[Odpolední zprávy] • Salvador začíná realizovat plán těžby bitcoinů ze sopek • a další články

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Medvědi hodnotu primární kryptoměny, i přes krátké sobotní pokusy o zotavení, stále tlačili k jihu. V neděli sice přišel první týdenní pokles směrem ke 40 000 USD, ale býkům se podařilo BTC před pádem na tak nízkou úroveň zachránit.

Po odrazu ke 42 000 USD přišel včera další pokles ceny a Bitcoin se opět propadl na 40 700 USD. K dnešnímu dni se kryptoměna zotavila o téměř 2 000 USD a v současné době se nachází nad 42 000 USD.

Většina altcoinů také v posledních dnech ztratila značné části ze svých hodnot. Ethereum se propadlo z hodnoty nad 3 100 USD na přibližně 2 900 USD. Druhá největší kryptoměna se od té doby zastavila a stále se nachází těsně nad touto úrovní. [1]

Technická analýza: BTC/USD – klíčový support drží, povede se odraz?

Kryptoměny

Kryptoměny nelze zničit, říká Elon Musk, generální ředitel společnosti Tesla

Zatímco globální regulační orgány nadále zkoumají odvětví kryptoměn, generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk vyjádřil na konferenci Code Conference v Kalifornii kryptoměnám podporu a označil je za nezničitelné.

Podle generálního ředitele společnosti Tesla může být decentralizovaná povaha kryptoměn výzvou pro čínskou vládu, která minulý pátek vyhlásila novou válku kryptoměnám.

Přestože se Musk nepovažuje za „masivního odborníka na kryptoměny“, technologický magnát zdůraznil, že regulační orgány by se neměly snažit přijetí kryptoměn zpomalit. Na otázku, zda by se do regulace kryptoměn měla zapojit vláda Spojených států, Musk odpověděl, že by neměla dělat nic. [2a]

Švýcarský úřad FINMA schválil první kryptoměnový investiční fond

Švýcarský úřad pro dohled nad finančním trhem (FINMA) dal zelenou fondu Crypto Market Index, který je prvním investičním nástrojem zaměřeným na kryptoměny a působícím v zemi s příslušnou licencí.

Podle zprávy agentury Reuters z 29. září bude fond Crypto Market Index Fund k dispozici pouze kvalifikovaným investorům. Švýcarský finanční dohled uvedl, že bude spadat do kategorie „ostatní fondy nebo alternativní investice“, která je obvykle spojena s vyššími riziky.

Pokud jde o tato potenciální rizika, FINMA vysvětlila, že ke schválení došlo po prozkoumání konkrétních požadavků. Ty zahrnovaly přidání určitých aktiv do fondu, která mají dostatečně velký objem obchodů. [2b]

Salvador začíná realizovat plán těžby bitcoinů ze sopek

Salvadorský prezident Nayib Bukele nabídl další náhled do projektu své země na těžbu bitcoinů z vulkánu, který je v současné době v rané fázi vývoje.

Bukeleho video zpočátku ukazuje letecký pohled na geotermální energetické zařízení a pak střihy na záběry nákladních vozů, než se konečně objeví těžební plošiny. Vláda tropické země chce využít obrovské množství energie produkované jejími sopkami k těžbě největší kryptoměny.

Bukele sdílel některé makety ambiciózního projektu na Twitteru již v červnu. Nápad byl prezidentovi milujícímu Bitcoin původně navržen během konverzace na Twitteru Spaces. [2c]

Banky, burzy, firmy

Ripple přidělil 100 milionů XRP a chystá se je po částech poslat společnosti Huobi

Přibližně ve 3 hodiny ráno Ripple DLT decacorn přesunul neuvěřitelných 100 milionů XRP na svou adresu RL18-VN, která slouží k přesunu XRP od Ripple ke klientům, partnerům a krypto burzám.

Analýza týkající se předchozího řetězce transakcí, kterou sdílela datová stránka Bithomp XRP, ukazuje, že tyto peníze budou pravděpodobně rozděleny a denně odesílány na platformu Huobi. Informovala o tom platforma pro sledování kryptoměn Whale Alert na Twitteru. [3a]

Zahájili američtí regulátoři ofenzivu proti kryptografickým platformám? CFTC pokutuje Kraken

Jedna z největších kryptoburz, Kraken, dostala pokutu ve výši 1,25 milionu dolarů. Komise pro obchodování s komoditními futures (Commodity Futures Trading Commission – CFTC) jí 28. září uložila „občanskoprávní peněžitou pokutu“ plus zákaz „dalšího porušování zákona o komoditních burzách (CEA)“. Podle CFTC společnost Kraken poskytovala marži pro komoditní transakce retailovým klientům v USA, kteří nebyli vhodní k využívání těchto produktů.

Pokuta však vypadá jako facka pro společnost, jako je Kraken. Je to soukromá společnost a její roční příjmy nejsou veřejně dostupné, ale v roce 2019 získala 100 milionů dolarů při valuaci 4 miliardy dolarů. A údajně Kraken letos usiloval o ocenění 20 miliard dolarů po IPO, které se neuskutečnilo. Pro společnost této velikosti není pokuta 1,25 milionu dolarů mnoho, ale možná tento trest prostě odpovídá porušení zákona. [3b]

CBDC, Regulace

Nigerijské webové stránky CBDC eNaira jsou v provozu

Nigerijská centrální banka spustila internetové stránky s podrobnými informacemi o svém CBDC, eNaira. Uvedla, že eNaira je prostředkem směny i uchovatelem hodnoty a že CBDC se bude používat při maloobchodních platbách a převodech. Občané mohou začít ihned stahovat aplikaci, která obsahuje také integraci bankovních účtů.

Samotná CBDC bude spuštěna 1. října v návaznosti na rozhodnutí banky zaslat místním bankám dokumenty o digitální měně. Dokument popisuje roli, kterou budou banky při změně hrát. Aktivum bude samozřejmě zákonným platidlem a bude mít bezúročný status. Zákaznické a hodnotové transakce budou mít maximální limit.

Centrální banka prohlašuje, že eNaira podpoří finanční inkluzi i místní a mezinárodní obchod. Na webových stránkách je k dispozici sekce, která zobrazuje seznam dostupných obchodníků, i když je v tuto chvíli prázdná. Mezi další funkce patří jednotný platební systém, systém správy účtů, bezkontaktní platby a kompletní peer-to-peer platby. [4a]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: