. Ještě legračnější byl Ryanův avatar, který byl na nesprávném místě v postranní uličce. Jeho manželka měla zase problémy s vytvořením digitálního vzhledu, a správně ji viděli jen někteří hosté.

Tesla drží bitcoiny v hodnotě 2 MLD USD

Tesla před několika málo hodinami uvedla, že tržní hodnota bitcoinů, které drží, byla v prosinci 1,99 miliardy dolarů.

Tesla v minulém roce investovala 1,50 miliardy dolarů do BTC, což znamenalo i velmi pozitivní reakce trhu.

Ve své každoroční zprávě u americké Komise pro cenné papíry Tesla uvedla, že v loňském roce zaznamenala ztráty ve výši asi 101 milionů dolarů kvůli propadu ceny bitcoinu.

Tesla také krátce přijala kryptoměnu jako platbu za prodej určitých produktů. Generální ředitel Tesly Elon Musk však přestal přijímat digitální měnu s odkazem na obavy o životní prostředí kolem těžby bitcoinů.

Tesla také ale uvedla, že vydělala 128 milionů dolarů z prodeje BTC, který realizovala v březnu.

Zdroj: Cointelegrapth.com, Reuters.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kuba

Tak proto to zas leti tak up a ani to nebere ohledy na akcie. Opet nastoupil na scenu manipulator Mlask. Takze ted zacne tesla opet prijimat bitcoiny, nacez si na 100kUSD vedeni znovu uvedomi, jak je to neekologicke a platby pozastavi. Juchu to bude jizda.

M_M

Nevím co trojčíte. Tesla je veřejně obchodovaná a jako taková zveřejnila zprávu pro regulátora. To ze zákona musí udělat. Z té vyplývá jen to, že od poslední zprávy ani neprodala, ani nedokoupila.
Takže zpráva o ničem a Musk v tom ani nijak nefiguroval.

Kone

Hele blbec, čtoucí jen titulky nás přišel spasit svou genialitou… 😀

Libor

svatba v decenteland, hey hey hey stupid

spot_img