[Odpolední zprávy] • Starosta Miami láká čínské těžaře na levnou jadernou energii • a další články

0
(0)

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Ještě před několika dny vypadala situace na trhu s primární kryptoměnou podstatně slibněji. Poprvé za téměř měsíc se aktivum pohybovalo vysoko nad 40 000 USD a dokonce se vyšplhalo až nad 41 000 USD.

Takto vysokou cenovou hranici se mu však nepodařilo udržet a začalo poněkud rychle ztrácet trakci. Zpočátku kleslo pod 40 000 USD, ale medvědi pokračovali v tlaku, což vyústilo v další propad na zhruba 38 000 USD. Přestože se kryptoměna nejprve odrazila a získala zpět 39 000 USD, tentokrát byl propad ještě horší, a sice těsně nad 37 000 USD.

Altcoiny v poslední době napodobují relativně nepříznivý pohyb svého lídra. Ethereum v úterý vystoupalo nad 2 600 USD, ale od té doby ztratilo zhruba 300 USD. V důsledku toho se ETH nachází hluboko pod 2 400 USD. [1]

Technická analýza: Altcoin Index a Shitcoin Index – do letních prázdnin konsolidace?

Přehled trhu: Krvavý propad o víkendu?!

Kryptoměny

Starosta Miami láká čínské těžaře na levnou jadernou energii

Těžaři BTC, kteří byli  vyhnáni z Číny, by mohli najít nové místo v Miami na Floridě. Starosta města Francis Suarez uvedl, že pracuje na snížení nákladů na elektřinu, aby do regionu přilákal více těžařů.

V nedávném rozhovoru pro CNBC Francis Suarez hovořil o přijetí BTC ve městě, tentokrát se však zaměřil konkrétně na těžbu. Dotkl se také tématu využívání čisté energie. Starosta Miami chce využít levnou jadernou energii v regionu.

Suarez sice připustil, že současné ceny jsou stále vyšší než v Číně, ale slíbil, že bude pracovat na snížení nákladů. [2a]

Landon Cassill, jezdec Nascaru, bude dostávat plat v Litecoinu (LTC)

Landon Cassill, jezdec Nascaru, začne dostávat svůj plat výhradně v Litecoinu (LTC). Podle ESPN se tak Cassill stane prvním jezdcem, který bude dostávat plat výhradně v kryptoměně po uzavření sponzorské smlouvy na 19 závodů se společností Voyager, která začíná tento víkend na Nashville Superspeedway.

Voyager je firma zprostředkovávající kryptoměny a partner projektu Litecoin.

Landon Cassill je sám kryptonadšencem a s generálním ředitelem společnosti Voyager. Se Stevem Ehrlichem se seznámil před dvěma lety na kryptokonferenci. Landon Cassill byl na této akci členem panelu a od té doby se věnuje myšlence sponzorství. [2b]

Banky, burzy, firmy

Společnost Kraken by mohla vstoupit na burzu v roce 2022, podle CEO probíhají přípravné práce

Generální ředitel společnosti Kraken, Jesse Powell, v rozhovoru pro agenturu Bloomberg uvedl, že burza se chystá vstoupit na burzu během příštích 12 až 18 měsíců. Kraken by se tak stal druhou americkou burzou, která vstoupila na burzu, po tolik diskutovaném přímém vstupu Coinbase na burzu na začátku tohoto roku.

Kraken je jednou z největších kryptoburz na světě, jejíž uživatelská základna přesahuje šest milionů uživatelů a měsíční objemy obchodů od začátku roku trvale přesahují 1 miliardu USD. Burza dosud získala 118,5 milionu USD, vše prostřednictvím soukromého kapitálu. [3a]

Největší dánská banka se ke kryptoměnám staví obezřetně, ale nechce do nich zasahovat

Danske Bank, největší banka v Dánsku, vyjádřila svůj oficiální postoj ke kryptoměnám dne 17. června, kdy zveřejnila čtyřbodové oznámení, v němž popisuje důvody, proč být při obchodování s digitálními aktivy opatrný.

Banka sice vyzvala uživatele k opatrnosti, ale zastavila se u toho, aby zaujala jakýkoli praktický postoj proti kryptoměnám. Banka uvedla, že sama nebude svým klientům nabízet žádné služby v oblasti kryptoměn, ale také nebude zasahovat do transakcí pocházejících z kryptoplatforem.

Banka rovněž uvedla, že nevidí žádný problém v tom, aby byly její kreditní karty používány v souvislosti s platformami pro obchodování s kryptoměnami za předpokladu, že budou splněny obvyklé zákony proti praní špinavých peněz. [3b]

CBDC, Regulace

Čínské banky zavádějí 3 000 bankomatů, které umí převádět digitální jüany na hotovost

Více než 3 000 bankomatů v Pekingu je nyní vybaveno funkcí, která dokáže převádět čínské digitální jüany, známé také jako e-CNY, na hotovost a naopak.

Podle páteční zprávy tiskové agentury Xinhua aktivovala tuto funkci pekingská pobočka Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) ve svých 3 000 bankomatech v čínském hlavním městě. Je to další známka toho, že Čína rozšiřuje probíhající testy e-CNY směrem k jejich úplnému zavedení.

Agricultural Bank of China (ABC), která je spolu s ICBC rovněž jednou ze čtyř velkých státních komerčních bank, aktivovala 10 bankomatů se stejnou funkcí ve čtvrti Wangfujing, hlavní obchodní a nákupní oblasti v Pekingu. [4a]

Paraguay příští měsíc představí legislativu týkající se Bitcoinu

Paraguay se chystá představit zákon o kryptoměnách na základě úspěchu Bitcoinu v Salvadoru, uvedl tento týden vládní úředník.

Jihoamerická země se potácí v úpadku ekonomiky a neblahých důsledcích tisku dolarů v USA. Úředníci se však obracejí na Bitcoin, aby kompenzovali některé z těchto vedlejších účinků, a stávají se jedním z prvních národů, které legalizují již více než deset let starou kryptoměnu.

Carlitos Antonio Rejala Helman, poslanec Národního shromáždění a člen Kongresu Paraguaye, včera večer na Twitteru napsal: “Toto je Paraguay. V červenci vydáváme zákony! #Bitcoin.”

Komentář přišel v reakci na tweet Paraguay Entertainment Group, největší zábavní společnosti v zemi, která uvedla, že od příštího měsíce bude přijímat Bitcoin, Ethereum, Shiba Inu a Chiliz. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img