[Odpolední zprávy] • PlanB připouští cílovou cenu BTC 98,000 USD za listopad jako “první miss” • a další články

3.8
(6)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Primární kryptoměna byla včera na cestě k 60 000 USD. Od atakování této kýžené úrovně ji dělilo zhruba 500 USD, ale nepodařilo se jí to a o několik hodin později se situace razantně změnila. Bitcoin se během několika hodin propadl o 5 000 USD na vnitrodenní minimum 54 300 USD.

Tento cenový propad se shoduje s podobným vývojem na světových akciových trzích. Podnícený obavami z nové varianty COVID-19 přicházející z některých afrických zemí, futures kontrakty na Dow Jones, S&P 500, Nasdaq a další populární indexy prudce klesly.

Ethereum včera v jednu chvíli překročilo hranici 4 500 USD, ale výrazná korekce o více než 400 USD jej prozatím srazila pod 4 100 USD. [1]

Technická analýza: BCH/USD – postup zamítnut, vracíme se k supportu?

Přehled trhu: Vánoční výprodej pokračuje ve víkendu!

Kryptoměny

PlanB připouští cílovou cenu BTC 98,000 USD za listopad jako “první miss”

Populární kryptoanalytik si pro konec tohoto měsíce vytkl za cíl dosáhnout ceny 98 000 USD za jednu minci BTC. Ještě minulý týden trval na tom, že tento cenový cíl je stále možný, i když trhy klesaly.

PlanB správně předpověděl, že BTC v srpnu dosáhne 47 000 USD a v září 43 000 USD. Mírně minul cíl 63 000 USD pro říjen, ale řekl, že tříprocentní “zaokrouhlovací chyba byla dostatečně blízko”.

Nyní tento pseudonymní nizozemský investor tvrdí, že jeho předpověď na tento měsíc ve výši 98 000 USD “bude pravděpodobně první chybou”, jak uvedl 25. listopadu na Twitteru. Přesný důvod neúspěchu neuvedl. [2a]

South Park si v nejnovější epizodě dělá legraci z Bitcoinu

Slavný americký animovaný sitcom South Park si ve své nejnovější epizodě, která se odehrává v budoucnosti, dělá legraci z BTC. V epizodě o postpandemické situaci v zemi, která byla odvysílána ve čtvrtek, se tvůrci rozhodli ukázat dohlednou budoucnost a moderní technologie, které se v ní vyvíjejí.

V epizodě dospělý Stan Marsh, jedna z hlavních postav seriálu, platí za pobyt v malém motelu Super 12 pomocí BTC. Situace se odehrává za 40 let. Pokladní Stanovi řekne, že přijímají pouze Bitcoin a další kryptoměny, protože se svět rozhodl upustit od zmanipulovaného centralizovaného bankovnictví.

Ale zatímco někteří pozorovatelé podporující blockchain si možná mysleli, že si tvůrci v epizodě udělají legraci z centralizované finanční struktury a udělají z kryptografie něco dobrého, pokladník pak Stanovi řekne, že se komunita rozhodla použít “Fly-by-night Ponzi schemes”, čímž odkazuje na jiné kryptoměny, které jsou známé tím, že je jejich vlastní tvůrci přes noc “vytáhli z bryndy”. [2b]

Banky, burzy, firmy

Altcoinový projekt vystřelil o 650 % poté, co kryptografický gigant Coinbase oznámil partnerství

Nepříliš známý altcoinový projekt taví portfolia poté, co navázal partnerství s přední americkou kryptoburzou Coinbase. V novém oznámení Coinbase uvádí, že bude spolupracovat s vývojáři platformy kryptopeněženek Bread (BRD). Díky tomuto kroku budou mít stávající uživatelé brzy možnost uschovat své držby v peněžence Coinbase.

Tým přináší hluboké odborné znalosti v oblasti self-custody pro kryptopeněženky, což pomůže umožnit více lidem bezpečný a zabezpečený přístup do decentralizovaného světa kryptoměn.

BRD se v posledních několika měsících obchodovala poměrně stabilně v rozmezí 0,17 až 0,25 USD, než po rozšíření zprávy o převzetí Coinbase vystřelila o více než 650 %. [3a]

Čínská kryptocenzura zasahuje zpravodajské kanály a těžební pooly

Čínská internetová cenzura se rozšířila i na kryptografická média a těžební pooly v rámci pokračující snahy minimalizovat kontakt čínských uživatelů s ekosystémem kryptografického trhu.

Chainnews, jedno z hlavních čínských kryptografických médií, které vzniklo v roce 2017, nyní uzavírá všechny kanály pro produkci a distribuci obsahu.

Mezitím čínští poskytovatelé internetových služeb podnikli další kroky k odhalení a zablokování domácích IP adres těžařů, aby se mohli připojit k hlavním službám těžebních poolů, a to na základě dokumentu společnosti China Telecom. [3b]

CBDC, Regulace

Čínské regulační orgány žádají DiDi Global, aby stáhla akcie z newyorské burzy

Postoj čínských regulačních orgánů je po plošném zákazu kryptoměn stále přísnější. Čínská vláda původně představila pětiletý plán, v němž nastínila přísnější regulaci velké části své ekonomiky.

V nedávné době čínské regulační orgány požádaly vrcholové vedení společnosti Didi Global Inc., aby vypracovalo plán na stažení z newyorské burzy. Podle agentury Bloomberg bylo uvedené odmítnutí způsobeno především obavami z úniku citlivých údajů.

Čínský úřad pro kybernetický prostor údajně nařídil společnosti Didi, aby vypracovala přesné podrobnosti, které podléhají schválení vládou. Mezi zvažované návrhy patří přímá privatizace nebo uvedení akcií na burzu v Hongkongu s následným stažením z amerického trhu. [4a]

Australská centrální banka zvažuje velkoobchodní prodej digitálního dolaru

Zájem o kryptoměny je částečně způsoben ultra nízkými úrokovými sazbami, uvedla asistentka guvernéra Reserve Bank of Australia Michele Bullock a zároveň naznačila, že RBA zvažuje vytvoření digitální měny centrální banky (CBDC) pro použití na velkoobchodních trzích, píše Australian Financial Review.

Ve svém projevu na akci Women in Payments, která se konala začátkem tohoto týdne, Bullock uvedla, že CBDC by mohly snížit náklady na přeshraniční platby a že zájem institucí o tuto technologii roste, což je dáno klesajícím používáním bankovek a inovacemi ze strany spotřebitelů, kteří hledají alternativní finanční produkty, jež by jim přinesly vyšší výnos.

RBA je již součástí mezinárodní skupiny centrálních bank, stejně jako Banka pro mezinárodní platby, které se účastní projektu Dunbar, velkoobchodní CBDC pilotní projekt, jehož cílem je snížit přeshraniční platby mezi více CBDC. Austrálie se připojila k Malajsii, Singapuru a Jihoafrické republice ve skupině, která spolupracuje na vývoji technických prototypů na různých platformách technologie distribuovaného ledgeru a studuje různé návrhy řízení a provozu, které umožní sdílení různých infrastruktur CBDC. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img