[Odpolední zprávy] • Tato ETH metrika právě dosáhla pětiletého maxima • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bitcoin v posledních dnech zaznamenal impozantní vzestup. Z minima kolem 29 000 USD na včerejší maximum 40 580 USD. BTC vzrostl za šest dní o téměř 40 %. To bylo poháněno několika věcmi.

Technické ukazatele se dokonale sladily s býčími údaji na řetězci, což přineslo značný nárůst. Počáteční leg up zase způsobil také řetězec masivní likvidace krátkých pozic BTC (tzv. short squeeze). Při ní byly vytlačeny shorty v hodnotě milionů, což mělo kaskádovitý efekt a tlačilo cenu dále vzhůru. Dalším potenciálním důvodem prudkého růstu byla skutečnost, že začaly kolovat zprávy, které naznačovaly, že Amazon má v plánu letos přijímat Bitcoin. Společnost však vyšla a tyto zvěsti oficiálně popřela.

Od té doby začala cena Bitcoinu klesat. V době psaní tohoto článku se obchoduje za přibližně 37 300 USD, což je za posledních 24 hodin pokles asi o 2 %. Není žádným překvapením, že vedle Bitcoinu dostal na frak i celý trh.

Stojí však za zmínku, že index dominance BTC se za posledních 24 hodin mírně zvýšil, což odhaluje, že altcoiny na tom ve skutečnosti byly hůře. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Bitcoin tvrdě zamítnut u rezistence

Kryptoměny

Binance a ruské muzeum tokenizují Da Vinciho a Van Goghovy obrazy

Tržiště NFT společnosti Binance oznámilo, že se spojilo se Státním muzeem Ermitáž v Petrohradě, aby vydalo tokenizované sběratelské předměty zobrazující díla slavných umělců, včetně Leonarda da Vinciho a Vincenta van Gogha.

Dne 27. července společnost Binance odhalila, že spolupracuje s muzeem na vytvoření a vydání neměnných tokenů na konci srpna. Aukce se budou moci zúčastnit všichni uživatelé Binance.

Blogový příspěvek přisuzuje myšlenku tokenizovat umělecká díla Ermitáži, přičemž v aukci by měla být uvedena limitovaná edice NFT kopií Da Vinciho Madony Litty, van Goghova Šeříkového keře, rohu zahrady v Montgeronu od Clauda Moneta a Giorgioneho Judity. [2a]

Tato ETH metrika právě dosáhla pětiletého maxima

Cena Etherea se za posledních pět dní zvýšila o 41 %. Hodnota tohoto digitálního aktiva vzrostla z 1 754 USD na 2 488 USD, protože trh se zotavil, a podobný nárůst zaznamenal i Bitcoin. Nedávný prudký nárůst hodnoty ETH také přiměl velryby, aby shromáždily velkou část nabídky Etherea.

Podle poskytovatele dat, společnosti Santiment, deset největších neobchodních velryb Etherea stále více přidává ETH do svých držení. Jen minulý týden drželo těchto 10 velryb 21,3 milionu mincí a vykázalo nové maximum.

Jak však poznamenala společnost Santiment, tato akumulace vedla k tomu, že ETH držené na burzách dosáhly pětiletého minima 4,66 milionu. [2b]

Banky, burzy, firmy

Digitální peněženka Novi od Facebooku hledá na Filipínách nové zaměstnance

Digitální peněženka Novi od společnosti Facebook určená pro její digitální měnu Diem najímá na Filipínách nové zaměstnance.

Na kariérní stránce společnosti Facebook je v současné době v zemi vypsáno pět výběrových řízení na pozice určené pro Novi, včetně vyšetřovatele operací pomoci, koordinátora onboardingu a obchodního partnera pro vzdělávání. V celém asijsko-pacifickém regionu má pouze jedno další volné místo.

Digitální peněženka tohoto giganta sociálních médií, která byla spuštěna v roce 2019, umožňuje transakce pomocí digitální měny Diem, dříve známé jako Libra, poháněné blockchainem. Tvrdí se, že pomáhá lidem v přístupu k cenově dostupným finančním službám bez skrytých poplatků za přidání, odeslání, přijetí nebo výběr peněz. [3a]

Huobi ukončuje činnost bývalého provozovatele burzy v Číně

Podle veřejně dostupných záznamů se akcionáři čínské firmy, která byla založena za účelem provozování kryptoburzy Huobi, rozhodli tento subjekt rozpustit.

Firma Beijing Huobi Tianxia Network Technology Ltd. byla založena koncem roku 2013 a 70,52 % v ní vlastní Li Lin, zakladatel a generální ředitel společnosti Huobi Group. Má základní kapitál ve výši 10 milionů jüanů (1 milion USD) a celkem pět dceřiných společností.

Poté, co bylo 22. července přijato usnesení ve prospěch zrušení, přistoupí nyní zúčastněné strany do 45 dnů k výmazu společnosti Beijing Huobi Tianxia z rejstříku. Věřitelé jsou vyzváni, aby ve stejné lhůtě přihlásili své pohledávky likvidačnímu týmu, který vede Li. [3b]

CBDC, Regulace

Kazachstán údajně umožní bankám zpracovávat kryptonákupy

Kazašská vláda údajně plánuje oficiálně povolit místním bankovním institucím otevírat bankovní účty pro transakce s kryptoměnami.

Několik bank v Kazachstánu bude brzy oficiálně schváleno k obsluze společností a podniků poskytujících expozici vůči kryptoměnám, jako je Bitcoin (BTC), uvedl v neděli místní zpravodajský kanál Khabar 24.

S odvoláním na vedoucí pracovníky Asociace průmyslu datových center a blockchainu Kazachstánu zpráva poznamenává, že není jasné, které finanční instituce nebo banky se pilotního projektu zúčastní. Kryptoburzy by začaly spolupracovat s bankami tím, že by se do projektu přihlásily v Mezinárodním finančním centru Astana, které je hlavním finančním centrem v Kazachstánu. [4a]

Jihokorejské úřady začaly vybírat daně z neplatičů z kryptografických peněženek

Nově upravený jihokorejský daňový zákon umožní úřadům vybírat nedoplatky na daních ukryté v kryptoměnových chladných peněženkách.

Ministerstvo hospodářství a financí včera oznámilo novelu daňového zákona z roku 2021, která úřadům uděluje pravomoc zabavovat nedoplatky na daních převedené do kryptopeněženek. Zabavené kryptoměny budou prodány na burzách a započteny proti nezaplacené vnitrostátní dani.

Dříve se na kryptoměny držené na burzách fyzickými osobami s nezaplacenými daněmi pohlíželo jako na dluhopis, který mohl být zabaven prostřednictvím exekuce. Je však obtížné použít stejnou metodu vymáhání, pokud jsou kryptoaktiva uložena v osobní kryptoměnové peněžence. Nově upravené daňové předpisy se začnou uplatňovat od exekuce nebo prodeje kryptoměnového majetku 1. ledna 2022. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: