27.07.21 Technická analýza BTC/USD – Bitcoin tvrdě zamítnut u rezistence

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Více jak po měsíci se nám na Bitcoin (BTC) vrátila solidní dynamika, která trvá do těchto chvil. Jak jsem říkal v předešlých analýzách, vážně bylo velmi pravděpodobné, že během druhé poloviny července dojde k návratu dynamiky a dočkáme se buď průrazu skrze klíčový support, nebo se dostaneme alespoň k 42 000 USD.

Již během včerejší analýzy trh vypadal, že těch 42 000 USD stihne otestovat, což automaticky znamená i otestování MA 100 a Low Volume Node na Volume Profile. Na této úrovni je totiž ta toliko zmiňovaná konfluence, která je z pohledu technické analýzy velmi důležitá.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Pondělek byl pro Bitcoin velmi silným dnem, alespoň tedy do pozdních večerních hodin. Po 21:00 se kurz dokázal dostat do těsné blízkosti od klíčové rezistence 42 000 USD, kurz se i dotkl i MA 100. Jak bylo i řečeno, je zde i Low Volume Node na profilu. Prostě tu máme solidní konfluenci a jsem moc rád, že ji Bitcoin otestoval.

My díky tomu známe reálnou sílu obou táborů. Dlouho se kurz zdržoval v supportním pásmu a volatilita s objemy byla minimální, takže jsme neměli dostatek informací o skutečných možnostech trhu. Takže, kurz po deváté večer zaútočil na onu konfluenci, ale téměř okamžitě nastala velmi negativní reakce. Lokální high je na 40 550 USD.

Postup BTC vpřed byl tvrdě odražen zpátky, což spustilo lavinu výprodejů. Dalo se předpokládat, že kolem 42 000 USD bude hodně prodejních limitních příkazů, ale tak tvrdý výprodej znamená, že zde bylo hodně prodejů za market. Tudíž shortaři na nic nečekali a hned se pustili do práce. Nakupující ztratili iniciativu a výsledkem je denní svíce s dlouhým horním knotem.

Medvědům se povedlo smazat více jak 60 % denních zisků. V grafu to tudíž nevypadá moc dobře. Navíc objemy jsou vůbec největší od 22. června. Samotné zamítnutí má proto pro trh velkou váhu. Je proto otázkou, jestli nakupující svoje snažení zcela nevzdají, když tolik pohořeli. Přitom posledních několik dní bylo slušných.

Pro Bitcoin je nyní důležité zůstat v horní polovině zakresleného obchodního pásma. Pokud se kurz zase přiblíží k supportnímu pásmu, můžeme se dočkat obdobného vývoje jako první tři červencové týdny.

Indikátory

Hodnoty RSI vzrostly na téměř 64 bodů, což je jistě býčí, protože tak vysoko trh nebyl po několik měsíců. Na základě MACD momentum není kdovíjak silné.

Závěrem

Dnešek očekávám spíše klid, ale po zbytek týdne je hodně důležité, jak se budou nakupující chovat. To zamítnutí sice není nějak ultra bearish, ale pěkné není ani náhodou. Proto musíme sledovat, jak se býci zařídí. Samozřejmě nesmíme opomínat i prodejce, kteří toho mohou brzy využít pro další sražení ceny.

Pokud se ovšem kurz nikam výrazně nepohne, respektive se nedostane z obchodního pásma, pak vzroste riziko, že v něm zůstaneme po celé období letních prázdnin. Doufal jsem, že ten návrat dynamiky s sebou přinese i rozhodné průrazy. Možná je to ještě předčasné, ale jestli se trh hodí zase příliš do klidu, asi si na průlom budeme muset počkat do září.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

17 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: