[Odpolední zprávy] • PayPal se údajně chystá vyzvat společnost Robinhood k obchodování s akciemi • a další články

0
(0)

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bitcoin se v poslední době potýká s problémy. Během víkendu se mu nepodařilo udržet nad 49 000 USD a medvědi toho využili k zatlačení na jih. Výsledkem bylo prolomení pod 48 000 USD a před několika hodinami pod 47 000 USD. Ve skutečnosti se dnes BTC propadl až na 46 730 dolarů. Od té doby se však situace do značné míry změnila a Bitcoin se přiblížil k hranici 48 000 USD, kterou se mu však zatím překonat nepodařilo.

Zatímco většina altcoinů v poslední době stagnuje, Solana si vzala pozornost jen pro sebe. Poté, co včera pokořila hranici 100 USD, už jen stoupala a na nejnovější rekord si sáhla na cenovce 120 USD.

Ethereu se od včerejška také dařilo, když přidalo více než 6 % hodnoty a přiblížilo se hranici 3 400 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – zatím bez výsledku, trh čeká na měsíční close

Kryptoměny

Podle databáze REKT se při zneužití DeFi ztratilo celkem 1,7 miliardy dolarů

V letošním roce došlo k tolika zneužitím decentralizovaných financí, že jeden protokol podnikl kroky k vytvoření takzvané “databáze DeFi REKT”. V oznámení z 30. srpna představila platforma pro správu aktiv napříč řetězci a agregátor DEX DeFiYield svou nejnovější nabídku, databázi podvodů, hacků a exploitů DeFi.

Tým shromáždil databázi rug pullů, zranitelností, hacků, pochybných projektů a exit scamů sahajících až do roku 2016. Kumulativně sečetl celkovou ztracenou částku, která podle něj činí neuvěřitelných 1,7 miliardy dolarů z 2 516 “REKT” projektů za posledních pět let. [2a]

Banky, burzy, firmy

Čínská herní společnost The9 expanduje do oblasti NFT

Čínská herní společnost The9 Ltd., která se na začátku tohoto roku přeorientovala na těžbu kryptoměn, představuje plány na vstup do podnikání s NFT, což odráží ambice společnosti rozšířit svou činnost založenou na blockchainu.

Společnost The9, kótovaná na burze Nasdaq, oznámila, že její singapurská dceřiná společnost NFTSTAR Singapore Pte. Ltd. spustí ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku platformu pro obchodování s NFT a komunitu NFTSTAR, uvádí se v prohlášení společnosti.

Nová platforma bude přijímat platby kreditní kartou, aby se do ní mohli snáze zapojit i běžní spotřebitelé. Vzhledem k tomu, že Čína pokračuje v potlačování těžby kryptoměn, to ovšem vypadá, že naopak zastává volnější postoj k NFT a zároveň udržuje tlak na obchodování s kryptoměnami a spekulace. [3a]

Austrálie přehodnocuje zákony pro kryptopeněženky Apple a Google

Ministr financí Josh Frydenberg uvedl, že vláda “pečlivě zváží” doporučení vyplývající ze zprávy o službách digitálních peněženek. Zpráva navrhuje, aby platební systémy držely krok s technologickým pokrokem a poptávkou po produktech.

Apple Pay, Google Pay a WeChat Pay jsou tři ze služeb, které jsou pod drobnohledem vlády. Tyto nabídky se v posledních letech exponenciálně rozrostly, nicméně ve skutečnosti nejsou označeny jako platební systémy. To je staví těsně mimo oblast působnosti stávajících předpisů. [3b]

PayPal se údajně chystá vyzvat společnost Robinhood k obchodování s akciemi

Americký platební gigant PayPal údajně zkoumá možnosti, jak nabídnout obchodování s akciemi poté, co loni spustil služby obchodování s kryptoměnami.

Společnost PayPal se snaží koupit nebo navázat partnerství s brokerem-dealerem, aby mohla zavést vlastní službu obchodování s akciemi a konkurovat tak konkurentům, jako je aplikace Robinhood pro obchodování s akciemi, která je přátelská ke kryptoměnám, uvedla 30. srpna CNBC.

Zpráva s odvoláním na anonymní zdroje uvádí, že společnost PayPal vedla příslušné rozhovory s potenciálními hráči v oboru, ale je nepravděpodobné, že by novou investiční službu spustila v letošním roce. Podle CNBC by případné schválení společnosti PayPal jako makléřské firmy ze strany Regulačního úřadu pro finanční průmysl mohlo trvat více než osm měsíců. [3c]

CBDC, Regulace

Nigerijská centrální banka spolupracuje s fintech firmou Bitt Inc na zavedení CBDC

V pondělním oznámení Nigerijská centrální banka (CBN) uvedla, že si společnost Bitt Inc vybrala na základě “technologické způsobilosti, efektivity, bezpečnosti platformy, interoperability a zkušeností s implementací”. Zohlednila také zkušenosti fintechové firmy s vývojem digitální měny DCash, kterou v dubnu spustila Východoafrická centrální banka.

Oznámení o partnerství přišlo ve stejný den, kdy CBN vydala předběžné pokyny pro svou digitální měnu centrální banky neboli CBDC s názvem e-Naira. Iniciativa nigerijské centrální banky nazvaná Project Giant bude navázána na hodnotu fiat měny země, nairy. CBN údajně plánuje zahájit pilotní provoz CBDC od října, ačkoli centrální banka v nedaleké Ghaně rovněž zvažuje brzké zavedení digitální měny. [4a]

Hongkongský regulátor varuje investory před digitálními tokeny a ICO

Hongkongská Komise pro cenné papíry a futures v pondělí varovala, že digitální tokeny a počáteční nabídky mincí (ICO) mohou být zapojeny do nepovolených kolektivních investičních systémů (CIS), a vyzvala investory k maximální opatrnosti.

Varování SFC přichází v době, kdy regulátor ve stejný den přidal na svůj seznam podezřelých neoprávněných CIS dva investiční projekty CIS související s nemovitostmi a “LABS Security Token”. Token LABS, vydaný skupinou LABS Group, umožňuje dílčí investice do nemovitostních projektů.  [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img