Odpolední zprávy • Rusko a boj o zákaz kryptoměn • Portugalsku se překlenutí strachu začíná vyplácet • Většina finančních hráčů Lucemburska se přikloní ke kryptoměnám jako je Bitcoin

5
(3)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Zákaz bitcoinu v Rusku je „stejný jako zákaz internetu“, říká ruský ministr financí

Ministr financí také údajně řekl, že začít s regulací odvětví kryptoměn co nejdříve, je mnohem lepší než jej zakázat, protože by to vládě umožnilo konečně monitorovat trh a zvýšit rozpočet země pomocí daní z těžby kryptoměn.

“Co je na tom špatného, ​​nechápu, proč by to mělo být zakázáno,” řekl Siluanov na briefingu a dodal, že pro zdanění trhu existuje snadné řešení. Vláda by podle ministra měla držet daně z realizovaných zisků z množství uložených a vybraných fiat aktiv.

Centrální banka naopak požaduje úplný zákaz kryptoaktiv a tvrdí, že to vytváří rizika, především pro občany a může to „infikovat“ finanční instituce, banky a také vytvořit neprůhledný trh.

Celý článek v češtině ZDE.

Portugalsko se pomalu stává rájem bitcoinerů

Malá, slunná země nedávno přivítala u svých břehů bitcoinery a krypto průmysl, nulová daň je totiž obrovským lákadlem.

Zatímco Švýcarsko je v centru pozornosti díky nejpřívětivější jurisdikce pro kryptoměny v Evropě, Portugalsko zrychluje tempo. Roste v něm krypto komunita i výhody z ní plynoucí.

Portugalské vítání bitcoinerů začalo již před šesti lety. Zákon z roku 2016 portugalského daňového úřadu rozhodl, že kryptoměny nejsou považovány za měny, nejsou v Portugalsku zákonným platidlem, a proto nepodléhají dani.

Počáteční strach se podle dostupných informací obrací ve prospěch země, krypto velryby jsou zde sice anonymní, ale utrácejí své peníze za domy, utrácejí své bitcoiny za všechno, a to je jistě lepší, než kdyby to dělali jinde.

61 % lucemburských finančních hráčů se v roce 2022 bude dle Pwc poohlížet po krpytoměnách

Ze zprávy vydané společností PwC Luxembourg vyplývá, že 61 % ze 123 finančních hráčů sídlících v Lucembursku „se vydává na cestu směrem ke kryptoměnám nebo se na ní bude připravovat.

Zpráva přichází těsně po rozhodnutí konkurenční firmy KPMG Canada přidat bitcoiny (BTC) a Ethereum ( ETH ) do svých rezerv. Zdá se, že Velká čtyřka v kryptoměnách vidí potenciál.

Lucembursko je malá evropská země, která výrazně převyšuje svou váhu v odvětví finančních služeb a blockchainu. V roce 2021 premiér prohlásil, že si přeje, aby se Lucembursko stalo „digitálním průkopníkem“ v oblasti blockchainu.

Zdroje:
Cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img