[Odpolední zprávy] • Poptávka po těžebních zařízeních se ve Vietnamu ztrojnásobila • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

V posledních dnech se BTC dařilo a aktivum se hezky zotavilo z poklesu ceny pod 47 000 USD v polovině týdne. Ve skutečnosti několikrát zaútočilo na hranici 50 000 USD a po posledním z nich se dokonce dostalo až na 51 000 USD.

Tento cenový vzestup byl relativně krátkodobý, protože medvědi mu nedovolili pokračovat vpřed. V následujících dnech Bitcoin klesl pod kýženou hranici 50 000 USD a sestoupil až na úroveň těsně nad 49 000 USD.

V uplynulých 24 hodinách se však situace opět změnila. Během několika hodin získal BTC na hodnotě zhruba 2 000 USD. Výsledkem bylo krátkodobé překročení hranice 52 000 USD, což se stalo novým nejvyšším cenovým bodem od korekce v polovině května.

Většina altcoinů si v neděli také vzala den volna, což se projevilo netypickým nedostatkem volatility. V posledních 24 hodinách se však situace zdá být zcela jiná. Ethereum přidalo 2 % hodnoty a opět se přiblížilo 4 000 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Bitcoin útočí na klíčovou rezistenci

Podívejte se také na náš discord server

Kryptoměny

Poptávka po těžebních zařízeních se ve Vietnamu ztrojnásobila

S opětovným prudkým nárůstem ceny Bitcoinu zaznamenávají těžební aktivity zvýšený zájem také v několika regionech po celém světě. Ve Vietnamu se poptávka po těžebních zařízeních zvýšila od začátku září, tedy v období, kdy se Bitcoin začal etablovat nad hranicí 50 000 USD, uvádí Vnexpress.

Podle Quang Thuana, provozovatele obchodů s těžebními rigy, se poptávka po tomto zařízení na začátku září oproti minulému měsíci ztrojnásobila.

Zvýšená poptávka po těžebních aktivitách poukazuje na možnost, že investoři budou moci dosáhnout zisku. Pozoruhodné je, že od května se hodnota Bitcoinu výrazně propadla v důsledku zvýšených represí ze strany jurisdikcí, jako je Čína. [2a]

Banky, burzy, firmy

Nyní můžete na kryptoburze FXT razit NFT

Zatímco většina objemu obchodů s NFT se odehrává na trhu OpenSea, kryptoburzy si začínají uvědomovat, že mohou podobnou službu nabídnout přímo milionům svých uživatelů.

Jednou z takových burz je FTX, jejíž rudimentální tržiště se chystá otevřít v širším měřítku. Generální ředitel FTX Sam Bankman-Fried dnes na Twitteru uvedl, že jejím nejnovějším vývojem je nabídka možnosti razit NFT přímo na burze.

To znamená, že uživatelé FTX mohou vytvářet svá vlastní umělecká díla a razit je jako NFT na burze a prodávat je v rámci jejího tržiště. To se týká i amerických uživatelů prostřednictvím FTX.US. [3a]

Cardano čelí kritice po upgradu testovací sítě Alonzo

Tým Cardano začátkem září oznámil, že funkce chytrých smluv je nyní k dispozici na Alonzo Testnet. Po nasazení chytrých smluv je na 12. září naplánována implementace upgradu mainnetu Alonzo.

V tweetovém vlákně zastánce Etherea Anthonyho Sassana ze 4. září se však objevila řada snímků obrazovky, které odhalily problém se souběžností nalezený na decentralizované burze (DEX) Minswap založené na Cardanu. DEX se stala první aplikací Dapp, která byla spuštěna v testovací síti Cardano 4. září.

Problémy se souběžností se často projevují tak, že znemožňují interakci více uživatelů s programem nebo protokolem současně. V případě Cardana problém pravděpodobně pramení z absence “Cardano Virtual Machine” – globálního stavu podobného virtuálnímu stroji Etherea – který umožňuje souběžné provádění operací s chytrými kontrakty. [3b]

CBDC, Regulace

Americká SEC vydává nové varování pro investory před podvody s kryptoměnami

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) zveřejnila nové upozornění na investiční podvody spojené s digitálními aktivy a kryptoměnami. Oznámení, které sdílí Úřad pro vzdělávání a obhajobu investorů SEC a Pracovní skupina pro retailovou strategii Odboru vymáhání práva, upozorňuje na “ničivé ztráty”, kterým čelí retailoví investoři v důsledku podvodů.

Jako hlavní příčinu rostoucího počtu podvodů a zneužití přisoudila SEC “rostoucí popularitě” prvotních nabídek mincí, včetně kryptoměn, mincí a tokenů. SEC rovněž uvedla, že prudký nárůst cen některých digitálních aktiv byl pro podvodníky klíčovým faktorem, který lákal nic netušící investory. [4a]

Komise SEC zahájila vyšetřování společnosti Uniswap Labs

V dalším znamení rostoucího regulačního tlaku na kryptografický průmysl vyšetřuje americká Komise pro cenné papíry a burzy společnost Uniswap Labs, která stojí za stejnojmennou decentralizovanou burzou, informoval v pátek deník Wall Street Journal.

S odvoláním na osoby obeznámené se záležitostí zpráva uvádí, že SEC hledá informace o tom, jak investoři používají Uniswap – největší decentralizovanou burzu na světě – a jak je platforma uváděna na trh. Vyšetřování je v počáteční fázi a nemusí přinést žádné obvinění z jakéhokoli pochybení.

Mluvčí společnosti Uniswap uvedl, že se společnost “zavázala dodržovat zákony a předpisy, kterými se řídí naše odvětví, a poskytovat regulačním orgánům informace, které jim pomohou při jakémkoli vyšetřování”. [4b]

Indie zvažuje klasifikaci kryptoměn jako komodit

Zdá se, že indická vláda konečně dosáhla určitého pokroku, pokud jde o regulaci a legalizaci kryptoměn. Místní média informují, že vláda zvažuje klasifikaci kryptoměn jako komodit. To by bylo doprovázeno pro ně typickou regulací, včetně zdanění a analýzy způsobu jejich využití.

Deník Economic Times jako první přinesl zprávu, že nový návrh zákona klasifikuje tuto třídu aktiv jako komodity. Mnohé se však zdá být nejasné a jedná se pouze o vyjádření osob blízkých této záležitosti.

Klasifikace kryptoměn jako komodit, a nikoliv jako měny, by mohla vyřešit více problémů, které indická vláda s trhem má. Ta Bitcoin nepovažuje za zákonné platidlo a důrazně zastává argument, že měny by měla vydávat pouze centrální banka. [4c]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: