28.04.22 Analýza DXY (dolarový index) – nejsilnější risk-off za posledních osm let

4.5
(2)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Dolarový index (DXY) se utrhl ze řetězu, což ještě více drtí celý finanční trh, který je už i tak docela zbídačený. Některé akciové tituly kvůli tomu klesají takovým tempem, že z toho musí jít i docela strach. Lidi samozřejmě už panikaří, protože poptávka po americkém dolaru je značná. Čili risk-off prostředí na trhu naprosto dominuje, a to prakticky celý měsíc.

Dolarový index musíme mít nyní pod velkým drobnohledem, protože případné zamítnutí postupu kurzu může vyvolat slušné rally na akciovém trhu a bitcoinu.

Vzdělávací články Kryptomagazinu, které byste si měli přečíst (3. část)

Aktuální situace na 1M DXY

Pro dolarový index jsem zvolil rovnou měsíční graf, aby každý chápal lépe závažnost situace. Ještě nám zbývá zhruba den a půl do konce měsíčního close. Pokud ale měsíční svíce takhle zavře, bude to nejsilnější měsíční close od roku 2014.

A já bych si dovolil tvrdit, že jestli DXY skutečně takhle zavře, můžeme klidně pokračovat v dalším strmém růstu. Na počátku roku 2015 bylo měsíční RSI až téměř 83 bodů. Nyní jsme na 72 bodech. Tím chci říct, že takových měsíčních svíček můžeme mít třeba rovnou tři v řadě.

DXY

Pro akciový trh a bitcoin to logicky neznamená nic dobrého. Jakmile risk-off ještě zesílí, může to přejít i do nějaké kapitulace. A během kapitulace trh přijde o likviditu a to je samozřejmě problém.

Co se týče ještě techniky trhu, zaregistrujte, že kurz prorazil nad tu horní hranu/diagonálu. V dřívějších analýzách jsem právě upozorňoval, že mnozí jednoznačně spekulují na to, že kurz DXY se zde odrazí. Neodrazil, na těch vyšších časových rámcích bez jakékoliv reakce. Jako by tam nic nebylo.

Dolarový index ovšem nemá ještě vyhráno, protože se v pdostatě pořád nacházíme v tom zaznačeném širším rezistenčním pásmu. Respektive se kurz zrovna nachází u horního okraje. Třeba ještě přijde zamítnutí – proto je vhodné sečkat na týdenní a měsíční close. To je pro nás nyní klíčové.

Závěrem

Právě dolarový index je důvodem toho, proč se bitcoin chová tak schizofrenním způsobem. Spekulanti mají jednoduše strach a dlouho své pozice nedrží. Při lepší příležitosti prodávají. Za současné situace je proto být v trhu dost riskantní.

Každopádně máme dnes v 19:00 opětovně živý stream, kde si stav trhu rozebereme mnohem více dopodrobna. Určitě proto přijďte.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Roland Spanik

Díky za TA.
Muže mi někdo prosím poradit kde můžu sledovat dolarovy index. Díky

Roland Spanik

Díky 🤦

Miloš

Vzhledem k tomu co se děje na dolar indexu se bitcoin drží opravdu velmi dobře, ale indikátor Trader dynamic index mi teda ukazuje neskutečnou silu pohybu na dolar indexu,kterou jen tak něco nezastaví,takže pravděpodobně prorazíme a pujdeme výše a bitcoin se přiblíží 30 tisicum a tam už bude myslím nakupovat kdekdo.

FC Slaboj Višněhrad

Kde kdo možná, ale já si počkám až na 22-27k.

Fantom

Já také. Ale může to ještě trvat opravdu dlouho. Také je na zvážení, zda nedat před BTC přednost nějakým jiným coinům… .

Vojtech

Jj, monero ti letos jistě hezky naděluje 🙂

Roland Spanik

Zdravím tě Fantome , kterým coinům třeba? Díky za odpověď

Fantom

Jako platební coin preferuji Monero, může uspět i XRP. Jako další jsou na zvážení LTC, ZEC. Ale za mne především XMR a s odstupem XRP.
Jako smart platforma si myslím že určitě uspěje DOT. Jsou zde i další zajímavé projekty, především ETH ale mají různé mouchy. Potom BNB, ale jen pro ty co důvěřují Binance a především jejímu majiteli CZ. Pokud bude úspěšná Binance bude i BNB a naopak.
Pro shrnutí – 1. XMR (moje srdeční záležitost – skutečné svobodné krypto) má ale veliké riziko, že ho regulátoři zakážou nebo zakážou jeho používání v reálném světě 2. XRP – tak trochu opak XMR – není privátní ale jako platební coin může fungovat výborně a nikdo ho zakazovat nebude 3. DOT považuji za budoucnost ve světě chytrých kontraktů.

Roland Spanik

Díky nějaké DOT už mam a uvazuji i o ěEthereu.

Petr

brise 🙂

Rob

Tyhle coiny jsou ok. Akorát XMR a ZEC jsou víceméně ekvivalentní. Tam bych raději volil XMR. Blockchain Binance hostuje v současnosti 6255 tokenů, zatímco Ethereum 7455. Znamená to pro Ethereum v poslední době obrovský pád dominance, která už je jen cca 40%. Za nimi je platforma Polygon-pos. Tu bych určitě nepřehlížel. Potom Solana, Fantom (!), Tron, …

Dá se riskovat i nákupem Tangle měn. Tangle je podle mě geniální nápad především v souvislosti s IoT.

Cardano se také coby platforma zmáhá, ale pomaličku. V tuto chvíli 29 tokenů. A moc se na něm v poslední době nepracuje.

Blockchainových platforem je v tuto chvíli 88 a já, protože jsem velice konzervativní, bych stejně raději pořád věřil v Ethereum, pokud se bavíme o platformách. Zde vývojáři opravdu makají. Za poslední 4 týdny 48 commitů na GITu. Myslím si, že by z toho mohla být zase velká věc.

Jinak samozřejmě BTC, ale jedině PoW konsensus. Pochopil jsem už před nějakou dobou, že pokud si jej komunita BTC nechá vzít, je konec. U ostatních platforem je to jedno a dokonce jsou pro ně lepší výkonnější konsensuální mechanismy, ale BTC drží hodnotu všech a navíc podněcuje lidstvo ke kvalitnímu získávání energie, což je ohromný přesah. A o životní prostředí by nám mělo jít především. BTC může zvětšovat bloky. To je, myslím, celkem bezbolestné.

A potom… Fuf, ani se mi to nechce napsat… Co DOGE? S tím se možná bude něco dít. DOGE má totiž jednu zajímavou vlastnost. Lidé jsou podle mě daleko ochotnější se jej zbavovat, takže má dobrou nabídku, potažmo likviditu. A pří tom solidní kapitalizaci. Ale… Já vím já vím. 🙂

Rob

To budou ty coiny od moonboye Tomáše, jak jsem tenkrát předpovídal. Kde je mu asi konec… 🙂

Rob

To je určitě rozumný nápad. Přišlo by mi ale rozumné přikupovat už od $35000 v menších objemech. Jak říká Fantom, může to trvat dlouho a $35000 už tu skoro je. Myslím, že to zajistí lepší psychickou pohodu. Ale samozřejmě to je jen můj subjektivní pohled. Já si myslím, že BTC může klidně klesnout až k $10000, ale jen v nějaké extra výjimečné chvíli. Jinak si myslím, že široké dno bude na $20000. Jestli jsem se pletl, zjistím až v létě 2024. Vycházím pouze ze situace na miningu. Pod $20`000 očekávám masivní kapitulaci miningu, což jsou chvíle, kdy se trend historicky vždy otočil.

Lhts

A najdou se ti, kteri budou chtit BTC prodat za 30tis. ? Podivejte se na likviditu.

Vojtech

Když nastane skutečná panika, tak jistě ano!

spot_img