18.06.21 Technická analýza Altcoin Index a Shitcoin Index – čeká alty do letních prázdnin konsolidace?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Jak jsem si vysvětlili ve včerejší analýze na Bitcoin, trhy dostaly z vnějšku dost silný signál díky novým projekcím Federální rezervní banky. Ve čtvrtečním streamu jsme si celou situaci podrobně rozebrali a řekli si, že je zcela irelevantní, zda Fedu věříme, nebo ne. Americká centrální banka je autorita, takže když zveřejní velmi optimistickou projekci, trhy zkrátka zareagují.

Každopádně dnešní analýza bude o altcoinech, konkrétně se zaměříme na Altcoin Index a Shitcoin Index, kde už se nám viditelně rýsuje struktura, která nám může napovídat, že stranová konsolidace potrvá právě do začátku letních prázdnin. Začátek letních prázdnin bývá volatilnější, takže nelze vyloučit, že rozhodnější pohyb přijde až během července.

Aktuální situace na 1D TF Altcoin Index (futures)

altcoin index

Co se týče altcoinového indexu, kurz se pořád drží stranové konsolidace s postupně klesající volatilitou. Navíc cena osciluje kolem rovnováhy (POC) celé klesající struktury. Trh se tudíž pořád připravuje na pohyb a dle zakresleného patternu, se pravděpodobně načekáme až do července. Jak jsem tedy říkal u analýz s Bitcoinem, Altcoin Index zřejmě dřív neprorazí.

Což samozřejmě nevíme jistě – pouze vycházíme aktuálně z toho, co nám graf nabízí. Index každopádně respektuje S/R level 3 800 bodů, i když občas dojde k mírnému přesahu. Objemy jsou veskrze velmi nízké, až na výjimku z 13. června, kdy došlo k jednorázovému spiku.

Když bychom se ještě zaměřili na ten zakreslený pattern, neboli symetrický trojúhelník, prostoru v útvaru je až do cca 6. července. Bohužel na BTC máme stranové obchodní pásmo, takže u našeho krále nemáme vůbec žádné vodítko, které nám může poradit, do jaké doby trh může ještě pokračovat ve stranové konsolidaci. Když bychom ovšem měli vycházet z našeho trianglu, do prvního červencového týdne by průraz měl přijít.

Indikátory

Denní RSI se stále drží při zemi – nyní ukazuje cca 43 bodů. Pro nás je docela důležité, abychom se dočkali otestování zakreslené rezistenční diagonály. Což vskutku odpovídá otestování horní stěny trianglu kurzem. Na MACD si platí pozitivní momentum, ale nemá vůbec sílu.

Aktuální situace na 1D TF Shitcoin Index (futures)

shitcoin index

Shitcoin Index je též zrovna v trojúhelníkovém útvaru, který ovšem není tak velký na předešlém trhu. Nicméně i zde platí, že kurz indexu má prostor pro stranovou konsolidaci až do začátku letních prázdnin. V každém případě se nám u klesající struktury vytváří tržní rovnováha kolem cca 6 000 bodů, což je nepřekvapivě i zároveň středem trianglu.

Jakmile se generování rovnováhy dokončí, měli bychom být pak svědky rozhodného pohybu, ať to bude kamkoliv. Jestli se ovšem trh vyleje dolů, kalkulujte s tím, že shitcoiny jsou ve vážném ohrožení a budou tak muset čelit masivnímu znehodnocení.

V takovém případě je první významný support 3 000 bodů, což by z aktuální ceny znamenalo další znehodnocení o cca 50 %. Celkově od all time high úrovně o přibližně 75 %. Co se týče objemů, jsou pořád velmi slabé a soustavně klesající. Bez žádného jednorázového spiku.

Indikátory

Co se týče RSI indikátoru, i zde se držíme dost při zemi. Aktuální hodnoty dělají asi 45 bodů. Na MACD vládně pozitivní momentum, ale dosti slabé.

Závěrem

Bohužel i Altcoin Index a Shitcoin Index nasvědčují tomu, že celý červen zůstane stranový. Bitcoin jednoduše na žádný break nevypadá a dnešní analyzované indexy taktéž ne. Jisté ale je, že ten netrendový pohyb nemůže vydržet věčně, a proto by v červenci měl ráznější impuls přijít. Ale zde pozor, tím neříkám, že k průrazu nemůže dojít už ke konci června. Ale z toho, co nám graf nabízí, to tak v těchto chvílích nevypadá.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: