[Odpolední zprávy] • Riziko phishingu se zvyšuje, společnost Celsius potvrdila únik e-mailů klientů • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Kryptotrh je známý svou volatilitou a bitcoin to dokázal i v uplynulém týdnu. Dne 20. července se toto aktivum nacházelo nad hranicí 24 000 USD, což byl lokální vrchol, ale v následujících dnech kleslo o téměř 4 000 USD a 26. července dosáhlo týdenního minima 20 700 USD.

Komunita očekávala ještě větší výkyvy cen, protože americký Fed měl oznámit poslední zvýšení úrokových sazeb. Volatilita skutečně přišla, ale na rozdíl od předchozích dob BTC zamířil na sever.

Během několika hodin překonal hranici 22 000 USD a dotkl se 23 000 USD. Další zprávy z USA jej posunuly dále vzhůru, neboť Joe Biden prohlásil, že druhé po sobě jdoucí záporné čtvrtletí z hlediska HDP, obvykle označované jako recese, recesí ve skutečnosti nebylo.

Bitcoin reagoval okamžitým růstem ceny na 24 500 USD, což se stalo novou nejvyšší cenovou úrovní od 13. června. Od této chvíle mírně ustoupil.

Také altcoiny jsou opět dobře v zelených číslech. Ethereum vede s 6% nárůstem na více než 1 700 USD. Před několika hodinami se druhá největší kryptoměna dokonce obchodovala v blízkosti 1 800 USD, což je její vlastní několikatýdenní maximum. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Oslabení po agresivním růstu

Kryptoměny

Návrh Apecoin na financování 24hodinového zpravodajského webu BAYC získal souhlas komunity

Apecoin (APE), nativní token ekosystému Bored Ape Yacht Club (BAYC), bude použit k financování Bored Ape Gazette, 24hodinového zpravodajského webu, který pokrývá tvůrce BAYC, společnost Yuga Labs, a APE DAO.

Návrh nazvaný AIP-70, který zahrnuje přidělení části prostředků z ekosystému projektu na vylepšení zpravodajského webu, byl ve čtvrtek schválen komunitou. Celkové náklady na aktualizaci a provoz webu Bored Ape Gazette by měly v prvním roce činit 150 000 dolarů.

Nadace Apecoin bude nyní pracovat na realizaci návrhu v souladu s protokoly správy decentralizované autonomní organizace (DAO). Webové stránky budou rovněž obsahovat cenový graf Apecoin, DAO tracker, který monitoruje hlasování o správě, kalendář APE a živý prodejní ticker zobrazující aktivitu napříč všemi projekty Yuga Labs. [2a]

Banky, burzy, firmy

Výrobce bitcoinových rigů Canaan brzy nasadí vlastní těžbu v USA

Čínský výrobce kryptoměnových rigů Canaan rozšiřuje své těžební aktivity a brzy zahájí vlastní nebo společnou těžbu v USA, řekl ve čtvrtek v rozhovoru pro Forkast Edward Lu, senior viceprezident společnosti Canaan.

“V současné době skutečná produkce, resp. příjmy pocházející z vlastní těžby nebo společné těžby, pocházejí v tuto chvíli z Kazachstánu a brzy uvidíte i další trhy,”

– uvedl Lu a dodal, že USA jsou v přípravě jak pro prodej, tak pro těžbu.

V lednu společnost Canaan uvedla, že v Kazachstánu nasadila více než 10 000 těžebních strojů.

“Těžbě v Kazachstánu se daří a postupuje rychleji a očekáváme také velký růst,”

– řekl Lu. [3a]

Fed požaduje, aby společnost Voyager odstranila “nepravdivé” tvrzení, že vklady jsou pojištěny u FDIC

Poskytovatel úvěrů Cypto Voyager Digital byl vyzván, aby odstranil “nepravdivá a zavádějící” tvrzení, že vkladové účty jeho uživatelů jsou pojištěny u FDIC.

Ve společném dopise, který 28. července napsali Seth Rosebrockfrom & Jason Gonzalez, asistenti generálního poradce Federálního rezervního systému a Federální korporace pro pojištění vkladů (FDIC) společnosti Voyager Digital, autoři uvedli, že tato prohlášení “pravděpodobně uváděla v omyl a spoléhali se na ně” zákazníci, kteří si u společnosti Voyager uložili finanční prostředky a nyní k nim již nemají přístup.

“Tato prohlášení jsou nepravdivá a zavádějící a na základě informací, které máme k dispozici, se zdá, že tato prohlášení pravděpodobně uvedla v omyl a spoléhali se na ně zákazníci, kteří si u společnosti Voyager uložili své prostředky a nyní k nim nemají okamžitý přístup.”

[3b]

Riziko phishingu se zvyšuje, společnost Celsius potvrdila únik e-mailů klientů

Vkladatelé společnosti Celsius by se měli mít na pozoru před phishingovými podvody poté, co společnost odhalila, že při úniku dat třetí strany došlo k úniku některých dat jejích klientů.

Společnost Celsius zaslala 26. července svým zákazníkům e-mail, ve kterém je informovala, že seznam jejich e-mailů unikl zaměstnanci jednoho z dodavatelů služeb správy obchodních dat a zasílání zpráv.

Podle společnosti Celsius k narušení došlo ze strany inženýra platformy pro zasílání zpráv Customer.io, který data vyzradil třetí straně – špatnému subjektu.

“Nedávno jsme byli informováni naším dodavatelem Customer.io, že jeden z jeho zaměstnanců získal přístup k seznamu e-mailových adres klientů společnosti Celsius,”

– uvedla společnost Celsius ve svém e-mailu zákazníkům. Únik dat je součástí stejného vpádu, při kterém v červnu unikly e-mailové adresy zákazníků společnosti OpenSea. [3c]

CBDC, Regulace

Spojené království navrhuje rozšířit zákony o vlastnictví, aby “uznávaly a chránily” kryptoměny

Spojené království pokračuje v úsilí o vytvoření regulačního rámce pro kryptoměny a předkládá různé návrhy. V tomto směru zveřejnila regionální právní komise konzultační dokument zaměřený na určení vlastnictví kryptoměn s cílem chránit práva uživatelů.

Konzultační dokument zveřejněný 28. července uvádí, že je třeba stanovit pokyny pro uznávání a ochranu kryptoměn v digitalizovaném světě, a zároveň zdůrazňuje, že digitální aktiva hrají v moderní společnosti důležitou roli.

Konzultační dokument ve stručnosti shrnuje, jak se vlastnické právo Spojeného království vztahuje a mělo by se vztahovat na kryptoměny. Komise uznávají, že nehmotné vlastnosti digitálních aktiv neumožňují jejich klasifikaci jako tradičního majetku. [4a]

Problémy EU: Nedostatek odborníků na šifrování znepokojuje Evropskou unii

Evropská unie má k dispozici nedostatek odborníků na kryptografii, kteří by pomohli regulovat trh s kryptoaktivy. Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) se potýká s obtížemi při najímání odborníků, kteří by pomohli určit, jakými pravidly se musí odvětví kryptoměn v Evropské unii řídit.

José Manuel Campa v rozhovoru pro Financial Times uvedl, že nedostatek odborníků na kryptografickou sféru v EU vyvolává v orgánu odpovědném za dohled nad bankovním sektorem EU “velké obavy”. Předseda orgánu EBA poznamenal, že nedostatek odborníků brání vypracování pokynů, které je třeba zavést do roku 2025.

Regulace trhu s kryptoměnami patří mezi priority Evropské unie. Tato politicko-ekonomická unie zastupuje 27 zemí regionu. Nedávno dokončila legislativní balíček Markets in Crypto Assets (MiCA), jehož cílem je zavést řadu nových norem, zejména pro používání stablecoinů. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

To jste vtipnej. Kdybyste jen tušil, kdo všechno prodává vaše data? Naprosto seriózní instituce z nekrypto odvětví. A děje se to odjakživa. Ono se za ně totiž dobře platí. Tak zase klid s tím krypto stylem. A od koho Jarda opisuje?

spot_img