[Odpolední zprávy] • Salvadorská bitcoinová peněženka Chivo se podle studie příliš nepoužívá • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Posledních několik dní bylo pro primární kryptoměnu poměrně volatilních. Vše začalo 25. dubna, kdy se ocitla na úrovni těsně nad 38 000 USD, ale býci se vzchopili a posunuli ji na sever. Výsledkem bylo, že BTC během několika hodin prudce vzrostl o téměř 3 000 USD, získal zpět 40 000 USD a dokonce se přiblížil k hranici 41 000 USD.

Ale místo toho, aby bitcoin zamířil dále na sever, začal poněkud rychle ztrácet hodnotu a přišel o všechny své nedávné zisky. Tentokrát navíc poprvé od poloviny března klesl pod 38 000 USD. Po vyznačení tohoto několikatýdenního minima se BTC odrazil a vyskočil nad 39 000 USD.

Altcoiny si v posledních dnech prošly podobnou horskou dráhou, ale většina z nich je dnes mírně v zelených číslech. Například ethereum zažilo během několika dní pokles z 3 100 na 2 800 USD. V současné době se druhá největší kryptoměna po mírném denním nárůstu obchoduje nad 2 900 USD. [1]

Technická analýza: DXY (dolarový index) – nejsilnější risk-off za posledních osm let

Kryptoměny

Jihokorejský generální ředitel a voják prodal Severní Koreji vojenská tajemství za bitcoiny

Podle vyšetřovací zprávy prokuratury, kterou sdílel server Forkast, obvinila Centrální okresní prokuratura v Soulu místního ředitele krypto investiční firmy a vojenského důstojníka v aktivní službě z porušení zákona o národní bezpečnosti tím, že prozradil vojenská tajemství severokorejskému hackerovi výměnou za bitcoin a kryptoměny.

Vojenský důstojník vyfotografoval a vyzradil vojenská tajemství prostřednictvím telefonu na vypalovačku kvůli špatné kvalitě obrazu na skrytém náramkovém fotoaparátu, který si zakoupil nejmenovaný vedoucí pracovník v oblasti kryptoměn, informovala ve čtvrtek místní média.

Podle zpráv místních médií obdržel výkonný pracovník bitcoiny a kryptoměny v hodnotě 600 000 USD od severokorejského hackera, s nímž se kryptoinvestor seznámil před šesti lety na Telegramu. Vojenský důstojník se s hackerem seznámil v roce 2020 a obdržel v BTC přibližně 48 milionů KRW (37 780 USD). [2a]

Salvadorská bitcoinová peněženka Chivo se podle studie příliš nepoužívá

Studie zveřejněná Ekonomickým úřadem pro ekonomický výzkum tvrdí, že salvadorská peněženka Chivo je propadákem.

Výzkumníci tvrdí, že navzdory vysokému počátečnímu zájmu je používání peněženky Chivo nízké a soustřeďuje se mezi již bankovní, vzdělanou a mladou mužskou populaci. Navíc podle nich v roce 2022 nedošlo k “prakticky žádnému stažení”.

Výše uvedené skutečnosti by mohly naznačovat, že “experiment s bitcoinem” v Salvadoru slábne. V září 2021 se bitcoin stal v Salvadoru zákonným platidlem, což znamenalo historický okamžik pro přijetí kryptoměny. [2b]

Banky, burzy, firmy

Deus Finance zneužita dvakrát během dvou měsíců, odcizeno přes 13 milionů USD

Společnost PeckShield, která se zabývá bezpečností blockchainu, dnes oznámila, že společnost Deus Finance byla zneužita za přibližně 13,4 milionu USD. Stalo se tak jen několik měsíců poté, co se protokol stal obětí podobného hackerského útoku.

PeckShield na Twitteru poskytl další podrobnosti o nejnovějším útoku. V něm hacker šel známou cestou pomocí flashloan-asistované manipulace s cenou orákulum, které “čte z StableV1 AMM – USDC/DEI pár”.

Útočníkovi se podařilo zmanipulovat cenu kolaterálu DEI a použít ji k půjčce a vyčerpání poolu. Celkově se neznámému hackerovi podařilo ukrást digitální aktiva v hodnotě asi 13,4 milionu dolarů. Společnost PeckShield však varovala, že ztráty pro protokol mohou být výrazně vyšší. [3a]

Dubajský realitní gigant DAMAC Properties bude přijímat bitcoiny

Společnost DAMAC Properties, přední developer luxusních nemovitostí v Dubaji, 27. dubna oznámila, že podpoří digitální ekonomiku tím, že umožní převod kryptoměn na fiat měnu a prodej nemovitostí bohatým držitelům BTC a ETH.

Toto rozhodnutí bylo učiněno v souladu s cílem skupiny DAMAC Group využívat technologie k tomu, aby svým klientům přinášela inovativní řešení, uvádí se v tiskové zprávě společnosti.

DAMAC, jako jeden z prvních developerů, který klientům umožnil nákup nemovitostí pomocí kryptoměn, je připraven v příštích letech změnit tvář realitního trhu. Díky tomu by se posílilo úsilí společnosti DAMAC poskytovat pohodlí a flexibilitu investorům do nemovitostí po celém světě. [3b]

CBDC, Regulace

Indie vyjasní daňové předpisy do dvou měsíců

Indická vláda do dvou měsíců poskytne “procedurální vysvětlení” ohledně daně odváděné u zdroje (TDS), uvedli dva lidé obeznámení s touto záležitostí.

Povinnost odvést 1 % daně u zdroje (TDS), která vstoupí v platnost 1. července, je nejkontroverznějším ustanovením nedávno zavedeného indického zákona o krypto dani. Další ustanovení, které prosazuje 30% daň z kapitálových výnosů ze všech transakcí, vstoupilo v platnost 1. dubna.

TDS je povinnost vymáhaná po burzách, které ukládají daň jménem prodejců na platformě. Bude se vypočítávat ve výši 1 % z hodnoty transakce. Prodávající si bude moci toto 1% TDS započítat ze své celkové daňové povinnosti ve výši 30 %.

Mechanismus TDS se podle vlády používá ke sledování transakcí a k prevenci daňových úniků. [4a]

Filipínská centrální banka vyzkouší velkoobchodní CBDC

Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP) zahájí pilotní projekt velkoobchodní digitální měny centrální banky (CBDC), označované jako CBDCPh, v rámci svého úsilí o podporu stability platebního systému země.

Pilotní projekt centrální banky bude testovat proveditelnost využití CBDC pro rozsáhlé finanční transakce “v režimu 24/7 v omezeném počtu finančních institucí”, uvedl guvernér BSP Benjamin Dionko na výročním kulatém stole tvůrců politik.

“Poznatky z pilotního projektu budou mít zásadní význam při sestavování střednědobého až dlouhodobého plánu BSP pro pokročilejší velkoobchodní projekty CBDC, které dále posílí filipínský platební systém,”

– dodal Diokno.

Podle BSP bude na Filipínách do konce roku 2020 přibližně 20,1 % měsíčních maloobchodních transakcí využívat digitální platební metody, přičemž v roce 2018 to bylo 10 %. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img