[Odpolední zprávy] • Shiba Inu a další mince krátce vzrostly na CoinMarketCapu na kvintiliony dolarů kvůli glitchi • a další články

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Posledních několik dní se primární kryptoměně příliš nedařilo. Bojovala s kýženou hranicí 50 000 USD a poslední odmítnutí 12. prosince ji tvrdě odsunulo na jih.

V následujících 24 hodinách se BTC potýkal se ztrátou hodnoty více než 5 000 USD a propadl se na desetidenní minimum pod 46 000 USD. Bitcoin se poměrně rychle odrazil a přiblížil se 48 000 USD, ale medvědi aktivu i nadále škodili.

V důsledku toho se BTC o několik hodin později opět propadl na úroveň těsně nad 46 000 USD. Od té doby však kryptoměna přešla do ofenzivy a vyšplhala se na intradenní maximum téměř 49 000 USD.

V souladu s BTC utrpěla i většina altcoinů. Ethereum se podruhé od začátku měsíce propadlo pod 4 000 USD. Ačkoli nyní za den vzrostl o 2 %, druhá největší kryptoměna se stále nachází hluboko pod touto hranicí. [1]

Technická analýza: BTC/USD – je trh připraven na pohyb?

Přehled trhu: Vánoční výprodej!

Kryptoměny

Podle zprávy EY čeká Austrálii do roku 2030 kryptoboom

Podle nové zprávy společnosti EY (dříve Ernst and Young) by australský průmysl kryptoměn mohl do roku 2030 nabobtnat až třicetinásobně oproti současnému stavu. Od roku 2021 se tento sektor v současnosti podílí na zisku 2,1 miliardy australských dolarů (1,5 miliardy USD) a zaměstnává přibližně 11 600 lidí. Zpráva však předpovídá, že při správné reformě a růstu by se tato čísla mohla vyšplhat až na 68,4 miliardy AU$ (48,62 miliardy USD) a v odvětví by bylo zaměstnáno více než 200 00 lidí.

Společnost EY byla pověřena australskou společností Mawson Infrastructure Group, která se zabývá digitální infrastrukturou, aby provedla tento průzkum v souvislosti s nedávno zveřejněnou zprávou senátního výboru – kterému předsedá senátor Andrew Bragg – o budoucnosti odvětví digitálních aktiv v zemi. [2a]

Shiba Inu a další mince krátce vzrostly na kvintiliony dolarů na CoinMarketCap kvůli glitchi

Ceny kryptoměn na CoinMarketCap vystřelily do stratosféry kvůli závadě, kterou zaznamenal přední světový web s žebříčkem kryptoměn. Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Stellar a další špičkové mince dosáhly hodnoty v řádu kvintilionů dolarů.

Na vrcholu seznamu se nakrátko objevila meme mince Shiba Inu, jejíž cena podle CoinMarketCap prudce vzrostla o neuvěřitelných 67 miliard procent. Cena tokenu se vyšplhala na 22 000 USD.

Obrázek od coinmarketcap.com

Cena ETH vzrostla na 524 miliard dolarů, což je ve skutečnosti více než skutečná tržní kapitalizace meme kryptoměny. Zjevná chyba se dotkla i některých aplikací, které využívají data z CoinMarketCap, a jejich uživatelé zažili chvilkový nával vzrušení. [2b]

Banky, burzy, firmy

Binance spolupracuje s indonéskou telekomunikační společností na vývoji nové kryptoburzy

Hlavní kryptoburza Binance navázala spolupráci s MDI Ventures, odnoží společnosti rizikového kapitálu PT Telkom Indonesia, za účelem vytvoření kryptoburzy.

Podle společného středečního oznámení bude dohoda také usilovat o rozšíření přijetí blockchainu v celé Indonésii, která je domovem pro přibližně 240 milionů lidí.

Jako pomoc při vývoji nové burzovní platformy poskytne Binance infrastrukturu a technologii pro správu aktiv. Dohoda bude rovněž usilovat o širší uplatnění technologie blockchain v Indonésii. [3a]

Bank of England označila Bitcoin za „bezcenný“, protože inflace ve Velké Británii dosáhla desetiletého maxima

Bank of England uvedla, že Bitcoin se může stát „bezcenným“ a že každý, kdo investuje do této vlajkové kryptoměny, by měl být připraven přijít o vše, co investoval.

V úterý 14. prosince napsal jeden ze zaměstnanců banky v příspěvku na blogu zveřejněném na jejích internetových stránkách s názvem „Jakou hodnotu má Bitcoin?“, že Bitcoin nesplňuje mnoho požadavků nezbytných pro měnu a že je ze své podstaty volatilní.

Zaměstnanec oddělení banky pro zapojení zainteresovaných stran a médií Thomas Belsham napsal následující:

„V historii bude vytvořeno pouze 21 milionů BTC. A to by mohlo mít nějakou cenu. Tento nedostatek je důvodem, proč někteří lidé označují Bitcoin za ‚digitální zlato‘. Ale právě nedostatek, na kterém je Bitcoin založen, může být také jeho zkázou. Jeho vzácnost může dokonce v konečném důsledku způsobit, že se Bitcoin stane bezcenným.“

[3b]

CBDC, Regulace

SEBA Bank uvádí na trh regulovaný token, který umožňuje digitální vlastnictví fyzického zlata

SEBA Bank, licencovaná švýcarská bankovní platforma pro digitální aktiva, ve středu uvedla na trh regulovaný digitální token krytý fyzickým zlatem a směnitelný za dodávku. SEBA prohlásila, že díky své regulační povaze a nízké volatilitě cen zlata by zlatý token mohl být nakonec používán jako stablecoin pro on-chain transakce.

Jinými slovy, konstrukce zlatého tokenu nese podobnost se zlatými standardy, kde jsou fiat měny kromě důvěry svěřené vládám, které je vydávají, podpořeny i jejich směnitelností za fyzické zlato. V roce 1971 prezident Spojených států Richard Nixon vyřadil dolar ze zlatého standardu, kde bylo stanoveno, že každých 35 dolarů v dolarech lze směnit za jednu unci zlata podle brettonwoodského systému z roku 1944. [4a]

Čínská provincie Če-ťiang zatkla desítky státních subjektů za těžbu kryptoměn

Internetový úřad ve východočínské provincii Če-ťiang v červenci identifikoval 4 699 IP adres v provincii, které byly zapojeny do těžby kryptoměn, a mezi nimi bylo 183 adres spojených se 78 státními subjekty, uvádí se v úterním článku zveřejněném na internetových stránkách čínské Ústřední komise pro disciplinární inspekci (CCDI), protikorupčního úřadu v zemi.

V září vytvořily úřady v Če-ťiangu čtyři společné inspekční týmy, které namátkově provedly razie u 20 státem vlastněných subjektů s 36 IP adresami, a při kontrolách na místě zjistily, že 14 z těchto subjektů vyvíjí iniciativu k těžbě kryptoměn.

Kromě toho inspekce zjistily, že celkem 34 státem vlastněných subjektů převzalo iniciativu k těžbě kryptoměn, zatímco 32 subjektů bylo k těžbě donuceno, protože jejich počítače nebo internetová zařízení byly infikovány trojskými koni, uvádí se v článku CCDI. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: