[Odpolední zprávy] • Rusko chce omezit nákupy kryptoměn neakreditovanými investory • a další články

3
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Říjen je pro Bitcoin i nadále velmi příznivým měsícem, alespoň prozatím. Primární kryptoměna se na jeho začátku nacházela na úrovni něco málo přes 43 000 USD, ale jen během prvních dnů vyskočila na úroveň kolem 48 000 USD, kde se na chvíli zastavila. Po krátkém ústupu o 1 000 USD se opět rozjela a poprvé od začátku září se dotkla 50 000 USD. Tentokrát však nad tuto úroveň pronikla a přiblížila se k 52 000 USD.

Býci ještě neskončili, protože aktivum stále tlačili na sever. To vyústilo v další působivý nárůst, který BTC vynesl na denní maximum těsně pod 56 000 USD.

Altcoiny také v posledních dnech poskočily výše vůči dolaru. Například Ethereum se během propadu na konci září propadlo hluboko pod 3 000 USD. Od té doby však druhá největší kryptoměna získala zpět více než 700 USD a v současnosti se nachází nad 3 600 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – rezistence proražena, co dále?

Kryptoměny

Shiba Inu překonává Litecoin, Chainlink a Bitcoin Cash podle tržní kapitalizace

Shiba Inu (SHIB), kryptoměna inspirovaná plemenem loveckého psa z Japonska, se nyní dostala mezi 15 největších kryptoměn podle tržní kapitalizace. Podle údajů společnosti CoinMarketCap tato kryptoměna, kterou koncem roku 2020 vytvořil anonymní vývojář jménem Ryoshi, nyní trumfla Litecoin, Chainlink a Bitcoin Cash.

SHIB je pouhých 18 % od znovuzískání svého historického maxima z 10. května.

Napodobenina Dogecoinu za pouhý týden vzrostla o více než 300 procent a stala se nejvýkonnější kryptoměnou v prostředí mimořádně silného zájmu maloobchodníků. Denní objem Shiba Inu dosáhl 19,4 miliardy dolarů a v současnosti je nejobchodovanější kryptoměnou na Binance, Coinbase a Huobi.

Dogecoin, původní psí meme coin, se za posledních 24 hodin propadl o 5 %. [2a]

Influencer David Gokhshtein upozorňuje na masivní vzestup DOGE, SHIB, FLOKI

Generální ředitel společnosti PAC Protocol David Gokhshtein na Twitteru upozornil na to, že v posledních dnech masivně vzrostly ceny společností SHIB a FLOKI.  David Gokhstein, rovněž bývalý republikánský kandidát do Kongresu, ve svém nedávném tweetu zmínil nejpopulárnější meme mince, které pumpuje Elon Musk.

Shiba Inu (SHIB) a Floki Inu (FLOKI), stejně jako Dogecoin, se inspirovaly japonským psím plemenem Shiba Inu. Za poslední týden SHIB vykázal ohromující vzestup, když vystřelil o neuvěřitelných 317,35 %.

Rally byla nejprve poháněna zprávou o anonymní velrybě, která o víkendu koupila šest bilionů a poté tři nákupy v celkové hodnotě 276 miliard SHIB. [2b]

Banky, burzy, firmy

Konkurent Ripple, společnost Stellar, uzavřela partnerství se společností MoneyGram

Nadace Stellar Development Foundation, nezisková společnost se sídlem v Delaware, která podporuje vývoj protokolu Stellar, uzavřela partnerství se společností MoneyGram, která se zabývá převody peněz.

USD Coin, druhý největší stablecoin, který byl spuštěn na blockchainu Stellar na začátku února, bude sloužit jako překlenovací měna pro usnadnění rychlých plateb. Za vypořádání transakcí bude zodpovědná banka United Texas Bank, která zajistí okamžitou konverzi USD stablecoinu na fiat měny (a naopak).

Pilotní fáze projektu bude zahájena ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku. Není jasné, kdy bude služba dostupná celosvětově. Stellar Lumens (XLM) na základě této zprávy posílil o více než 15 %. [3a]

CBDC, Regulace

Finanční hlídací psi vítají vyšetřování SEC týkající se obchodování zasvěcených osob ve Fedu

Nezisková nezávislá organizace Better Markets, která podporuje veřejný zájem o finanční trhy, oznámila, že by uvítala jakoukoli akci Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), která by vyšetřovala obchodování zasvěcených osob ve Fedu.

Dennis Kelleher, spoluzakladatel a prezident Better Markets, 6. října uvedl, že důkladné a nezávislé vyšetřování ze strany SEC je tak důležité. Uvedl, že organizace vítá, že SEC de facto potvrdila vyšetřování obchodování během pandemie ze strany řady vedoucích představitelů Federálního rezervního systému. [4a]

Australský daňový úřad varuje: daňoví poplatníci mají na háku daň z příjmů z kryptoměn

Australský daňový úřad varuje investory do kryptoměn, aby znali své oznamovací povinnosti, a vyjadřuje obavy z nedostatečného dodržování předpisů a z toho, že mnozí investoři si možná neuvědomují, že kryptoměny jsou zdaňovány podobně jako obchodování s akciemi.

V odpovědi na otázky senátního výboru pro Austrálii jako technologické a finanční centrum australský daňový úřad (ATO) uvedl, že se domnívá, že v zemi existuje velké množství nesprávných hlášení o obchodování s kryptoměnami, které jsou z velké části způsobeny spíše nepochopením než záměrným nedodržováním předpisů.

Podle jeho pokynů podléhají soukromí daňoví poplatníci režimu daně z kapitálových výnosů (CGT) při každém prodeji, směně nebo výměně kryptoměn a čistý kapitálový zisk nebo ztrátu musí uvést ve svém daňovém přiznání. Pokud však daňoví poplatníci drží kryptoměnu alespoň 12 měsíců, mají nárok na slevu na CGT a případné zisky nebo ztráty lze započítat proti kapitálovým ziskům z jiných investic. [4b]

Rusko chce omezit nákupy kryptoměn neakreditovanými investory

Předseda výboru ruské Státní dumy pro finanční trhy Anatolij Aksakov tvrdí, že Rusko musí přijmout nové zákony, které by chránily drobné investory před možnými ztrátami při investování do kryptoměn, uvedla ve středu místní tisková agentura Interfax.

Za tímto účelem prý zákonodárci v parlamentu země zvažují novou legislativu, která by omezila investice do kryptoměn ze strany neakreditovaných investorů, uvedl.

Úředník své poznámky pronesl během akce podporované Ruskou centrální bankou, která byla věnována ochraně finančních spotřebitelů. [4c]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: