[Odpolední zprávy] • Problémy sítě Solana zhoršuje malwarová hrozba • a další články

4
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítáme vás u dalšího přehledu kryptozpráv:

TRHY

Ještě před necelým týdnem se primární kryptoměna obchodovala sebejistě nad 20 000 USD a dokonce zaznamenala několikatýdenní maximum severně od 20 500 USD. Zpráva o zaměstnanosti v USA však obrátila karty a posunula BTC zhruba o tisícovku na jih, přestože předčila očekávání.

Bitcoin jako takový vstoupil do víkendu v pásmu mezi 19 000 a 20 000 USD a celý víkend se v něm pohyboval. V pondělí se situace nezměnila, ale před několika hodinami začal BTC opět klesat. Tentokrát klesl pod 19 000 USD a zaznamenal osmidenní minimum. Aktuálně bitcoin znovu získal půdu pod nohama a stojí nad touto hranicí.

Ethereum se po téměř 2% poklesu ceny nachází pod hranicí 1 300 USD. [1]

Technická analýza: XAU (zlato) – Zlato testuje support, odraz před námi?

Kryptoměny, metaverse, NFT

Problémy sítě Solana zhoršuje malwarová hrozba

Problémy, kterým čelí síť Solana a investoři do její mince SOL, se prohlubují, protože nejnovější hrozbou se stal nový kmen malwaru. Uživatelé peněženky Solana Phantom se stali terčem malwaru, který se je snaží oklamat a přimět je k instalaci aktualizace.

Podle posledních zpráv škodliví aktéři uživatelům peněženky Solana rozesílají NFT, které napodobují upozornění na novou bezpečnostní aktualizaci Phantomu. V případě instalace může malware kradoucí data vést ke krádeži z kryptopeněženky.

Útok probíhá již několik týdnů a uživatelům Solany jsou zasílány NFT s názvy “PHANTOMUPDATE.COM” nebo “UPDATEPHANTOM.COM”. Obsahují varování, že neprovedení aktualizace může mít za následek ohrožení systému nebo krádež kryptoměn “v důsledku zneužití sítě Solana hackery”. [2a]

Bitcoinové velryby hromadí, jak je stanoveno dno bear marketu

Ve své týdenní zprávě o analýze na řetězci z 10. října Glassnode uvedl, že Bitcoin v posledních týdnech “zůstal pozoruhodně stabilní” ve srovnání s tradičními trhy aktiv, jako je forex, volatilní akcie a úvěry.

Dodala, že na pozadí zvyšování úrokových sazeb centrálními bankami, zběsilé inflace a silného amerického dolaru byla volatilita Bitcoinu nezvykle nízká. Zpráva porovnávala současné tržní podmínky s předchozími minimy medvědího trhu.

Zpráva porovnávala dva grafy, jeden z medvědího trhu mezi zářím 2018 a dubnem 2019 a současný, který začal v dubnu 2022. Byly si až neuvěřitelně podobné, v každém z nich došlo ke kapitulaci a růstu medvědího trhu. [2b]

Brazilský daňový úřad eviduje 12 000 institucionálních držitelů kryptoměn

Kryptoměny se v Brazílii stávají mainstreamem – 7,8 % obyvatel země (přibližně 16 milionů lidí) vlastní kryptoměny. V důsledku toho burzy jako Binance, Crypto.com a Coinbase v Brazílii prudce rostou. Brazílie se stává hlavním kryptotrhem Latinské Ameriky, protože podle záznamů má více než 12 000 brazilských společností kryptoměnové podíly.

Brazilský daňový úřad zveřejnil srpnové údaje, které ukazují nejvyšší počet držení, jaký byl kdy zaznamenán. Kromě toho v srpnu v souvislosti s vysokou mírou inflace v zemi došlo ke zvýšenému přijetí kryptoměn. Podle zpráv Receita Federal do Brazil (RFB) zaznamenala v srpnu 2022 12 053 společností, které v rozvaze deklarovaly kryptoměny.

Ze zprávy RFB vyplývá, že nejvyšší podíl mezi držiteli kryptoměn má Bitcoin, přičemž těsně za BTC následuje stablecoin Tether. Srpnová čísla jsou navíc zatím nejvyšší – oproti červencovému číslu 11 360 se zvýšila o 6,1 %. [2c]

Banky, burzy, firmy

McDonald’s ve městě Lugano začíná přijímat bitcoiny uprostřed medvědího trhu

Podle všech dob mainstreamového přijímání kryptoměn začal řetězec rychlého občerstvení McDonald’s v Luganu přijímat platby v bitcoinech. Zpravodajský server sdílel video, na kterém zákazníci platí za své objednávky Bitcoinem prostřednictvím elektronického kiosku McDonald’s.

Přední hráči v krypto průmyslu se zasazují o mainstreamové přijetí kryptoměn pro místní platby, platby napříč zeměmi a převody peněz. V reakci na to vstoupilo na trh mnoho případů krypto použití. Od USA až po Austrálii a další krypto firmy vyvíjejí aplikace, které napomáhají používání kryptoměn pro různé platební možnosti.

Během přehrávání videa se na pokladním automatu objevilo logo Tether (USDT), které ukazuje, že McDonald’s přijímá také stablecoiny. [3a]

Coinbase získává licenci DPT pro provoz v Singapuru

Singapurská centrální banka The Monetary Authority of Singapore udělila společnosti Coinbase zásadní souhlas, který jí umožňuje nabízet své služby v Singapuru.

V nedávné tiskové zprávě kryptoburza Coinbase oznámila, že firma obdržela od singapurských úřadů regulační souhlas. Firma získala od Singapurského měnového úřadu (MAS) zásadní schválení (IPA), které jí dále umožní rozšířit svou základnu a nabízet řadu krypto služeb svým singapurským klientům a investorům.

Díky této licenci bude Coinbase v Singapuru nabízet regulované produkty a služby v oblasti digitálních platebních tokenů. Podle Financial Times Sopnendu Mohanty, vrchní fintechový úředník MAS, již dříve prohlásil, že regulační orgán uzákonil “bolestivě zdlouhavý a přísný licenční proces pro instituce, aby zakázal špatné chování rozmáhající se v kryptografickém sektoru”. [3b]

CBDC, regulace

Portugalsko chce od příštího roku zdanit krátkodobé zisky z kryptoměn

Portugalská politika, která se odklonila od nulových daní z kryptoměn a přešla k odvodům z kryptoměn, vstoupí do další kapitoly, protože politici se zaměřují na majitele krátkodobých kryptoaktiv. Vláda plánuje další formu zdanění kryptoměn, která rozšíří její stávající politiku.

Podle agentury Bloomberg portugalská vláda pokračuje v plánech na zdanění zisků z kryptoměn, které obyvatelé drží méně než rok. Jedná se o součást návrhů uvedených v rozpočtu země na rok 2023. V rámci tohoto kroku bude na zisky z kryptoměn držených po dobu kratší než 12 měsíců uvalena 28% daň.

Tento navrhovaný zákon bude pro Portugalsko znamenat významnou změnu politiky v oblasti zdanění kryptoměn. Dříve země vybírala daně pouze z digitálních aktiv získaných z profesních nebo obchodních zdrojů. Držení kryptoměn po libovolně dlouhou dobu nepředstavovalo zdanitelnou událost. Kryptoměny, držené déle než rok, jsou však stále osvobozeny od jakéhokoli daňového zatížení. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img