15.12.21 Technická analýza BTC/USD – je trh připraven na pohyb?

4.3
(13)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) pořád konsoliduje nad S/R levelem 47 000 USD. Po technické stránce tudíž nedošlo k žádné výrazné změně. Pouze jsme se mírně posunuli nad řečenou hladinu, což lze též považovat za pozitivní vývoj. V každém případě má dnes večer FOMC rozhodnout o budoucí měnové politice. Proto je dobré očekávat větší volatilitu. Nemusí se ale ani nic obzvlášť viditelného stát. Záleží na tom, jak moc bude jejich rozhodnutí blízko od toho, co trh očekával. Pokud bude vše již dávno tzv. priced in, nemusí se v danou chvíli stát vůbec nic.

Centrální banka – co je její úloha?

Aktuální situace na 4H BTC/USD

V každém případě se kurz pořád drží nad S/R hladinou 47 000 USD. Jsme tu už docela dlouho, pomalu to budou dva týdny. Proto bych si dovolil tvrdit, že Bitcoin je připravený na větší pohyb, ať to bude kamkoliv. Pokud máme ale vycházet z toho, že aktuální support býci nepustili, spíše bychom měli očekávat otestování 52 500 USD. Jistotu sice nemáme, ale po tak dlouhé konsolidaci na supportu bych růst očekával.

BTC

Cena vlastně už mírně stoupá, takže uvidíme, jak dlouho to vydrží. Prvně je třeba překonat horní hranici toho klesajícího kanálu. Následně je nutné prolomit rezistenční diagonálu. A až poté přijde na řadu 52 500 USD, kde je dost silná konfluenceTuhle úroveň je právě kvůli tomu nutno překonat a dostat zpátky na svou stranu.

Jinak i objemy nasvědčují, že by mohlo přijít dynamičtější price action. Všichni akorát čekají, co přijde, což je vlastně docela rozumné. Někteří naopak mohou rádi riskovat a mohli si vsadit na to, že support prodejní tlak ustojí.

Závěrem

V případě, že těch 42 000 USD padne, je takřka jisté, že retestneme 42 000 USD. Tentokrát by asi kurz pronikl mnohem hlouběji do supportního pásma. Toho 4. prosince došlo víceméně jenom k malému tečnutí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

a bude strikat krev

Fantom

To určitě bude, ale ne teď. Jinak poslední dobou je nejzajímavější den pro obchodování pátek. Vždy v pátek vyprší opce na BTC a přichází prudké pohyby nahoru a dolů a většinou i určí trend pro víkend. Už se docela těším na ten následující. 🙂

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: