[Odpolední zprávy] • Soud nařídil likvidaci společnosti Three Arrows Capital • a další články

4
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bitcoin se minulý týden pokusil získat zpět část své nedávno ztracené hodnoty a vyskočil z 18měsíčního minima 17 500 USD na přibližně 21 000 USD. Tuto úroveň si udržel po většinu víkendu, než býci zahájili růst, který vyústil v zaznamenání desetidenního maxima na úrovni těsně nad 21 800 USD.

BTC se však nepodařilo pokračovat v růstu a ustoupil na úroveň těsně pod 21 000 USD. V následujících hodinách se pokusil tuto úroveň znovu získat, ale nepodařilo se.

V důsledku toho se ponořil k 20 000 USD a včera se mu podařilo se nad touto hodnotou udržet. Dnes se však situace změnila a BTC se před několika hodinami ocitl pod tímto milníkem. V době psaní článku se obchoduje rovněž kolem této hranice.

Většina altcoinů i nadále následuje BTC, což znamená, že červená barva je patrná téměř na všech grafech. Ethereum o víkendu stanovilo vlastní několikadenní maximum nad 1 200 USD, ale od té doby ztratilo více než 100 USD. Denní pokles o 6,5 % nyní srazil druhou největší kryptoměnu na 1 130 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Pomalu dolů, ale bez volume

Kryptoměny

Severní Korea je světovou jedničkou v oblasti kryptoměnové kriminality, která vynáší více než 1,5 miliardy dolarů, ukazuje studie

Severní Korea je v celosvětovém měřítku v čele, pokud jde o kryptoměnovou kriminalitu, díky řadě úspěšných kybernetických útoků dokázala armáda přibližně 7 000 kyberzločinců vygenerovat peníze pro Korejskou lidově demokratickou republiku (KLDR).

Podle zprávy o celosvětovém žebříčku kryptokriminality, kterou 27. června zveřejnila společnost Coincub, bylo v Severní Koreji zaznamenáno více než 15 případů kryptokriminality a výnosy se odhadují na 1,59 miliardy dolarů na spodní hranici.

Spojené státy americké jsou na druhém místě díky rozsahu své stínové kryptoekonomiky a také díky řadě významných podvodů, které zde byly spáchány. Ve Spojených státech bylo zaznamenáno 14 ověřených případů dohledatelné kryptokriminality a celkové zisky činily více než 2 miliardy dolarů. [2a]

Cardano připravuje půdu pro hardfork vasil a začíná odpočítávání aktualizace mainnetu

Zatímco kryptoprůmysl očekává nasazení hardforku vasil, které se nyní očekává na konci července, vývojářský vstupní výstup ekosystému (IOHK) dokončuje přípravu půdy.

Tým totiž předložil aktualizovaný návrh na hardfork cardano testnetu a zahájil odpočítávání pro upgrade mainnetu vasil, stejně jako dosáhl “dobré hustoty řetězce, aby mohl bezpečně pokračovat”, uvedl Input Output v sérii tweetů zveřejněných 28. června.

Konkrétně tým vysvětlil, že hustoty řetězce bylo dosaženo díky tomu, že více než 75 % bloků testnetu bylo vytvořeno novým uzlem vasil (1.35.0). [2b]

Banky, burzy, firmy

Soud na BVI nařídil likvidaci společnosti Three Arrows Capital

Soud na Britských Panenských ostrovech (BVI) nařídil likvidaci společnosti Three Arrows Capital (3AC), která se ocitla v krizi, informuje Sky News s odvoláním na zdroj obeznámený se situací.

Soud na BVI údajně v pondělí nařídil společnosti 3AC likvidaci jejího majetku. Insolvenci společnosti 3AC údajně řídili partneři z globální poradenské společnosti Teneo Restructuring. Společnost 3AC má sídlo v Singapuru, ale je registrována na BVI.

Společnost 3AC provozovala kryptografické hedgeové fondy a zároveň sloužila jako rizikoví investoři v oblasti digitálních aktiv. Společnost byla v posledních několika týdnech pronásledována zvěstmi o insolvenci, včetně toho, že v květnu a červnu utrpěla likvidaci ve výši až 400 milionů dolarů, když se trhy s kryptoměnami zhroutily. [3a]

Společnost 21Shares uvádí na trh nový produkt

Emitent krypto burzovně obchodovaných produktů (ETP), společnost 21Shares, ve středu uvedl na trh novou produktovou řadu zaměřenou na investory, kteří se potýkají se současným poklesem cen kryptoměn.

21Shares Bitcoin Core ETP (CBTC) byl uveden do provozu na švýcarské burze SIX a je prvním produktem v rámci “Crypto Winter Suite” tohoto emitenta. Firma se rozhodla spustit tyto nové produkty s ohledem na pokles kryptotrhu a možnost delšího období poklesu, kterému se hovorově říká kryptozima.

Cílem ETP CBTC je poskytnout investorům nízkonákladovou expozici vůči bitcoinu (BTC) s celkovým nákladovým poměrem 21 bazických bodů, tedy 0,21 %, což je o 44 bazických bodů méně než u dalšího produktu. Aby si to mohl dovolit, bude část podkladových kryptopeněz zapůjčena na plně zajištěném základě. [3b]

CBDC, Regulace

Tchaj-wan dokončil zkoušky prototypu CBDC pro maloobchodní použití

Tchaj-wan dokončil zkoušky prototypu digitální měny centrální banky (CBDC) v rámci technických simulací, čímž připravil půdu pro distribuci této digitální měny veřejnosti pro maloobchodní použití.

Tchaj-wan začal studovat a testovat maloobchodní CBDC v září 2020 a centrální banka se na vývoji maloobchodního platebního systému dohodla s nejméně pěti komerčními bankami na Tchaj-wanu, uvedl ve středu guvernér centrální banky Chinlong Yang.

V ideálním scénáři by centrální banka nabídla CBDC bankám, které by pak digitální měnu distribuovaly veřejnosti pro maloobchodní použití, uvedl úředník.

Yang uvedl, že centrální banka bude plánovat oficiální emisi až poté, co bude schopna vzdělávat veřejnost o údajných výhodách, vypracovat předpisy a nastavit řádný právní rámec. V červenci 2021 Tchaj-wan uzákonil pravidla proti praní špinavých peněz pro poskytovatele kryptoslužeb, ale odvětví kryptoměn zůstává z velké části neregulované. [4a]

Právní experti: Nejistota v oblasti regulace způsobuje příval “nových” žalob

Podle právníků z Choate Hall & Stewart LLP vytvořila regulační nejistota kolem kryptoměn “úrodné prostředí” pro růst soudních sporů a vymáhání práva v souvislosti s kryptoměnami.

V analytickém článku zveřejněném v úterý na serveru Law360 právníci ze společnosti Choate Hall & Stewart LLP, včetně Mikea Gasse, Diany Lloydové a Alexe Bevanse, zaznamenali rostoucí počet důkazů o tom, že “nové aplikace stávajících zákonů” jsou využívány k soudním sporům proti uživatelům a investorům kryptoměn, a předpovídají, že tento trend se bude časem jen zrychlovat.

Jako příklad právníci uvedli několik případů, včetně trestního stíhání občana Spojených států za porušení sankcí pomocí kryptoměn, několik žalob, které v posledních letech podala Komise pro cenné papíry a burzy, a rostoucí počet hromadných žalob a soukromých soudních sporů. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Wake up !!!

Hmm.
To je ale veselé!!!
Ještě bude srandy kopec a spousta peněz !!! Koupím ještě levněji, než jsme předpokládali. Když se daří, tak se daří !!!

Vojtech

Ehm… Co na takový “verbal salad” říci?😃 No nic, snad raději citovat “klasika”:

“Blahoslaveni budiž chudí duchem, neboť jejich je království nebeské”🙏😑😇

Wake up !!!

Hlupák se ztrapnil.
” Verbal salad” je blbost .
Word salad je lepší,ale užívá se pouze výraz “salad”
Tak si užívej své debility,ubožáku nevzdělaný

spot_img