10.05.22 Analýza BTC/USD – Na tohle jsme dlouho čekali, co teď?

5
(9)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) se vážně dostal tam, kam jsme chtěli – alespoň část z nás. Po velmi dlouhém čekaní bitcoin plně otestoval S/R pásmo, které se tyčí kolem 30 000 USD. A to je skvělé, protože máme zase s čím pracovat. Máme úvodní reakci kurzu na dotyk s touto úrovní, takže máme brzká a potřebná data, ze kterých lze vycházet.

Zatím ale nelze vynášet žádné velké soudy, protože těch dat je zatím poskrovnu. Respektive nelze odvozovat něco velkého z úvodního dotyku. Dá se však říct, že price action z posledních 24 hodin je očekávatelné.

Terra

Mimochodem, zaregistroval jsem zcela náhodou na sociálních sítích ten crash na stablecoinu terra. Abych řekl pravdu, ten crash mne vůbec nepřekvapil. Naopak jsem předpokládal, že když začne větší panika, schytají to i stablecoiny – to byla docela normálka v předchozím medvědím trhu.

Tenhle drop byl ovšem vážně masivní. Terra padla na 0,6 USD. Tohle muselo být vážně nějaké bláznovství. Určitě tomu dopomohly i nějaké algoritmy. Škoda jen, že se to stalo v noci, protože jsem ještě nezažil, že by se stablecoin nevrátil zpátky na původní hodnotu. Jinak terra není určitě nějaký no name stablecoin. Dle coinmarketcapu drží v rámci stablecoinů 4. příčku. Je ale pravda, že v kontrastu s tetherem je zde tržní kapitalizace prťavá.

Vzdělávací články Kryptomagazinu, které byste si měli přečíst (2. část)

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jak jsem tedy říkal, bitcoin to supportní pásmo kolem 30 000 USD plně otestoval. Což bylo zrovna něco, co jsem přesně chtěl. Plné otestování nám totiž zřetelně ukáže, kolik likvidity se kolem pásma zdržuje – nic komplikovaného na pochopení.

Já bych řekl, že tam bylo likvidity hodně, protože cena šla dolů vážně velmi pomaličku. Čili docházelo k pomalému vykupování nabídky. Nakupující tam prostě byli, ale bez větší iniciativy – s tímhle jsem právě počítal. Nemyslel jsem si totiž, že reakce bude stejná jako v květnu 2021.

BTC

Přiznám se ovšem, že jsem doufal v nějaký spodní knot. Alespoň 30 – 40 % z té pondělní svíce mohl být knot. Pak bychom mohli být spokojení. Leč pondělní červená svíce zavřela zcela v plné podobě. Čili nakupující strana dostala lidově řečeno přes papuli. Respektive nabídka byla strašlivě agresivní – to je ale dáno tou panikou a emocemi.

Proto bych na základě jednoho špatného denního close ještě nevyvozoval žádnou katastrofu. Ten retracement je po podobném dropu racionální očekávat. Samozřejmě nic není jistého. Ovšem trh je již hrozně přeprodaný. Samozřejmě se nejedná o neprůstřelný argument pro odraz, ale ta pomyslná pružina je opětovně dost stlačená.

Indikátory

Denní RSI má dno na 24,6 bodech. Docela solidní hloubka, kde retracementy již většinou začínají. Nebo začíná alespoň pokus o ně.

Závěrem

Nyní nezbývá nic jiného než čekat, jak se s tím trh vypořádá. Nabídka se předvedla v plné síle, ale s tím jsem osobně počítal. Tipl bych si spíše, že bitcoin čeká minimálně několikadenní konsolidace na supportním pásmu. Za sebe mohu říct, že bych něco podobného vítal. Zůstaňte proto trpěliví. Obzvlášť v případě, jestli jste si to vyseděli jako já.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

18 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kycok
Hodnocení článku :
     

K LUNA:

“ Na základě údajů z blockchainového vyhledávače Blockchair je známo, že z peněženky LFG bylo přesunuto 42 530,82827771 BTC.”

“ Podle oznámení LFG byl přesun prostředů určených k zajištění UST nasměrován do rukou profesionálního tvůrce trhu, aby pomohl chránit fixaci UST. To by mělo být docíleno tím, že když cena UST klesne pod dolar, začnou za bitcoinové rezervy nakupovat UST, aby cena opět vzrostla. Naopak při ceně UST nad 1 USD by tyto společnosti nakupovaly BTC.”

“ Dnešní útok na Terra-Luna-UST byl promyšlený a koordinovaný,“ reagoval v průběhu události Manfrini. „Masivní dump 285 milionů UST na Curve a Binance jedním hráčem, následovaný masivními shorty na Luně a stovkami příspěvků na Twitteru.”

Podle mě zde došlo k souhře mnoha faktorů, panika na trhu, ty silné shorty, přesun prostředků (BTC) a extrémní propad stablecoinu, který se aktuálně drží na 0,9$ – pro milovníky LUNA můj pohled:

Pokud se zjistí proč došlo k přesunu BTC, investoři ze Singapuru doleji prostředky v $ na stabilizaci, a změní se v ekosystému pár věcí + dej bůh BTC bude mít aspoň lehký odraz na 40.000$ tak teď je dobrý čas na nákup alespoň na nějaký short term.

jarino2

bla bla UST je letadlo

Fantom

LUNA je pro mne nedůvěryhodný projekt, který se sám zhroutí díky trvalému poklesu ceny BTC. UST nebude dostatečně zajištěn. Brzy zkrachuje i Microstrategy, tak se s tím ale počítá už dopředu – podvodník Saylor, od něj se nedá čekat nic jiného.

Azgard

Mimochodem včera bylo MSTR kandidátem na dump dne – 25%. Nějak se to tomu velkému chlapci boří…

Azgard
Hodnocení článku :
     

Já si včera všiml ještě jedné věci, která si myslím odráží zvyšující se nervozitu trhů obecně. Dolů šlo totiž prakticky všechno. Komodity, zlato, akcie, s tím i indexy, krypto, dokonce i dolar se spíš jen tak plácal-u toho bych čekal rally…. Má někdo nějaký zasvěcený pohled na věc….?

Karel

Tak oproti low 2020 je BTC cca na 10x,takze (zatim) pohoda.Kdezto vetsina shitcoinu ani nedosahla minuleho ATH a uz miri k hodnotam,ktere byly pred dvema lety.
Nechtel bych drzet v bearu ani ty nove shity – SOL,Terra,ale je to kazdeho volba.

Vojtech

Já myslím, že co do dalšího krátkodobého (týdny) vývoje nám hodně napoví zítřejší zveřejnění CPI za duben. Trhy za ten týden už mohutnými výplachy zakalkulovaly případný další nárůst inflace v USA o dobrý 0.5% bod. Když to dopadne lépe, měli bychom se aspoň po zbytek týdne rochnit zas v zelené 🙂 Aspoň doufám, neb jsem při poklesu zase prikupovat btc na swing a dnes ráno jsem neodolal Luně – za 25$ na swing, no neberte to😃

Azgard

Taky mě svrběly ruce, ale u ADA. Jenže jednak nemám ten správný “zabijácký instinkt” a pak si říkám,ono seto beze mě taky nepo…e….:-)Příležitostí bude ještě haba kůk…

an onym

Ada medvěda přežije, kupujme, dokud je ve slevě.

Dom

Hoďte oko na Ergo 😉 můj kůň pro příští bull run, každý ať si udělá obrázek sám.

Karel

Kup si Lunu to je dip jako krava -80% za dva dny.

Martin

.

Poslední editace 17 dní před přes Martin
Martin

Tak co LUNA za 25 dobrej kauf?

LHTS

dnes je za 5 dolaru… P.S. Skoro to vypada, ze utok na LUNA souvisi s celkovym propadem trhu.

LHTS

U altcoinu obecne je dobre si po tak velkem masivnim dumpu nejakou chvili pockat. Luna je nyni za 5 dolaru.

Lhts
Hodnocení článku :
     

To Etherum se nezkutečně drží přechod na proof of stake zřejmě nese ovoce

Jaroslav

Vy tady píšete že dlouho očekávaný propad no to snad není možný 😂 já nevím jak vy ale podle toho co sleduju poslední dva dny tak to spíš vypadá že z těch kryptoměn nezbude kámen na kameni já jich držím několik a těžko hledat správná slova kam to zašlo a Jak to tak pozoruju tak pád samozřejmě nekončí prostě katastrofa 😉✌️

Fantom

Tohle je jenom začátek, ceny půjdou na hodnoty z před bull-runu a u mnohých i hodně pod. Tohle je čištění trhu, ale zatím jsme jen na začátku, propady budou mnohem hlubší a většina coinů zanikne – půjde pozvolna na technickou nulu. Ty co přežijí ale přinesou v budoucnu obrovské zisky.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: