[Odpolední zprávy] • SEC chce vyslechnout dalších šest svědků v případu Ripple • a další články

4.3
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Primární kryptoměna zažila v posledních několika týdnech četné korekce. Poslední začala v pátek po dalším FUDu z Číny. Během několika hodin se Bitcoin propadl z hodnoty 42 000 USD na denní minimum 34 000 USD. O víkendu se situace ještě zhoršila.

Cena Bitcoinu začala postupně růst a během několika dní přidala několik tisíc dolarů. Jen za posledních 24 hodin šel BTC ještě dál a poprvé od pátku vyskočil nad 40 000 dolarů. Momentálně se kryptoměna pohybuje těsně pod 40 000 USD a její tržní kapitalizace přesahuje 750 miliard dolarů.

Altcoiny na cestě dolů napodobily BTC, ale po poklesu reagovaly také pozitivně. Ethereum se v neděli propadlo na 1 700 USD, ale od té doby se zotavilo o více než 1 100 USD. Jen za posledních 24 hodin ETH vzrostlo o 7 % na více než 2 800 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – brzy otestujeme 42 000, co pak?

Přehled trhu: Bitcoin uzavřený mezi 38 700 a 32 500 USD

Kryptoměny

Vnitřní Mongolsko podniká kroky k zákazu těžby kryptoměn

Čínský region Vnitřní Mongolsko, kdysi prosperující centrum těžby kryptoměn, které nedávno přijalo řadu opatření k omezení tohoto odvětví – představil osm nových návrhů, které mají dodat sílu nedávno zavedenému plošnému zákazu těžby kryptoměn.

Navrhovaná pravidla mají zpřetrhat všechny vazby mezi jednotlivými částmi a podpůrnou infrastrukturou kryptoprůmyslu, od dodávek elektřiny až po poskytování lokalit, a jsou zaměřena na společnosti i jednotlivce zapojené do jakéhokoli aspektu těžby kryptoměn.

Datovým centrům, elektrárnám a průmyslovým parkům bude zakázáno poskytovat elektřinu a prostory těžařským společnostem. Všem datovým centrům, centrům cloud computingu, internetovým společnostem a dokonce i internetovým kavárnám, u nichž bude zjištěno, že se zabývají těžbou kryptoměn, bude odebrána licence a pozastavena činnost. Společnosti a jednotlivci zapojení do těžby se dostanou na černou listinu, která omezí jejich svobodu cestovat, nakupovat nemovitosti a registrovat firmu. [2a]

Velká Británie zakazuje reklamy společnosti Luno “time to buy Bitcoin” a označuje je za “nezodpovědné”

Britský Úřad pro reklamní standardy (ASA) zakázal řadu populárních reklam na Bitcoin s odvoláním na nezodpovědnost, uvedl 26. května deník The Guardian.

ASA již dříve zakázala podobné reklamy kryptoburzy Coinfloor v březnu tohoto roku a označila je za “společensky nezodpovědné”. Tentokrát se v podobném duchu postavila k firmě Luno, která poskytuje kryptoslužby v Londýně a uvedla, že reklamy neposkytovaly nováčkům dostatečné informace o rizicích spojených s investováním do kryptoměn.

Reklamní kampaň byla zakázána zejména pro porušení britského reklamního kodexu o klamavé a nezodpovědné reklamě. [2b]

Banky, burzy, firmy

SEC chce vyslechnout dalších šest svědků v případu Ripple

Americká Komise pro cenné papíry a burzy žádá soudkyni Sarah Netburnovou o povolení výslechu dalších pěti svědků, včetně bývalého finančního ředitele společnosti Ripple Rona Willa a bývalého senior viceprezidenta společnosti Xpring Ethana Bearda. Předvolán bude také zástupce společnosti, aby pokryl případné mezery v jejich výpovědích.

SEC tvrdí, že musí rozšířit počet výpovědí kvůli důkazům, které se objevily v průběhu zjišťování, a “samotnému rozsahu nezákonné” nabídky XRP společnosti Ripple.

V současné době má již deset současných a bývalých zaměstnanců společnosti Ripple vypovídat k různým záležitostem. [3a]

Banky jsou před americkým Senátem ohledně kryptoměn opatrné

Představitelé významných bank z Wall Street ve středu vystoupí před bankovním výborem Senátu Spojených států, aby diskutovali o úloze svých finančních institucí při oživení americké ekonomiky.

Demokratičtí zákonodárci mají v plánu vyslechnout řadu významných bankovních manažerů, jejichž firmy zaznamenaly během pandemie COVID-19 rekordní zisky, zatímco běžní Američané se snažili vyjít s penězi.

V připravených výpovědích zveřejněných v úterý generální ředitelé Bank of America, Citigroup a Wells Fargo popsali, jak jejich banky reagují na hlavní výzvy, jako je nerovnost, rozmanitost, změna klimatu, daně, a také jak jejich banky nakládají s kryptoměnami.

Velké finanční instituce se otevřely digitálním aktivům a přidaly obchodní oddělení, která se starají o zájmy klientů v kryptoměnách, jako je Bitcoin (BTC). [3b]

CBDC, Regulace

Kanadský regulátor tvrdí, že společnost Poloniex nedodržuje zákony o cenných papírech

Kanadská Komise pro cenné papíry v Ontariu (OSC) uvedla, že společnost Poloniex s ní neprojednala dodržování právních předpisů, a proto 18. června uspořádá slyšení v této věci.

Burza Poloniex se sídlem na Seychelách byla vyzvána, aby do 19. dubna jednala s agenturou s cílem přimět ji k plnému dodržování národních zákonů o cenných papírech. Burza tak ovšem neučinila, a tak OSC přistoupila k podání žaloby. Původní žádost byla podána proto, že Poloniex vede obchodní účty pro obyvatele Ontaria a prodává občanům Kanady.

OSC chce zajistit, aby kryptoplatformy dodržovaly zákony. V poznámce předložené agenturou se uvádí, že Poloniex je “odpovědná za nedodržování ontarijského zákona o cenných papírech”, a také chce “signalizovat, že platformy obchodující s kryptoaktivy, které nedodržují ontarijský zákon o cenných papírech, budou čelit regulačním opatřením”. [4a]

Indonésie spustí digitální rupii, protože online platby prudce rostou

Bank Indonesia v současné době zkoumá potenciální platformy pro digitální rupii a rozvoj digitálních platebních systémů zařadila mezi své politické priority v souvislosti se silným nárůstem online transakcí během pandemie Covid-19.

Podle zprávy agentury Reuters jen v dubnu zaznamenaly digitální bankovní platformy v zemi meziroční nárůst frekvence transakcí o 60,3 % na více než 570 milionů a hodnota transakcí se zvýšila o 46 % na 3 114,1 bilionu rupií (217,3 miliardy USD). Perry Warjiyo, guvernér centrální banky, uvedl, že Bank Indonesia bude usilovat o regulaci plánované digitální měny centrální banky stejným způsobem, jakým reguluje transakce s hotovostí a kartami, a že rupie zůstává jediným legálně přijímaným platebním prostředkem v zemi.

Indonésie zakázala používání kryptoměn jako platebního prostředku v roce 2017 a její daňový úřad před čtrnácti dny uvedl, že zkoumá plán na zdanění kapitálových zisků dosažených prostřednictvím obchodování s kryptoměnami. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: