[Odpolední zprávy] • Salvador po propadu ceny bitcoinu nakoupil • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Chmurná situace na trhu se v posledních 24 hodinách jen prohloubila. Před necelým týdnem primární kryptoměna po posledním zasedání FOMC atakovala hranici 40 000 USD, ale bez úspěchu.

Krajina se razantně změnila a BTC začal rychle ztrácet hodnotu. Nejprve se propadl o 4 000 USD na několikatýdenní minimum 36 000 USD, ale to se ukázalo být jen začátkem. O několik dní později bitcoin klesl o další 2 000 USD a včera se potýkal s cenou kolem 33 000 USD, ale ani to však nebylo všechno.

V následujících několika hodinách se propadl o více než 3 000 USD a poprvé od poloviny července 2021 se dostal pod 30 000 USD. To znamenalo, že kryptoměna ztratila 10 000 USD během zhruba pěti dní.

Většina altcoinů je na tom ještě hůře. Ethereum, které se před několika dny obchodovalo za 3 000 USD, se včera večer propadlo na 2 200 USD. V současné době se ETH nachází poblíž 2 400 USD, ale i tak je to za zhruba týden pokles o více než 600 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Na tohle jsme dlouho čekali, co teď?

Kryptoměny

Salvador po propadu ceny bitcoinu nakoupil

Salvador tento týden nakoupil 500 bitcoinů za 15,37 milionu USD a využil tak prudkého poklesu ceny, aby rozšířil své zásoby této kryptoměny, která je v této středoamerické zemi zároveň zákonným platidlem.

“Salvador právě nakoupil dip!”

– informoval v pondělí na Twitteru prezident země Nayib Bukele, který je nadšencem do bitcoinu, o nákupu provedeném za průměrnou cenu 30 744 USD. Podle údajů společnosti CoinGecko se cena bitcoinu za posledních 24 hodin propadla o celých 9,1 % a poprvé od července 2021 klesla pod 30 000 USD.

Salvador, první země na světě, která přijala bitcoin jako zákonné platidlo, naposledy nakoupil bitcoiny v lednu, celkem 410 bitcoinů za průměrnou cenu 36 585 USD. [2a]

Banky, burzy, firmy

Coinhako získává plnou licenci v Singapuru

Singapurský měnový úřad udělil kryptoburze licenci významné platební instituce, která jí umožňuje poskytovat služby digitálních platebních tokenů (DPT) podle zákona o platebních službách, uvedla společnost.

V Singapuru musí mít kryptoburzy licenci a dohled podle zákona o platebních službách městského státu, a to především kvůli rizikům praní špinavých peněz a financování terorismu. Jedná se o čtvrtou plnou licenci, kterou MAS udělila.

Minulý měsíc získaly dvě další krypto firmy, Revolut a Luno, od MAS předběžné povolení k provozování plně regulovaných krypto služeb v Singapuru. V posledních dvou letech MAS udělila licence a předběžná schválení 11 poskytovatelům služeb digitálních platebních tokenů. [3a]

Binance pozastavuje výběry LUNA a UST

Kryptoburza Binance pozastavila výběry tokenů LUNA a UST, protože stablecoin založený na Terra se snaží obnovit svou vazbu na americký dolar.

Dočasné pozastavení oznámila Binance dnes ráno v příspěvku na blogu, přičemž na vině je “vysoký objem čekajících transakcí na výběr” způsobený přetížením sítě.

“Binance výběry pro tyto tokeny znovu otevře, jakmile budeme považovat síť za stabilní a objem čekajících výběrů se sníží. V dalším oznámení nebudeme uživatele informovat,”

– dodala společnost. [3b]

Instagram společnosti Meta testuje NFT, Facebook plánuje brzy následovat

V rozhovoru s podnikatelem Tomem Bilyeuem ze společnosti Web3 prozradil generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg, že Instagram začal testovat NFT. Podobnou funkcionalitu brzy přijme i jedna z dalších platforem společnosti Meta, Facebook. NFT s rozšířenou realitou budou do Instagram Stories vneseny prostřednictvím firemní technologie Spark AR, která uživatelům umožní promítat digitální umění do fyzických prostor, dodal Zuckerberg.

V pondělním videopříspěvku šéf Instagramu Adam Mosser potvrdil, že vybraná skupina uživatelů z USA bude moci využívat funkce NFT ve svém kanálu, stories a zprávách. Podrobnosti o NFT, pojmenované “digitální sběratelské předměty”, se budou zobrazovat podobně jako označené profily a produkty. Uživatelé na ně mohou kliknout a získat přístup k informacím o tvůrci a majiteli. [3c]

CBDC, Regulace

Čína rozšiřuje testování digitálních jüanů na vybrané nemocnice a platy v Tchien-ťinu

Město Tchien-ťin začalo vyplácet mzdy některých pracovníků finančního odboru v digitálních jüanech a místní čínská média informovala, že vybrané nemocnice v Chang-čou a Kantonu začaly přijímat platby v digitálních jüanech za lékařské ošetření.

Městský finanční úřad v Tchien-ťinu v sobotu vyzval státní zaměstnance, aby si zřídili digitální peněženky v jüanech v rámci příprav na další rozšíření digitálního platebního systému.

Podle místního média Zhejiang Daily začala přijímat digitální platby v jüanech provinční nemocnice tradiční čínské medicíny v provincii Če-ťiang a stala se tak první nemocnicí v Chang-čou, která se do tohoto platebního systému zapojila.

Podle místního média Guangzhou Daily začala digitální jüany přijímat také Guangdongská lidová nemocnice Huifu Branch, která se tak stala první nemocnicí v provincii, která se do zkušebního systému zapojila. [4a]

Nigérie modernizuje CBDC, protože krypto omezení ochromují fintech průmysl

Nigerijská centrální banka (CBN) pokračuje v plánech na modernizaci digitální měny centrální banky země (CBDC), aby ji bylo možné používat na širší škálu zboží a služeb. Zároveň zachovává tvrdá krypto omezení, která ochromují fintech sektor v zemi.

Kontrolor pobočky CBN Bariboloka Koyor vystoupil v pondělí na trhu v nejlidnatějším městě země Lagosu na kampani, jejímž cílem bylo “senzibilizovat” podniky k eNaiře, uvádí zpráva agentury Vanguard. Koyor prohlásil:

“Od příštího týdne se chystá vylepšení aplikace rychlé peněženky eNaira, která umožní provádět transakce, jako je placení účtů za DSTV nebo elektřinu nebo dokonce placení letenek.”

[4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img