26.07.21 Technická analýza BTC/USD – po dlouhé době první impulsní růst

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Jak jsem říkal ve včerejší video analýze, Bitcoin (BTC) se vážně tvářil na to, že se retracement prodlouží alespoň po 42 000 USD. Jednak se kurz dostal zpátky nad 50týdenní klouzavý průměr a jednak prodejci nevyužili příležitosti, kterou měli, když Bitcoin zamrznul v supportním pásmu. Navíc dolarový index je ve velmi podobné pozici jako na přelomu března/dubna.

Jak si jistě všichni všimli, Bitcoin po dlouhé době expanduje impulsně. Několik týdnů jsme v grafu nic takového neměli. To samo o sobě ale nestačí, protože to chce větší objemy. Což ovšem může ještě do konce obchodního dne přijít. Dále je přirozeně důležitá podoba denní svíce.

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

BTC, Bitcoin

Když máme ukončený týden, je na místě se podívat i na týdenní graf. Týdenní svíce se nakonec velmi sebejistě zavřela nad 50týdenním klouzavým průměrem, což je vcelku býčí signál. Trh na close pod MA 50 z předminulého týdne nijak nezareagoval, a naopak se povedlo cenu vrátit zpátky.

Nicméně býci nemají vůbec vyhráno, protože ze shora se blíží MA 20. Blízko je samozřejmě klíčová rezistence na 42 000 USD. Co se týče objemů, je to sice lepší než předešlé dva týdny, ale ne o moc. Bitcoin má zkrátka s těmi objemy problém, který přetrvává.

Indikátory

Hodnoty RSI jsou v těsné blízkosti 50 bodů. Jestli má mít Bitcoin jakoukoliv reálnou možnost na pokračování v růstu, je třeba se dostat do horní poloviny a udržet se zde. Určitě bude zajímavé sledovat MACD, protože potenciální bullish cross by byl samozřejmě dobrý signál a mnohé by to přesvědčilo, že jdeme nahoru.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC, Bitcoin

Co se týče denního grafu, po nějakých dvou týdnech se vlastně kurz dostal zpátky nad zakreslené supportní pásmo a mimoto i nad horní stěnu zakresleného patternu. Obojí je samozřejmě bullish signál, i když jsem byl hodně skeptický právě ohledně toho útvaru v podobě klínu. Ovšem, když tomu trh věří, je to irelevantní.

V každém případě Bitcoin prorazil Point of Control a EMA 55, takže máme další býčí signály. Zcela objektivně mají za sebou nakupující docela úspěch. V této chvíli je vrchol na 39 799 USD, což je již velmi blízko od MA 100 a klíčové rezistence 42 000 USD. Jak sami můžete vypozorovat, kurz se chová zamítavě.

Nejedná se sice o nic dramatického, ale znatelně zamítnutí to je. Leč do konce dne je hromada času, takže ještě mají býci příležitost ten horní knot úplně umazat. Co se týče objemů, zase došlo ke spiku, ale prozatím nic velkého. Uvidíme na konci dne, pak budeme moudřejší.

Indikátory

Že by mohlo přijít pokračování v retracementu nahrávalo i proražení sledované rezistenční diagonály na RSI. Trh vážně průlom bral jako validní signál. Momentální hodnoty jsou nad 65 body – tak vysoko jsme od dubna nebyli. Na MACD je samozřejmě čerstvě po bullish crossu.

Závěrem

Signály, které naznačovaly, že bychom se mohli dočkat prodloužení retracementu, byly nakonec relevantní. Otázkou ovšem je, jak dlouho nám tato expanze vydrží. Máme impulsní růst a dokonce několik dobrých signálů k tomu, ale bez dostatečně velkých objemů expanze dlouho nevydrží.

Každopádně je aktuální retracement pro nás hrozně důležitý, protože na něm zjistíme, jak jsou na tom poměry sil. Hrozně dlouho jsme se nad 36 000 USD nedostali a my tudíž vůbec nevěděli, v jakém stavu je nad uvedenou hladinou poptávka. Jsou tam vůbec nejací poptávající? A co prodejci? Jakou mají sílu. Tohle se nyní snad dozvíme.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

24 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
24 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: