07.10.21 Technická analýza BTC/USD – rezistence proražena, co dále?

3.8
(12)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes tři roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Momentálně se však maximálně věnuji měnové politice. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Bitcoin (BTC) včera prorazil skrze rezistenční konfluenci a jakmile k tomu došlo, ještě jsem stihl udělat krátký update. Tím posledním průrazem se hodně změnilo, protože nám tím trh dal jasně najevo, že chce otestovat dřívější all time high. Minimálně k tomu Bitcoin nepochybně spěje. Leč ještě nějaké překážky na cestě jsou. S tím je nutno kalkulovat.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Bitcoin velmi snadno prorazil skrze rezistenční konfluenci. Až to bylo docela podezřelé, že zde nebyla mnohem urputnější obrana. Objemy byly během toho průrazu velmi silné, což je snadno zpozorovatelné na intradenním grafu. I objemy za celý den nejsou rozhodně malé, spíš rozhodně nadprůměrné. Podoba svíce je impulsní, po čemž lze očekávat, že pozitivní momentum zůstane.

BTC

Leč intradenní grafy už si žádaly mírně zchladit. To se nyní děje, ale s velkou mírou. Technicky by bylo super, když bychom otestovali čerstvě proraženou rezistenci. Tím bychom měli naprostou jistotu, že je hladina support. Viděli bychom na vlastní oči, jak je urputná obrana levelu. V téhle situace je to pořád risk, protože se v historii běžně stávalo, že proražené rezistence byly vzápětí ztraceny.

Nemyslím si, že se to stane, ale to riziko musí mít každý na paměti. V každém případě by si trh měl „odpočinout“ a nic neuspěchat.

Indikátory

Denní RSI dosáhlo hraničních 70 bodů, kde došlo k mírné negativní reakci. Takže zatím nic velkého a trh je na dobré cestě. Co se týká MACD, pozitivní momentum stabilně sílí.

Závěrem

Bitcoin čeká ještě pár překážek, ale to si rozebereme až večer na streamu. Bitcoinu každopádně velmi pomohlo, že akciový trh zůstal stabilní a dolarový index pouze konsoliduje. Krátkodobě se tedy trhy asi dostávají do risk-on fáze. Uvidíme, jak dlouho to vydrží.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

12 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: