29.06.22 Analýza BTC/USD – Pomalu dolů, ale bez volume

4.9
(8)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) pokračuje ve velmi pomalém poklesu, který nás dovedl zpátky do těsné blízkosti S/R levelu 19 000 USD. Dokonce jsme dnes ráno padli pod 20 000 USD, což je samo o sobě psychologickou hladinou. V každém případě se nám kolem 21 000 USD konstruuje jedna větší tržní rovnováha. Čili následný průlom nahoru nebo dolů, bude mít klíčový vliv na budoucí kurzový průběh. Vlastně se nyní rozhoduje o tom, jestli pokračujeme ve volném pádu, nebo si dáme na jistý čas oddych.

Úroková míra (sazba) – význam v ekonomice a finančních trzích

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Bitcoin vyloženě rotuje zpátky dolů, díky čemuž v grafu začíná vytvářet konkávní strukturu (obrácené U), která má počátek na tržním low z 18. června. Podobné price action je vcelku časté a čím déle trvá, tím je větší pravděpodobnost, že červnové tržní minimum otestujeme.

Přestože ale kurz klesá, objemy nejsou za předchozí dny příliš velké. Pokles je vskutku střídmý, což odpovídá právě řečeným objemům. Je proto dobré myslet na to, že bitcoin je nad supportním pásmem, které se rozprostírá v rozmezí 20 000 – 17 500 USD.

BTC

Čili prodejci to nemají úplně jednoduché. Respektive budou muset vyvinout velkou sílu, aby se jim podařilo kurz BTC protlačit dolů. Dále si všimněte, že bitcoin testuje ze shora neckline toho potenciálního inverzního H&S (hlava a ramena). To též může zafungovat jako support.

Indikátory

Na indikátoru RSI se hodnoty blíží k hraničním 30 bodům. Jestli jsme na začátku možného bearmarket rally, zde by měl proto nastat odraz. Respektive v rámci rally není zvykem, aby 4H RSI šlo pod 30 bodů.

Závěrem

Zase se dostáváme do situace, kdy si člověk začíná přát, ať se něco začne konečně dít. Ať jde o jakýkoliv pohyb. Popsané smyšlení je za současné chvíle naprosto normální a vlastně to lze brát jako jeden ze signálů, že se větší pohyb blíží. Právě ve chvíli, kdy se to méně a méně čeká.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

22 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Darth Karel

Odhady co se bude dít zítra = měsíční close….?

DejvLord

Všichni dneska čekají na zprávu ohledně HDP + další doprovodné věci co při tom oznamují. Půl hoďky nato se zase rozpovídá Powel 🙂 Do toho v té době Lagardeová atd.

Kenny

A ocekava se co, ze to budou dobre zpravy nebo ty spatne :)?

LHTS

Shiba-Inu -11 procent 🙂

Kenny

Premyslim zda nakoupit Solanu na kratky obchod 🙂

Lhts

Shiba-Inu neobchoduji. I když možná to zkusím na velmi krátkodobý trade. Každopádně Shiba-Inu je zajímavý indikátor trhu.

Lhts

Solana sla dost dlouho nahoru (byla dost stlacena 0,01/BTC. Ted bych řekl ze bude chvíli zase vyklesavat.

Wake up !!!

Budeme vydělávat ve velkém !!!
Tolik bankrotů a nesplacených půjček se jen tak nevidí. A bude to ještě gradovat !!!
Paráda, jen tak dál !!!

Libor

no, to mrcasení na 20 litrech mi připomíná 30 litrů, kdekdo si myslel že je to dno a ….

Lhts

A co ? Otocka jako loni v červenci ? Ci flash crash k 10tis. ? Mrcaseni = pozvolný nákup za dobrou cenu. Nejde preci koupit hned 100tis. BTC za 20tis. I Microstrategy měla teď průměrnou nákupní cenu 20 800 $ (vklad 10mil. Dolaru) BTW Nekdo tady zmiňoval nepřímý dopad krachu Luny UST na kryptotrh. Souhlasím . Proto nyni máme hladinu 20 000.

Poslední editace 7 měsíců před přes Lhts
Fantom

Je dobrý být připraven na všechno. Budu ale pokračovat ve svých predikcích trvalého poklesu. A vliv nějaké Luny? Ten by neměl být tak důležitý. Co budete říkat až padnou další shitcoiny – SOL je na řadě. Uvidíme zda přežije FTX a Coinbase, jen doufám že nezkrachuje Binance, to by docela zamrzelo. Ale zase konečně začínají být zajímavé ceny, hlavně altů 😀

LHTS

Kdyby padla jen Luna, nemelo by to na kryptotrh takovy dopad. Ale vypareni 17mld. dolaru ze „stablecoinu“ UST s duverou v kryptotrh zamava. (neprime dopady)
P.S. Tohle se psalo 18.4.2022 🙂 UST prekonal i BUSD

https://decrypt.co/98069/terra-stablecoin-ust-crypto-third-largest

Poslední editace 7 měsíců před přes LHTS
Fantom

OK. Ale je tady spousta takových „časovaných bomb“. SHIBA, DOGE, SOL, FTX, TRON, COINBASE, Microstrategy. Přitom fundamentálně to není žádný problém pro BTC ani pro nějaký jiný kvalitní altcoin. To se jen vyfukuje nesmyslně veliká bublina kryptokapitalizace a dostáváme se na přijatelnější ceny.

Libor

a pokračování poklesu, třice dno nebylo jak si mnozí mysleli a teď to začíná vypadat že ani 20 nebude dno

Fantom

Ani 15k nebude dno. Stačí jen trpělivost.

Darth Karel

A to víš vlastně jak.-..?

Fantom

Sleduj a uvidíš … . Bear market jen tak neskončí. Pamatuješ na moon boys, jak se tu smáli že ujel vlak a BTC pod 40k už nikdy nebude? Bude to nadlouho vytrvalý sestup o občasným drobným nárůstem. Píšu to tady už dlouho. Ten sestup začal už vloní.

LHTS

Vzdyt to posledni dny byla nuda… Intradenni obchodnici take potrebuji z neceho zit. 🙂

Petr 3

To jsem psal já. Schválně se na Lunu mrkněte, teď se na ní dají dělat dobré obchody, samozřejmě krátké 🙂

LHTS

jj, amplituda 150 procent. Na gambling dobra hracka. Citil jsem v kostech, ze to pujde nahoru, ale nemel jsem zatim odvahu. P.S. kdo si hraje nezlobi 🙂 – vetsinou

Poslední editace 6 měsíců před přes LHTS
Petr 3

Čistý gambling – jenom s málem a pro zábavu – když 1 token stojí 0.00006, tak časem buď uďelá stovky procent nebo čistou nulu. Už jen ten pocit, že za 100 dolarů máte na účtu víc než 1.5 mil tokenů, které dřív stály jeden stovky dolarů. Pak si teprve uvědomíte, jak vypadá krach terra.

Petr 3

Oprava, ne stovky ale sto dolarů

Reklama: