[Odpolední zprávy] • Samsung začne vyrábět čipy pro těžbu bitcoinů • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bylo to právě během uplynulého víkendu, kdy primární kryptoměna zamířila výše a dosáhla několikadenního maxima těsně pod 22 000 USD. Medvědi se však připomněli a další růst jí nedovolili.

Právě naopak, aktivum začalo postupně ztrácet hodnotu a v následujících hodinách se propadlo o zhruba 1 000 USD. Několik dní se snažilo udržet kolem 21 000 USD, ale neuspělo a v úterý a ve středu kleslo k 20 000 USD.

I když se zpočátku nad touto úrovní udrželo, zdálo se téměř nevyhnutelné, že se pod ni prolomí. A to se také před několika hodinami stalo, když se propadla na 11denní minimum těsně nad 19 000 USD. Od této chvíle se BTC nadále obchoduje několik centimetrů nad touto úrovní.

Jak už to tak bývá, když BTC zamíří prudce na jih, tak i většina altcoinů. Ethereum vede tento nepříznivý trend s masivním 7% denním poklesem. Výsledkem je, že druhá největší kryptoměna klesla na 1 050 USD a za několik dní ztratila více než 200 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Pokles akceleruje

Kryptoměny

První spotový ETF na bitcoiny schválený ke spuštění v Evropě v červenci

Společnost Jacobi Asset Management oznámila, že letos v červenci spustí evropský spotový ETF na bitcoin. Burzovně obchodovaný fond ponese název Jacobi Bitcoin ETF a bude kótován na burze Euronext Amerstdam.

Evropští institucionální a profesionální investoři budou moci prostřednictvím ETF investovat do bitcoinu za 1,5% roční poplatek za správu pod ticketem BCOIN.

Khurshid uvedl, že ETF „umožní investorům přístup k základní výkonnosti této vzrušující třídy aktiv prostřednictvím dobře zavedené a důvěryhodné investiční struktury“. Jacobi si klade za cíl „zjednodušit a přiblížit investice do digitálních aktiv institucionálním a profesionálním investorům“. [2a]

Kryptotrh opustilo jen 11 % investorů namísto očekávaných 70 %

Určení počtu investorů, kteří trh opustili, nám může poskytnout vhled do celkového sentimentu v odvětví a pomoci nám určit, zda je trh nastaven na zotavení, nebo bude stále dosahovat nových minim. Podle údajů společnosti CryptoQuant to není tak špatné, jak by se dalo očekávat.

Abychom určili přibližné procento investorů, kteří trh opustili, můžeme se podívat na takové údaje, jako je kapitalizace největších aktiv na trhu. Na první pohled se může zdát, že větší část odvětví jej opustila kvůli lepším časům, zejména poté, co vidíme 70% propad kapitalizace bitcoinu a etherea.

Výpočet počtu investorů, kteří tento prostor opustili, porovnáním kapitalizace volatilních aktiv, jako je bitcoin, v různých obdobích by však byl nepřesný. Analytik místo toho navrhl podívat se na kapitalizaci stablecoinů.

V případě stablecoinů vidíme „pouze“ 11% propad kapitalizace, což ukazuje, že kryptoměny utrpěly menší škody, než předpokládala většina medvědích analytiků a ekonomů. [2b]

Banky, burzy, firmy

Výkonný ředitel ruské centrální banky souhlasí s těžbou kryptoměn pod jednou podmínkou

Kirill Pronin, šéf odboru finančních technologií Ruské centrální banky (CBR), připustil možnost legalizace těžby kryptoměn za určitých podmínek. Takové veřejné uznání je vzácným případem, protože CBR nadále vede boj proti snahám o legalizaci kryptoměn v zemi.

Vedoucí představitel se k těžbě vyjádřil na mezinárodním právním fóru v Petrohradě ve středu 29. června. Během zasedání věnovaného kryptoměnám Pronin prozradil, že CBR nezaujímá k těžbě stejně tvrdý postoj jako v případě obecné legalizace kryptoměn.

Pronin však jmenoval několik podmínek, které podle něj tuto diskusi umožňují. Trval na tom, že vytěžená aktiva by se měla prodávat výhradně v zahraničí a výměnou za fiat peníze. [3a]

Coinbase se snaží o agresivní evropskou expanzi uprostřed kryptozimy

Coinbase rozšiřuje své aktivity do různých zemí v Evropě uprostřed „kryptozimy“. Navzdory propouštění mnoha zaměstnanců a rušení pracovních nabídek viceprezident společnosti Coinbase Nana Murugesan odhalil záměry zaregistrovat se v Itálii, Španělsku, Francii a Nizozemsku.

Ve Švýcarsku již tato kryptoměnová burza se sídlem ve Spojených státech přijala první zaměstnance a ve Spojeném království, Irsku a Německu již má licenci k obchodování s kryptoměnami.

V rozhovoru z 29. června Murugesan uvedl, že firma se nyní chystá expandovat do Evropy. Kromě toho je společnost v době propadu trhu s kryptoměnami otevřena také akvizicím v tomto regionu. [3b]

Samsung začne vyrábět čipy pro těžbu bitcoinů

Jihokorejský elektronický gigant Samsung údajně pracuje na třech nanometrových čipech, které lze využít při těžbě bitcoinu (BTC) poté, co společnost tento produkt naznačila během finančního hovoru za 1. čtvrtletí 2022.

Tyto 3nm čipy jsou kompatibilní se specifickými integrovanými obvody (ASIC), stroji, o nichž je známo, že jsou při těžbě bitcoinu účinné, přičemž zdroje uvádějí, že zkoušky již probíhají, informoval 29. června The Elec.

Schopnost společnosti Samsung vyrábět 3nm čipy pravděpodobně vyřeší některé bolestivé body těžby bitcoinu, jako je snížení spotřeby energie až o 30 %. Kromě toho mohou čipy zvýšit rychlost těžby přibližně o 15 % spolu s o 33 % vyšší hustotou překladačů. [3c]

CBDC, Regulace

Binance pomáhá Kambodži při vytváření krypto předpisů

Kryptoburza Binance podepsala memorandum o porozumění s kambodžským regulátorem cenných papírů a burzy (SERC), jak bylo oznámeno 30. června.

Binance a SERC budou spolupracovat na vývoji kryptoregulací v zemi. SERC chce využít technické znalosti a zkušenosti společnosti Binance v této oblasti k vytvoření vlastního právního rámce pro trh s digitálními aktivy.

Kryptoměny nejsou v Kambodži regulovány a jakákoli nelicencovaná činnost zahrnující tato digitální aktiva je přísně zakázána. Toto partnerství by se mohlo ukázat jako klíčové pro jihoasijskou zemi, kde je od roku 2018 jakákoli činnost spojená s kryptoměnami považována za nezákonnou. [4a]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: