[Odpolední zprávy] • SHIB se stává 11. největší mincí, sedí hned za DOGE na CoinGecko • a další články

3.3
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Primární digitální aktivum pomalu, ale jistě přidává další kusy hodnoty od chvíle, kdy prorazilo nad 50 000 USD. Vyskočilo na 55 000 USD a v následujících dvou dnech se dotklo 56 000 a 57 000 USD a vytyčilo tak nová pětiměsíční maxima.

Po poklesu na 54 500 dolarů během uplynulých 24 hodin se vydala na další jízdu a přiblížila se jen na pár centimetrů k 58 000 USD, ale tam se zastavila. Medvědi tento pohyb zachytili a opět jej posunuli o několik set dolarů na jih. K dnešnímu dni si BTC vzal zpět část půdy pod nohama a stojí kolem 57 500 USD.

Alternativní mince v uplynulých 24 hodinách nadále trpěly. Ethereum se nedokázalo udržet nad 3 600 USD a pokles o 3,5 % ho srazil pod 3 500 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – poslední překážka před námi!

Kryptoměny

SHIB se stává 11. největší mincí, sedí hned za DOGE na CoinGecko

Podle údajů poskytnutých analytickou stránkou trhu CoinGecko postoupil „zabiják DOGE“ Shiba Inu (SHIB) až na 11. místo v žebříčku podle tržní kapitalizace kryptoměn.

Dogecoin se nachází těsně před SHIB a drží 10. místo. Tržní kapitalizace SHIB v tuto chvíli činí 15 586 261 716 dolarů. Tržní kapitalizace Dogecoinu činí 29 791 496 909 USD.

Údaje CoinMarketCap ovšem ukazují trochu jiný obrázek. Podle CMC je SHIB v tuto chvíli na 14. místě s tržní kapitalizací 12 297 213 384 USD, zatímco Dogecoin se nachází na 10. místě s hodnotou tržní kapitalizace rovnající se 29 700 232 903 USD.

V době psaní článku se SHIB obchoduje za 0,00003119 USD, přičemž za posledních 24 hodin vzrostl o 14,49 %. [2a]

YouTube obnovuje „škodlivý a nebezpečný“ krypto kanál Anthonyho Pompliana

Anthony Pompliano měl dočasně smazaný svůj kanál na YouTube zaměřený na kryptoměny poté, co jej platforma označila za „škodlivý a nebezpečný“. Ačkoli byl později obnoven, kryptokomunita již spustila salvu kritiky za cenzuru.

Spoluzakladateli a partnerovi společnosti Morgan Creek Anthonymu Pomplianovi platforma dočasně smazala jeho kanál na YouTube, jak se píše na Twitteru zveřejněném 11. října. ‚Pomp‘, jak je často nazýván, uvedl, že obdržel e-mail, v němž se uvádí, že obsah, který zveřejňuje, je „škodlivý a nebezpečný“, a platforma odkázala na rozhovor s analytikem trhu PlanB. Rovněž v něm bylo uvedeno, že „podporuje škodlivé aktivity“.

YouTube později jeho kanál obnovil, ale nejprve Pomplianovi oznámil, že mu byla udělena stávka, a poté další e-mail, že kanál bude smazán. Zároveň nahrál podcastovou verzi rozhovoru, aby ostatní mohli zjistit, zda byl obsah skutečně nebezpečný. [2b]

Banky, burzy, firmy

McDonald’s China uvádí na trh první NFT k 31. výročí působení na pevninském trhu

Společnost McDonald’s China ve spolupráci s čínskou blockchainovou společností Conflux spustila svůj první NFT u příležitosti 31. výročí svého působení na čínském pevninském trhu a oficiálního otevření nového sídla v Šanghaji. NFT „Big Mac Cube“ je trojrozměrný digitální token inspirovaný značkou McDonald’s a tvarem budovy jeho nového sídla.

Zhruba 188 NFT „Big Mac Cube“ bude rozdáno zaměstnancům a zákazníkům jako dárek a NFT je propojen s peněženkou Conflux, uvedla společnost McDonald’s China. Podle svých oficiálních internetových stránek společnost McDonald’s China uvedla, že NFT je určen pouze pro vystavení a výkup NFT, a vyzvala k „zákazu humbuků, mimoburzovních transakcí a podvodů“. [3a]

Venezuelské mezinárodní letiště přijímá platby v bitcoinech

Hlavní mezinárodní letiště ve Venezuele se údajně chystá začít přijímat kryptoměny jako Bitcoin (BTC) jako platbu za letenky a další služby.

Mezinárodní letiště Simona Bolívara pracuje na tom, aby umožnilo platby kryptoměnami a splnilo tak místní průmyslové standardy, informovala 10. října regionální tisková agentura El Siglo. Letiště, známé také jako Maiquetia, se nachází v centru Caracasu, hlavního města Venezuely.

Podle ředitele letiště Maiquetia Freddyho Borgese letiště plánuje přijímat mnoho kryptoměn, včetně Bitcoinu, Dash (DASH) a venezuelské digitální měny vázané na ropu, Petro. Uvedl, že správa letiště zavede nové možnosti plateb v koordinaci s venezuelským Národním úřadem pro kryptoaktivity a související činnosti. [3b]

CBDC, Regulace

Britský dozor nad hazardními hrami se zaměřil na fotbalovou platformu NFT Sorare

Britská komise pro hazardní hry zahájila vyšetřování francouzské platformy Sorare, která nabízí fotbalové NFT.

Úřad pro dohled nad hazardními hrami uvedl, že jakákoli aktivita britských občanů na platformě Sorare nespadá do působnosti předpisů o hazardních hrách ve Velké Británii, protože společnost Sorare není u komise registrována. V oznámení proto uživatelům Sorare doporučil, aby tuto skutečnost vzali v úvahu při rozhodování, zda platformu používat, či nikoli.

V oznámení se rovněž uvádí, že komise v současné době provádí „šetření společnosti“, aby zjistila, zda Sorare potřebuje provozní licenci, nebo zda její služby nepředstavují hazardní hru. [4a]

Čínská poštovní spořitelna získala roli v rozvoji digitálních plateb v jüanech

Poštovní spořitelna Číny se stala jednou ze jmenovaných výzkumných a vývojových institucí pro elektronické čínské jüany (e-CNY), což jí umožní získat výhodu prvního hráče v soutěži o pozici na čínském trhu elektronických plateb, uvedl v článku její vlastník, státní společnost China Post Group.

Banka je jednou ze šesti velkých státních bank určených pro rozvoj e-CNY, vedle China Construction Bank, Industrial and Commercial Bank of China, Agricultural Bank of China, Bank of Communications a Bank of China. Podle svých internetových stránek se Poštovní spořitelna zaměřuje na venkovské, městské a venkovské obyvatele a malé a střední podniky. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: