12.10.21 Technická analýza BTC/USD – poslední překážka před námi!

3.8
(8)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes tři roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Momentálně se však maximálně věnuji měnové politice. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Bitcoin (BTC) prorazil další rezistenci, takže zbývá poslední překážka před dosažením nového historického maxima. Chybí vážné velmi málo, aby trh učinil ten poslední krok. Leč je potřeba mít pořád na paměti, že stát se může leccos a pokračování v bull trendu není ani nyní 100%. Navíc je vysoká šance, že přijde korekce. Intradenní časové rámce tomu do jisté míry nasvědčují.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Co se týká posledních dní, Bitcoin krátký čas konsolidoval nad klíčovým proraženým S/R levelem 52 500 USD, kde byla velmi silná konfluence. Jak jsem již mnohokrát říkal, průraz této rezistence byl nesmírným úspěchem. Kurz pak nad sledovanou hladinou konsolidoval, vlastně ani nedošlo k úplnému otestování, což mě osobně zamrzelo. Dávalo smysl, aby Bitcoin ze shora otestoval alespoň 51 000 USD.

BTC

Z konsolidace se každopádně vyklubal odraz směrem nahoru. Zprvu měl Bitcoin problém překonat high volume node objemového profilu. Ale včera mělo BTC úspěch, neboť pondělní svíce je jednak impulsní a jednak zavřela právě nad HVN. Bohužel objemy u dané svíce určitě nikoho nenadchnou. Ale co se dá dělat.

Pro býky je tedy poslední výzvou S/R level, který je kolem 61 500 USD. Poslední silná hranice, která brání před vstupem do neprobádaných vod. Pořád je jakási šance, že se nám to celé před očima sesype. Nicméně v těchto chvílích se zdá být pravděpodobnější, že se býčí cyklus prodlouží. Nikdo vám ale neřekne, jak dlouho vydrží.

Může to být klidně pouze několik týdnů, v lepším případě několik měsíců. A zcela 100% věřte tomu, že během příštího roku by byl stejně konec. Zkrátka nečekejte, že půjdeme na milion. Nicméně šesticiferných čísel bychom dosáhnout mohli. Za podmínek, že dosavadní all time high bude bez problémů pokořeno.

Indikátory

Indikátor RSI překonává hraničních 70 bodů, což je pozitivní. Ale zatím to není moc přesvědčivé. Je tu jisté váhání, neboť pozitivní momentum ztrácí na síle. Druhý indikátor MACD řečené pouze potvrzuje.

Závěrem

Dovolil bych si tvrdit, že se možná již současný týden rozhodne o budoucím průběhu. Nesmí ale dojít ani ke korekci. Já si ale myslím, že korekce po 52 500 USD je na spadnutí. V každém případě bych řekl, že když by se Bitcoin v následujících dnech sesypal, retail by si to hrozně odskákal. Všichni si totiž už malují těch 100 000 USD a berou to jako naprostý fakt. Z uvedeného právě může vzejít velký bull trap.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

17 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: